RysStepowy Napisano 30 Maja 2012 Napisano 30 Maja 2012 (edytowane) jakiekolwiek pasujace sruby w sklepie ogolnobudowlanym lub "zelaznym". Własnie w tym problem że żeby to jakoś działało gwint ma być M4 na długości 4,5mm od łba śruby, a pozostała długosć śruby musi mieć 3,4mm żeby wejść w otwory w klockach i sprężynce rozpierającej. Zobaczcie Tu: http://techdocs.shim...69830772089.pdf - Widać wyraźnie że nie jest to zwykła śrubka (część nr 16). Dobrze by było aby na końcu była zawleczka - zęby nie grzyby, 3 razy nie rosną. Tak jak pisałem wcześniej łatwiej ją dorobic niż kupować. Śruba jakiej potrzebujecie to najlepiej z łbem Imbusowym M4x25mm INOX - z tego wychodzi niemal oryginał za śmiesznie niską kwotę. Pozdro. Edytowane 30 Maja 2012 przez RysStepowy
Mod Team IvanMTB Napisano 30 Maja 2012 Mod Team Napisano 30 Maja 2012 Klaniam, Przed chwila mialem w reku klocki i sprezynke do 666-tek. Dziurka 4mm jak wmordejeza. W czym problem? Nie rozumiem? Ile to aluminiowe cudo od XT kosztuje? Bo szrubka M4x25 i nakretka z nylonowym lock'iem musi byc warta cos chyba kolo 1ziko sztuka. No moze poltora... Ewentualnie jesli sie obawiasz temperatury zawsze mozna kropelke loctite pacnac na zwykla nakretke bez nylonu. Szacunek... I.
RysStepowy Napisano 30 Maja 2012 Napisano 30 Maja 2012 (edytowane) No własnie... Cały ambaras w tym że otwory nie mają 4mm: Średnica otworu w klockach F03C Klocki F030 (metaliczne) mają 3,54. Sprężynka rozpierająca jeszcze mniej bo 3,45mm. Jakby tego było mało jest jeszcze jeden "schodek" - w zasisku tam gdzie wkładamy zawleczkę jest gwint M4, a z drugiej mańki tam gdzie zawleczka wychodzi otwór ma już 3,45mm. Edytowane 30 Maja 2012 przez RysStepowy
Mod Team IvanMTB Napisano 30 Maja 2012 Mod Team Napisano 30 Maja 2012 A-nie... To luzz... Jak inwestujesz w te z kaloryferem to nie ma sie co dziwic ze jest jak jest Zwykle, metaliczne SSC maja zdecydownie 4mm srednicy. Zacisk to inna sprawa. na razie sie nie martwie, jak bede zmienial klocki to obczaje. Szacunek... I.
stpman Napisano 31 Maja 2012 Napisano 31 Maja 2012 Panowie powiedzcie mi jak to możliwe, że w moim zacisku SLX mam klocki mocowane nie na zawleczkę lecz na śrubę? Może ma to jakiś związek z tym, że mam klamki XT?
Mod Team IvanMTB Napisano 31 Maja 2012 Mod Team Napisano 31 Maja 2012 Klaniam, A co maja klamki do zacisku? Jak poskladano-tak jest. Seryjnie jest zawleczka, nieserynie co sie tam klientowmi zamai lub mechaniorowi wetknie Szacunek... I.
stpman Napisano 31 Maja 2012 Napisano 31 Maja 2012 Co nie zmienia faktu, że gdyby nie napis na zacisku to mam XT:P
Mod Team IvanMTB Napisano 1 Czerwca 2012 Mod Team Napisano 1 Czerwca 2012 ... i w zwiazku z tym masz +10 do lansu i +12.5 do predkosci sredniej na dystansie chebernastu kilometrow. Pomysl co by bylo jakbys byl sprytny i nakleil XTR... Strach sie bac Szacunek... I.
