Skocz do zawartości

[kierownica] Która kierwonica lepsza?


turysta

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek lektura http://forumrowerowe.jgc.pl/Zasady-Pisania...atow-t9018.html

i chyba nie ten dział...

Prosta czy giętka (łamana, krzywa )?

"Krzywe" odradzam, zdążysz sam sobie skrzywić ;):)

To zależy od stylu jeżdżenia. gięta jest bardziej sterowna, lepsza do jeżdżenia z góry na dół, a prosta na odwrót, sprawdza się przy podjazdach i jeździe na wprost...generalnie to tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gięta czy prosta oprócz od stylu jazdy zależy też od osobistych preferencji. Najlepiej przejechać się na jednej i drugiej i wtedy wybrać to co nam bardziej odpowiada. Ja osobiście jeździłem na giętej, teraz mam prostą i nigdy już nie mam zamiaru wracać do giętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótką (580mm)prostą i jestem zadowolony.

 

Zresztą krótkie są bezpieczniejsze :P

Raz udalo mi się namówić kumpla do wypadu na rower. Miał gietą kiere , chyba 680mm. Pojechaliśmy na Dębowiec i zjezdzaliśmy lasem. Jechalem pierwszy, zjazd między dwoma drzewami, krzyknąłem żeby uważał bo jest wąsko ale za późno, kumpel małe otb zrobił. I później już nigdy nie chciał ze mna jezdzic. :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie takie to się stosuje raczej do streetu/dirtu/dualu/trialu a nie do MTB, sam przy swojej streetówce mam 680mm i muszę uważać bo niekoniecznie mogę się zmieścić tam gdzie się mieściłem na MTB'ku :033:

 

Mi się wydaje, że w trialu to raczej proste się stosuje częściej, no ale w każdym razie ja jestem szczęśliwym posiadaczem Tiogi Taskforce FR i to gięcie mi odpowiada idealnie. Może niektórym z was gięta kiera nie pasowała bo jeździliście na kierze DH, bo takie są jak w choperach :) . Owszem też mam 680mm i to może sprawić problem, ale zawsze można sobie skrócić jak komuś nie pasi.

Pozdrawiam i polecam gięcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

No to się chłopoki mylicie, ja też mam 680 tioge fr i używam do enduro jeździ się wspaniale i nic nie będę skracał. A ku waszej ciekawości podjazdy lepiej mi idą niż z prostą kierą ale to już nie wiem czemu :P

 

no ja sie pod tym podpisze, tyle, ze ja bardziej jezdze XC iz 680 mm gietej Tiogii jestem strasznie zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie podpisuje jezdze xc i maratony(powiedzmy)i mialem kiery tak:

prosta 560

prosta 580 (pozniej z rogami)

gieta 680(wspomniana tioga fr) pozniej rownierz z rogami-poczatki byly trudne bo mnie nadgarstki bolaly ale po tygodniu sie zparzyjaznilismy i jest ona zdecydowanie dla mnie najlepsza-nastepna moja kiera bedzie miala jak naplytsze giecie ale przynamniej 660mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prostą 560mm i było dobrze, przesiadłem się na giętą 630mm i jest zdecydowanie lepiej. Mam tak ustawioną, że jak siedzę na rowerze, to patrząc na nią wydaje się prosta (mam nadzieje że dostatecznie jasno to określiłem :wink: ). Za nic w świecie nie wrócę do prostej :)

A z drugiej strony - każdy ma swoje preferencje i jednemu odpowiada taka, a drugiemu inna. Podobnie jest z manetkami - jedni wolą gripy inni cyngle :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...