Skocz do zawartości

[Ostre koło]Pytanie od laika


Maciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przerobić rower na OK. Mam pytanie czy taka kontra: http://allegro.pl/kontra-do-ostrego-kola-novatec-do-piast-fixie-i1713924355.html#gallery będzie niezależnie od tego co tam z tyłu za piasta jest(mam starą kolarzówkę)? Ciężko się taką kontrę montuje? (spodziewam się że nie) Poza tym mam problem ze zdjęciem tylnej zębatki, mogę prosić o podpowiedź jak ją zdjąć? (Trzeba mieć specjalny klucz czy da radę w domu)

Jaką wielkość zębatki z tyłu zastosować? Tzn wiem, że pod siebie ale jak to wyczuć, lub jakie są najczęściej używane?

 

Słyszałem jeszcze o opcji spawania zamiast nakładania kontry ale nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji, a chciałbym przerobić ten rowerek jak najmniejszymi kosztami.

 

Jeżeli pomyliłem słownictwo to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest kontra do piasty torowej a takiej najprawdopodobniej nie posiadasz więc nie da rady zamontować.

Wolnobieg czy też kasetę zdejmuje się podobnie. Potrzebny klucz i bacik żeby to zablokować i odkręcić.

Jaką zębatkę założyć? Różnie są teorie i szkoły ale załóż taką żeby przełożenie wahało się między 2,5 a 2,9 (liczba zębów na przedniej zębatce/liczba zębów na tylnej zębatce).

 

Ja słyszałem o jeszcze innych metodach blokowania piasty ale wszystko jest na forum(to o czym napisałem wyżej też) więc po prostu dobrze poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info.

Dowiedziałem się mniej więcej tyle, że spawając zniszczę piastę. Ale to dla mnie nie problem a samo "spawanie" ma być środkiem doraźnym. Jak zajawka na OK zostanie oraz uzbieram fundusze wymienię koła (mam już upatrzone fajne) i piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie o tych bzdurach i blokowaniach piast , piasty "torowe" są teraz tak tanie -joytech , że szkoda na to zachodu.

 

Albo jak chcecie ale ja sie pod tym nie podpisuje , bo będę sie czuł odpowiedzialny za cudze życie. <_<

 

 

A czy ja polecam takie rozwiązanie?

W każdym razie dorzucę link do wspomnianych wyżej piast Joytech'a -KLIK- żeby oszczędzić zachodu innym.

 

 

no dobra rzeczywiście jest lepiej kupić piastę torową, ale czy da się ją zamontować prz rozstawie haków 135mm (składam na ramie mtb)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...