stpman Napisano 2 Czerwca 2012 Napisano 2 Czerwca 2012 Abstrahując od tego ile do lasu dają prawie XT, napiszę moje wrażenia po pierwszym wyjeździe w góry. Czy się grzeją to nie wiem, ale skok klamki i siła hamowania są dokładnie takie same na początku zajazdu jak i na jego końcu. Radiatory są gorące, więc faktycznie odprowadzają ciepło. Najbardziej podobało mi się, że można idealnie wyczuć moment, kiedy hamulec z maksymalną siłą hamuje, a jeszcze nie blokuje koła, czyli modulacja bardzo dobra. Chwytają koło bardzo mocno, nie miałem obawy, ze nie zdążę się zatrzymać. Generalnie jestem zadowolony:)
Mod Team IvanMTB Napisano 21 Czerwca 2012 Mod Team Napisano 21 Czerwca 2012 Klaniam, Dzis heble dostaly zdrowo wpierdziulenko, nawet udalo mi sie nieco kolorow polozyc na tylna tarcze. So far, so good, jestem wpyte zadowolony z SLX-ow. Moze nawet nieco moja Szitmanofobia zelzeje Zobaczymy jak tam bedzie po kilku miechach uzytkowania. Caly czas jestem w szoku jak dobrze i cicho oryginalne kolcki wspolpracuja z tarczami Aztec. Po przejazdach przez kilka strumieni i dlugi (3 milowym) blotnisto-wodnym zjezdzie przedni hebel tylko skrzeknal 2 czy 3 razy i potem sie uciszyl... Szacunek... I.
Brooce Napisano 27 Czerwca 2012 Napisano 27 Czerwca 2012 Również wszedłem w posiadanie tych hamulców. Po ich dokładnym obmacaniu i pierwszych jazdach pod domem mam następujące spostzeżenia: dużo mocy jeszcze bez dotarcia, strach pomyśleć co będzie po paru jazdach. Mało wygodna klamka, ta od Strokera bardziej mi odpowiadała, trochę denerwuje początkowy opór. Poza tym jest strasznie miękka - przy mocniejszym naciśnięciu dochodzi aż do palców. Latająca zawleczka - nie rozumiem jak Shimano mogło sobie na takie coś pozwolić, to wygląda jak chińska tandeta! Na razie dałem opaskę termokurczliwą i już tak nie lata, ale sam pomysł takiego zabezpieczenia strasznie mi się nie podoba (niewygodne przy zdejmowaniu). O dziwo do nagwintowanego otworu pasuje śrubka od klocków Formuli, ale ma zbyt dużą średnicę żeby przejść nienagwintowany otwór z drugiej strony (jakim cudem?)... Martwi mnie jednak to, że cały mechanizm klamki jest na wierzchu. Czy nic tam się nie będzie zacinać po jeździe w deszczu lub gdy dostanie tam się błoto?
stpman Napisano 27 Czerwca 2012 Napisano 27 Czerwca 2012 (edytowane) Poza tym jest strasznie miękka - przy mocniejszym naciśnięciu dochodzi aż do palców. A nie jest tak czasem zapowietrzony? Bo ja mam zwłaszcza z przodu bardzo twardą klamkę, znacznie twardszą niż w innych hamulcach kolegów. Co do błota, jeździłem w deszczu i błocie, nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem. Co do zawleczki, na szczęście dostałem gratis śrubki:) Ale miałem je w strych Shimano i nie było z tym problemu. Edytowane 27 Czerwca 2012 przez stpman
