Skocz do zawartości

[Piasta pod tarcze] Hamowanie


Perzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie : Do tej pory śmigam na singlu, ale nie widzę sensu dalszej jazdy na nim - mam wyrobiony "nawyk" ciągłego pedałowania a piasta swoje waży :/

 

Nie mam aktualnie za dużo kasy na kupowanie piasty/koła pod OK, ale mam za to zalegające koło przednie, na stożkowej obręczy z piastą pod tarcze. Na allegro znalazłem odpowiednią zębatke przykręcaną w miejsce tarczy i tu jest moje pytanie : czy mając taki patent można normalnie skidować ? czy takie zębatki wyrtzymują takie przeciążenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

 

Znalazłem taką oto zębatkę : http://allegro.onet.pl/zebatka-do-ostrego-konwersja-piasty-disc-i1761954197.html

 

Niestety nie ma nic o tym jakiej jest firmy, ale raczej to home made (tak wskazuje opis). Tak więc kupić czy nie ? Generalnie skid na takim czymś jest do wykonania tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na aukcji jest "przewiercona zębatka z torpeda". Ten sprzedawca ma też droższe zębatki wycinane pewnie plazmą ale wykonanie jest kiepskie. Pomyśl, do tej piasty normalnie jest przyczepiona tarcza hamulcowa która ma za zadanie hamować więc zębatka spełniająca to samo zadanie podobnie obciąża piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...