Skocz do zawartości

[malowanie obręczy] lakier bezbarwny w sprayu


lazylab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obręcze malowane proszkowo.

Kiedyś wolałem żeby były mat. Teraz chciałem dodać odrobinę połysku.

Pomyślałem, że może by łyknąć lakier bezbarwny w sprayu i pociągnąć samemu te obręcze po tej warstwie proszkowanej.

Pogrzebałem w sklepach i znalazłem coś takiego:

http://www.elakiery.pl/cat/160,1,lakiery-bezbarwne

Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii i powie mi, czy aby uzyskać w miarę ładny połysk, wystarczy ten lakier za 10, lub za 19 - zwykły, czy może kupować ten akrylowy - droższy ???

Jest różnica??

Czy taka operacja w ogóle da dobry efekt, biorąc pod uwagę, że obręcze są jeżdżone już z pół roku, więc lakier proszkowy nie jest już perfekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak proszek zachowuje sie na obręczach? czy ranty nie są zdarte od łyżek do opon? dużo przytyła obrecz po lakierowaniu i jaka to obręcz?

Malowałem proszkowo Mavic Open Sport i nic się z nimi nie działo kiedy atakowałem je łyżkami do opon firmy Pedro's (bardzo mocny plastik). Jak się zachowują - normalnie, tak jak przed lakierowaniem, nie zwracałem uwagi na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak proszek zachowuje sie na obręczach? czy ranty nie są zdarte od łyżek do opon? dużo przytyła obrecz po lakierowaniu i jaka to obręcz?

 

proszek zachowuję się przyzwoicie. nie odpryskuję. używam łyżek plastikowych i nie zostawiają śladu. wiadomo że jak przyrżniesz w kamula jakiegoś wielkiego to ci się podrapie, ale ogólnie to warstwa jest dość solidna. teraz jeszcze pojechałem tym bezbarwnym akrylem i w sumie różnicę widać ledwo, doszedł minimalny połysk. dużo większa różnica była by przy ciemnych kolorach. a obręcz to accent roadrunner.

na wagę nie zwróciłem uwagi, ale bym się tym raczej nie przejmował, stawiam na kilka-kilkanaście gram więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...