Skocz do zawartości

[manetki]


Błażej

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad kupnem alivio bo są w miarę niedrogie, ale nie jestem pewien jaki model 2005 ,czy 2006. Model 2005 ma ekraniki pod kierownicą, natomiast 2006 nad kierownicą i nie wiem co wybrać. Z jednej strony 2006 dużo bardziej mi się podobają, ale z drugiej strony mogą się łatwiej uszkodzić przy jakiejś wywrotce. Zależy mi też na tym żeby były "napisane cyferki" tak jak w starszych modelach, a nie tak jak jest teraz: 1 pustka 8. Teraz manetki na 8 z pełnym oznaczeniem ciężko dostać. A może polecicie mi jakieś inne również niedrogie manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też ostatnio miałem dylemat i wziąłem klamkomanetki ALIVIO z 2005 roku - pracują rewelacyjnie a jedyna wada to brak cyferek. Alivio z 2006 roku nie brałem bo wyglądają strasznie pod względem wizualnym a poza tym kosztują tylke samo co te z rocznika 2005 - wydało mi się to podejrzane bo jeżeli coś jest nowe i kosztuje tyle samo co starsze to moze cos w tym byc nie tak.

 

Aha - zastanawiałem się kupić osobno klamki i osobno manetki ale zrezygnowałem z tego gdyż jest to droższe przedsięwzięcie, zwiększa wagę i zmniejsza ilość wolnego miejsca na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam manetki ALIVIO :) bardzo wygodne i precyzyje według mnie :) co do kupna klamkomanetek to fakt mniej miejsca i wagi, ale w momencie kiedy się coś posypie (lub klamki złapią za duży luz) to wiąże się to z wymianą całości - IMO niefajne...

 

Sam mam model 2005 i to że nie ma cyferek (tzn że są tylko skrajne) nie jest uciążliwy (podkreślam według mnie :) ). Raczej bazuje się na oporze jaki jest stawiany przez dane przełożenie :) jak coś to można dokleić kreseczki na inne biegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozsadne rapid fire pod 8 to Alivio 05 i nie ma o czym tutaj gadać sam je mam i śa naprawde dobre. Nigdy sie na nich nie zawiodłem a katuje rower w XC tj: błoto,wywrotki, woda, ktrótkie loty oraz dużo dużo duuuużo kurzu, a one nic i to łaśnie w nich jest dabro dobre, pozatym jak cos w nich pójdzie to nie zabujusz duzo na nowe tanie dobre wytrzyłame czego chcieć więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Alivio!!! Bież alivio ja mam te z 2005 i za nic nie zamienił bym ich na te z '06!!!!

Moim zdaniem są lepsze- chyba nie tylko moim bo kilku serwisantó ze znanych warszawskich sklepów rowerowych mi odradzało zakup tych z '06...

Dlaczego i pod jakim względem '05 są niby lepsze? Mówisz o serwisantach? Na jakiej podstawie te opinie u nich? Alivio 2006 niedawno pojawiło się w sprzedaży więc raczej trudno cokolwiek o nich powiedzieć. Dlaczego więc Ci je odradzali?

PS. Najlepsze oczywiście byłyby Alivio '02 bo primo mają wszystkie cyferki, secundo Shimano im starsze tym lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja od niekturych luszi słyszałem żę Alivio 2006 to niewypał pod względem trwałości... Ale wszystkie inne są trwałe i tanie. Polecam

Jak mnie denerwuje takie puste gadanie bez pokrycia :angry: Ja słyszałem wiele różnych głupot. Jak można wypowiadać się o trwałości czego co dopiero weszło do sprzedaży i to jeszcze na podstawie zasłyszanych opinii??? Z Twojej wypowiedzi wynika, że wszystko jest super tylko Alivio '06 to jakiś kompletny sh*t, bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Odi'ego, nie ma co się opierać na domysłach, To jak zabawa w głuchy telefon, najapierw tylko coś jest troszkę złe, a potem to już kompletny szit. Ja osobiście wolę manetki bez numerków, ewentualnie skrajne, bo jak zmieniam przełożenie to i tak nie patrzę na jakie tylko robię to intuicyjnie, i właśnie takie są fajne manetki - intuicyjne. W szybkiej jeździe wystarczy zerknąć na oko na jakim jesteśmy przełożeniu, zresztą jak ktoś zna swój rower to numerków nie potrzebuje. No i oczywiście też jestem zwolennikiem manetek i klamek, mam szeroką kierę(680mm) i mogą mi się spoko zmieścić.

