Skocz do zawartości

[sztyca] Accent SP428 czy Promax Carbon ?


tictac

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedź jest prosta - jeśli aż tak zależy Ci na 42gramach, i masz kase zeby wydać 2x wiecej ( bo 50zł przy cenie 60zł to dla mnie nie jest "dołożenie" tylko poprostu 2x wyższa cena ) to kupuj Promaxa. Ja mam tego accenta i jest hmmm nie wiem co Ci powiedzieć, wystarczający ? Nie złamał się jeszcze, a wagą się aż tak nie przejmuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wlasnie dokladnie o opinie na temat tej sztycy (accent sp-428) mi chodzilo! wiec mam pytanie - jak ci sie ona sprawuje? skrecam lekki rowerek, i zastanawiam sie nad nia, ale ona jest cieniowana, i szczerze troche sie obawiam, waze ok. 70kg, ale niecieniowanego noname udalo mi sie wygiac :rolleyes:

 

nie jestem takim zawodnikiem zeby zmieniac sztyce dwa razy na sezon - wole miec rower ciezszy o 50 gram - chcialbym na niej pojezdzic co najmniej dwa sezony (spokojny XC).

 

ile ja uzytujesz i czy jest juz wygieta (jak ja polozysz na plaskiej powierzchni to czy jest "luk")

 

jesi ktos ma ta sztyce to tez prosze o opinie (albo porade co kupic w podobnej cenie (60zl) i podobnej wadze (250gr)) (albo mniejszej cenie i mniejszej wadzie :D )

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ją od końca wakacjii, ważę ~70kg. Sztyca na oko jest prosta, po położeniu ba płaskim biurku jej koniec 'lekko' odstaje - niecały 1mm. Nie wiem, moze biurko krzywe, może troche sztyca, ale wygięcie jeśli wogóle jest, to minimalne. Z mojej strony - polecam :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sztyca karbonowa za takie pieniądze? :D To ta sama klasa co karonowy Zoom - koledze przeszczypnął się karbon między rozcięciem rury podsiodłowej. Dodam, że średnica dobrze dobrana do ramy.

Może się okazać, że to nie jest sztyca z rurą w pełni karbonową. Może być taki numer jak z tanimi kierownicami "karbonowymi" - aluminiowa rura pokryta karbonową okleiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuję za Accentem. Mam Promaxa i drugi raz nie kupię karbonowej sztycy. Niby wszystko jest z nią w porządku, ale dobieranie siły zacisku tak, żeby sztyca się nie wsuwała i równocześnie nie była zbyt mocno ściśnięta jest pracochłonne i na dłuższą metę wkurzające. Moją z początku ścisnąłem troche za mocno i teraz ma kilka niepokojących podłużnych rysek. Czas pokaże czy to niegroźne zadrapania, czy początek destrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...