Skocz do zawartości

[Spodnie] Rainlegs


Burak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przed zimą zaopatrzyłem się w porządne spodnie przeciwdeszczowe (o nich kiedy indziej) i Rainlegs.

http://www.rainlegs.com/en/about

 

Rainlegs to mniej więcej przednia połowa krótkich spodni (za kolana) wykonanych z nieprzemakalnego materiału. Jak to wygląda można zobaczyć na stronie producenta.

 

Jesienią próbowałem pełnych spodni i rainlegs, ale w chłodne dni rainlegs się nie sprawdzały. Ochrona przed deszczem jest tylko częściowa, a namoknięte nogawki szybko wychładzają organizm. Już myślałem, że zawisną w garażu na zawsze, aż przyszło lato a z nim ciepłe dni i deszcze. W ciepły dzień w pełnym spodniach było po prostu za ciepło (a mam naprawdę dobre).

Rainlegs w takich warunkach sprawdzają się dobrze. Chronią nogi przed desczem w miejscu gdzie spodnie przylegają do ciała i wilgoć jest najbardziej odczuwalna, a dzięki temu że nie okrywają całej nogi nie ma problemu z oddychalnością.

 

Jeden mały mankamanet. Nogawkę na nodze trzyma opaska zrobiona z materiału (z gumką wewnątrz). Sęk w tym, że nie jest ona zrobiona z nieprzemakalnego materiału. W czasie deszczu, krople wody spływają po nogawce i wsiąkają w tę opaskę, a z niej w spodnie. Po 30 min jazdy w deszczu jest to już dość mocno odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...