Mod Team IvanMTB Napisano 29 Lipca 2012 Mod Team Napisano 29 Lipca 2012 Klaniam, SLX'y maja za soba kolejny wypad w solidne gory. Najpierw tytulem ozochozi... Moja rama ma tylne haki typu slot dropouts, czyli mozna ja konwertowac spokojnie do singla. Niestety powoduje to koniecznosc poprawiana ustawienia zacisku tylnego hamulca przy kazdym bawieniu sie kolem. W BB7-kach byla to naprawde spora zagwozdka. Tym razem przed wypadem umylem tylko rower, lekko naprostowalem krzywe kolo i pojechalem. Jakiez bylo moje zdiwienie i rozpacz gdy sie okazalo iz tyly hebel wogole nie chwyta ale za to piszczy jak stado potepiencow. Pierwsza refleksja - zanieczyszczone tarcze lub klocki, ale w sumie od czego? Modlac sie w duchu o to aby to tylko byly ukladajece sie od nowa klocki pozwolilem sobie na ponowne docieranie. 5 czy 7 katujacych uszy zatrzyman i ... bingo!!! Hampel zaczyna lapac, przestaje skrzeczec. Jeszcze jakies 3 czy 4 dla pewnosci i mam z powrotem przyjemnie twarda klamke i perfekcyjnie dzialajacy hebel. Na trasie. Dwa razy udalo mi sie przesmarowac ostra agrafke na zjezdzie. Nie wiem jeszcze czy to kombinacja ciezkiego roweru (15kg) i wielkiej kiszki ale mialem wrazenie braku sily hamowania. Z drugiej strony ciagle obchodze sie z SLX'ami dosc delikatnie. Mam w glowie ze przesiadka na BB7 na 666 to skok o 4 klasy do gory. No i nie chcialbym fiknac przez kiere na jakims kamienistym zjezdzie w przypadku standardowego, BB7-kowego klama do kiery i modl sie o wczesne zatrzymanie. Zastanawiam sie czy nie zalozyc na przod wiekszej tarczy - aktualnie 180 - ale z drugiej strony jak kiedys zadrzy mi reka i szarpne klamke "postaremu" to wtedy mam gwarantowany dlugi lot z nieprzyjemnym ladowaniem... Jakies sugestie? Szacunek... I.
Peterp079 Napisano 1 Sierpnia 2012 Napisano 1 Sierpnia 2012 (edytowane) Też stałem się właścicielem M666 puki póki co z tyłu tylko. Pierwsze wrażenia to miękkawa klamka. Ale to uroki serwo. Za to zdecydowanie lepsza modulacja. Moc jak dla mnie rewelacyjna. Co prawda przesiadka z BR445 więc nie bardzo jest co porównywać. Jedyne do czego się czepiam to spory zbiornik wyrównawczy przy klamce, nawet w porównaniu z BR445. W razie gleby pewnie łatwiej go będzie uszkodzić ze względu na to że bardziej "wystaje". Za to sam wygląd, a w szczególności zacisku - kozak. Plus 10 do lansu jest jak nic. Miałem je kupować dopiero po sezonie ale tak wyszło że musiałem zmienić tył no i po paru wyjazdach zdecydowanie zmieniam również przód już teraz na M666. Szkoda tylko że chwilowo nigdzie ich nie ma. A jak już to w cenie większej niż XT. Hamulec jak najbardziej godny polecenia. Edytowane 1 Sierpnia 2012 przez durnykot Ortografia
marek93 Napisano 14 Sierpnia 2012 Napisano 14 Sierpnia 2012 Wiecie może jak się spisują hamulce shimano bez radiatorków z tarczami avida, obecnie mam tarcze G2 CS i chciałbym je zostawić, nie będzie to się gryzło ze sobą? planuję kupić deore albo xt'ki
Mod Team IvanMTB Napisano 15 Sierpnia 2012 Mod Team Napisano 15 Sierpnia 2012 Klaniam, Standardowe klocki bez kaloryfera, tarcze Aztec 180/180. Zadnych problemow. Modulacja glancka, mam tylko obawy przed naprawde mocnym wcisnieciem klamki z przodu. Nie wykluczone ze zmienie sobie przod na 203mm zeby nie musiec sie martwic o mocniejsze cisniecie klamy. Rower 14.7kg, parowa, ja 62-65kg na waleta. Szacunek... I.
Peterp079 Napisano 16 Sierpnia 2012 Napisano 16 Sierpnia 2012 Wiecie może jak się spisują hamulce shimano bez radiatorków z tarczami avida, obecnie mam tarcze G2 CS i chciałbym je zostawić, nie będzie to się gryzło ze sobą? planuję kupić deore albo xt'ki W tym wypadku dopłacanie za napis XT nie bardzo ma sens. Mowię to w odniesieniu do SLX M666 nie do Deore.
