Skocz do zawartości

Pare pytan poczatkujacego


JaQs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam oto taki rower i chce go przerobic na SSa: http://www.aukcjoner.pl/gallery/006706429-1.html#I1

 

Niestety nie do konca sprawdzilem co to jest za sprzet i mam teraz troche z nim problemow.

 

Na poczatek ida do wymiany kola bo sa pod szytki, a zabawa w to jest bez sensu. W zasadzie obrecze i szprychy ida do zmiany, bo piasty sa w miare ok, z przodu Campagnolo, z tylu Shimano BK. Mam zamiar wykrecic wolnobieg i zalozyc SSa, a obrecze zmienic na Remerx Taurus i dac nowe szprychy. Bedzie dawac rade to wszystko?

 

Nastepnym moim problemem w tej ramie to haki, niestety sa pionowe. Wiem, ze pod OK by nie podeszly, ale czy pod SS nadadza sie?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawiłbym szytki i koła w spokoju, jeśli są dobre i trzymają ciśnienie, bo pasują do całości. Przepleć tylne koło jeśli trzeba będzie, żeby była linia łańcucha, wywal zębatki, i zostaje Ci gwint pod wolnobieg. Nakręcasz wolnobieg, dicta czy coś podobnego, dajesz napinacz, bo na pionowych hakach odpowiednio nie napniesz łańcucha i cieszysz się z jazdy:) Tylko ta rama jakaś za duża ogólnie, jeśli to są ustawienia pod Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190cm wzrostu, dlatego tez wzialem duza rame.

 

Ogolnie juz zapoznalem sie z tematem i wiem, ze zrobic sie spokojnie da, nawet bez napinacza. Tak jak tu, jest przelozenie 43x16 i takiego bede probowal. Jak nie bedzie odpowiednio napiety to dam napinacz.

 

fixieverticalspecialize.jpg

 

fixieverticaldropoutspe.jpg

 

Co do szytek to z tylu jest juz bardzo leciwa i zniszczona, a inna sprawa, ze szytka na czajace sie na kazdym kroku w Krakowie bruki, moze nie dac rady zbyt dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony to mogę polecić z czystym sercem Vittoria Zaffiro, wytrzymały 2 zimy na trenażerze i zaliczyły jednego kapcia przez ~ 13000 km ;) Detonatory na podstawie doświadczeń znajomych są słabsze. Conti myślę że porównywalne powinny być, aczkolwiek zrobiłem na nich tylko 4000 km, ale nie kojarzę żeby ktoś z klubu miał potem z nimi problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...