Pozdro, podkreślam subiektywność wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie SRAM MRX 3/8 za 30zł na allegro, i jestem prawie tego pewien ze bedzie ciezko na nich objeździc ten sezon, mówie tak mimo tego ze jeszcze ich nie montowałem, okropnie licho zrobione, ale co wiecej chciec od produktu za 30zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwuje takie puste gadanie bez pokrycia :angry: Ja słyszałem wiele różnych głupot. Jak można wypowiadać się o trwałości czego co dopiero weszło do sprzedaży i to jeszcze na podstawie zasłyszanych opinii??? Z Twojej wypowiedzi wynika, że wszystko jest super tylko Alivio '06 to jakiś kompletny sh*t, bez sensu.

 

Mam znajomego który nabył te manetki i był ciekawy czym różnią się technicznie od tych '05 i jakoś rozmontował je i porównał z tymi starszymi(tzn.'05). Wspomniał mi przy rozmowie że był rozczarowany jakością i czymś jeszcze(bodajże materiałem). Nie znam się na tym na tyle żeby powiedzieć co i jak ale jego argumenty do mnie przemawiały... Twierdził że oprócz wizualnej różnicy te nowsze są lekko "tandetniejsze".

Ale każdy ma swoje gusta i każdy wymaga od sprzętu czego innego więc proponuję nie drążyć więcej tego tematu...

 

pozdr :arrow: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Alivio, mam od niedawna,prezesiadłem się z Revoshiftów, jest nieporównywalnie wygodniej...

Na podziałkę się praktycznie nie patrzy, ja jestem estetą i mnie na przykład wkurzało, bo kupiłe używki, że w lewej manetce nie działa wskazówka, to upiłem nową, a tamtą sprzedaję na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie SRAM MRX 3/8 za 30zł na allegro, i jestem prawie tego pewien ze bedzie ciezko na nich objeździc ten sezon, mówie tak mimo tego ze jeszcze ich nie montowałem, okropnie licho zrobione, ale co wiecej chciec od produktu za 30zł
Zamontuj do roweru - zmienisz zdanie. Ja też jak pierwszy raz miałem gripshifty(w dodatku 7.0), to mnie kilka rzeczy jak leżały sobie denerwowało...a to że jest luz pomiędzy skokami, że w jedną stronę lżej wrzuca, w drugą cieżej. Całe szczęscie, okazało sie, że po zamonotowaniu wszystko sie poukładało i zaczeło chodzić naprawde cacy :) Wiem że MRX, to nie jest 7.0, ale nie dygaj :D

 

Klamkomanetki Alivio 2005 kumpla, z przebiegiem ponad 2k km(jeżdzony rowerek w wakacje). Oprócz rys, po takim przebiegu zrobiły się wyczuwalne luzy na dzwigni, która obsługujemy kciukiem i podobne na klamce - 10k przejedzie sie, ale coś mi się to nie widzi że będą w zadowalającym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Popieram wszystkich Alivio jest b. dobre: SL-M410 - Dźwignia przerzutki RAPIDFIRE Plus

 

* 8-rzędowa zmiana przełożenia RAPIDFIRE

* Szeroki Optyczny Wskaźnik Przełożenia

* Nowy kształt dźwigni kciukowej

* Opcje kolorów: Czarny, srebrny

 

Kod : SL-M410

 

sam opis mowi za siebie żadne revo coś tam. bierz alivio. Jezdziłem na nich dopuki nie wymieniłem na XTR. Ale alivio vs. XTR to raczej hmmm. BIERZ ALIVIO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kupnie tych manetek. Co prawda używane, ale ponoć w bdb stanie techniczny. Używane jeden sezon. http://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=82844329

Ja bym ich niebrał, nowe alivio pewnie niewiele droższe. Manetka XT (jedna) 150zł czyli ta około 80zł (alivio). Nowe alivio mają naprawdę powalający wygląd. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...