LoboM82 Napisano 20 Sierpnia 2012 Napisano 20 Sierpnia 2012 na początku maja szykuje się do zakupów, no i czas na moje pierwsze tarczowe heble. Sporo zastanawiałem się nad Magura MT-4 a SLX 666, no i w końcu SLX wygrał. Pytanie tylko jakie są =/- klocków żywicznych/metalowych? Jetstem z pomorza więc gór u mnie mało;-) Czy prawdą jest że metaliczne są głosniejsze/piszczą?
Sagitt77 Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Moje metaliczne z radiatorami przy lekkim naciśnięciu klamki piszczą oba, nieważne czy sucho czy mokro. Po mocniejszym wciśnięciu klamki już nie. Ale co tam, najważniejsze że modulacja i siła jest świetna.
Olgierd Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Mam SLX M666 w jednym rowerze, z tarczami RT76 (160 mm x 2) i faktycznie, potrafią pisnąć, że aż strach. Ale zatrzymuję rower w okamgnieniu (na liczniku ok. 2200 km). W drugim rowerze mam XT M785 z tarczami Hope (180 mm / 160 mm) i działają równie rewelacyjnie -- ale nie piszczą Ale to może dlatego, że zrobiłem na nich ledwie 200 km. Dodam, że oba hamulce mam z kaloryferami -- przezorny dmucha na zimne... przeto muszą być nieco schłodzone, żeby dało się na nie podmuchać -- a i tak już po nieco ostrzejszej jeździe (po równym! niekoniecznie w górach!) można poparzyć palce. Więc jakby mnie ktoś zapytał czy warto dopłacać do kaloryferków czy żelazowych okładzin, zawsze odpowiem: na dobrych hamulcach nie warto oszczędzać. Po prostu osobiście chcę mieć pewność, że jak mówię STOP to ten dziad staje i nie dyskutuje ) PS subiektywnie klamki M785 są fajniejsze, po prostu milej pod palcem leżą.
LoboM82 Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Więc 100% osób ma metaliczne, czy jest jakiś żywiczny użytkownik. Wiem że żywotność zalezy od terenu, ale czy jesteście w stanie oszacować jaki przebieg można zrobić na jednych klockach? w terenie pagurkowatym, nie górzystym (pomorze). Jakie tarcze polecacie do tych hebli? W grę wchodzą tylko 6-śrub bo piasty będą novatec 811/812. Aktualnie w BS tarcze RT76 mają za 110zł zastanawiam się czy warto dopłacać do innych? Pytania podstawowe, ale to moje pierwsze tarczówki więc wiedza zerowa.
stpman Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Tarcze albo Avid HS1, albo XT na pająku, zależnie od budżetu. Co do klocków to metaliczne są trwalsze, mniej się grzeją i są bardziej odporne na przegrzanie. Po za tym jak nie daj Boże zafajdasz metaliki olejem to je uratujesz, żywiczne będą do wyrzucenia. Radiatory faktycznie działają. Jedynie co to zauważyłem, że metaliki lepiej hamują jak są ciut zagrzane.
LoboM82 Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 są też 2x droższe od żywicznych, pytanie czy 2x trwalsze? są w czyms gorsze od żywicznych? naprawdę często i uciążliwie piszczą?
stpman Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Ja miałem żywiczne w starszych hamulcach (Shimano M-445), teraz mam metaliki. Metaliki w górach są znacznie lepsze, zwłaszcza na dłuuugich zjazdach. Na co dzień różnica może być mało zauważalna. Ale metaliki na pewno starczą na długo przy spokojnej jeździe, ale ich cena (oryginałów) jest masakryczna (110zł komplet na jedno koło z radiatorami).
LoboM82 Napisano 22 Sierpnia 2012 Napisano 22 Sierpnia 2012 Jest sporo większa ale przy mojej jeżdzie raz na (myślę) dwa lata to znowu nie tak straszny wydatek. Choć z drugiej strony, skoro nie jeżdżę po górach to może lepiej wziąć cichsze, tańsze, wystarczające na taki teren, żywiczne. Oj te ciągłe dylematy. Dali by jeden typ i człowiek by nie miał problemów.
Rekomendowane odpowiedzi