Skocz do zawartości

[1000 zł]Rower miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam. Jestem nowym forumowiczem. Mam pytanie czy ktoś chciałby mi pomóc wybrać dobry rower dla mojej Żony ;-)

Zaznaczam, że nie znam się na rowerach, mój jedyny dostałem na przyjęcie komunijne - jakieś 15lat temu ;-)

 

Żona jest niską, drobną, uroczą kobietką - całe 160cm. Jest spokojna i nie lubi szaleństw, więc zdecydowałem się na ROWER MIEJSKI( mieszkamy w mieście), pewnie raz na jakiś czas wybierzemy się do lasu na jakąś przejażdżkę, po polnych wertepach, ale głównie będzie się poruszać po asfalcie.

 

Upatrzyłem kilka modeli i prosiłbym o pomoc na co mam zwrócić uwagę, gdzie szukać? Za max. 1000zł to raczej używany będzie, więc doradźcie jakie marki są sprawdzone...

Jaki max. rozmiar ramy dla niej będzie odpowiedni, co mi jest nie potrzebne w rowerze w tej granicy cenowej, bo to bubel zwykły będzie (np. hamulce tarczowe), na co zwrócić uwagę przy używanym rowerze kupowanym na Allegro?

 

Dużo tych pytań, ale liczę że są życzliwe osoby, które mnie oświecą. Ja dla siebie też chcę kupić rower (trekkingowy), ale to na inny temat. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi ;-)

 

Rowery coś w tym stylu....

 

http://allegro.pl/sliczny-aluminiowy-kettler-i1710474353.html

 

http://allegro.pl/rower-victoria-menorca-3x8-polecam-i1701896688.html

 

http://allegro.pl/rower-kalkhoff-elbe-nexus-8-model-2010-jak-nowy-i1709438686.html

 

http://allegro.pl/kross-mainsfield-park-i1709901791.html

 

http://allegro.pl/piekna-holenderka-sparta-jak-gazelle-batavus-i1708517327.html

 

http://allegro.pl/rower-kands-opera-28-ctb-shimano-miejski-r241-i1693395401.html

 

http://allegro.pl/piekny-kettler-7-biegow-alu-rama-i1708517298.html

 

Jeszcze takie trzy znalazłem:

 

http://allegro.pl/niemiecka-damka-alu-bbf-7biegow-wpiascie-26-kola-i1695642505.html

 

http://allegro.pl/sliczny-aluminiowy-hercules-na-kolach-26-i1710474394.html

 

http://allegro.pl/batavus-staccato-i1706893903.html

Napisano

Moim zdaniem wybór roweru należałoby zawęzić do poz.2 (VICTORIA MENORCA) i poz. 3 (KALKHOFF ELBE). W oparciu o to, co widać na zdjęciach i doświadczenia mojej żony (wzrost 160 cm - rower miejski z Nexus 8 i ramą w rozmiarze 50 cm) wskazałbym zdecydowanie na Kalkhoff Elbe. Jest to bardzo praktyczna propozycja miejskiego roweru, na solidnych podzespołach, który ma na pokładzie wszystko, co będzie potrzebne, a jednocześnie nie jest skomplikowany, tak pod względem użytkowania, jak i konserwacji.

Dla upewnienia się w wielkości potrzebnej ramy, to lepiej przymierzyć sie w realu (np. sklepie, giełdzie itp.)oraz można zapoznać się z wytycznymi różnych producentów:

http://www.gazelle.nl/Service/Framemaat dla rowerów miejskich i

http://www.cube.eu/pl/service/faq/faq-detail/article/how-do-i-determine-the-correct-frame-size/ dla rowerów trekkingowych

Napisano

Dzięki wielkie.

A czy mam zwracać uwagę na amortyzator przedni? Czy jest to raczej zbędne w przypadku takiego roweru?

Jak to jest z przełożeniami: lepiej żeby były dla niej w piaście czy na zewnątrz? Myślę że te 8 biegów to raczej wystarczy.

A siodełko amortyzowane - jak to jest później z regulacją? Słyszałem, że przy amortyzowanym rama musi być dokładnie dobrana (w jednym sklepie tak mi sprzedawca tłumaczył, że bez amortyzowanego to dla niej będą dobre ramy do 20 cali, a nawet 21", natomiast z amortyzowanym to będzie juz max 19"). To prawda??

Napisano

Przy takiej deklaracji: "Jest spokojna i nie lubi szaleństw, więc zdecydowałem się na ROWER MIEJSKI( mieszkamy w mieście), pewnie raz na jakiś czas wybierzemy się do lasu na jakąś przejażdżkę, po polnych wertepach, ale głównie będzie się poruszać po asfalcie." moim zdaniem, wystarczy sztywny widelec (amortyzowany zwiększa ciężar roweru oraz wymaga okresowego serwisowania). Co do przerzutek, to dla kobiety i w rowerze miejskim bardziej odpowiednie są wewnętrzne – odpada tradycyjna konserwacja napędu, wykluczone jest spadnięcie łańcucha, a biegi można zmieniać nawet w trakcie postoju. Piasta Nexus 8 jest jak najbardziej wystarczająca. Z amortyzacją sztycy siodełka jest mniej więcej tak jak powiedzieli w sklepie, ale zawsze można ją wymienić na zwykłą. Jednak nie radziłbym w rowerze miejskim brać mniejszej ramy, bo zmienią się też inne parametry (patrz geometria) – lepiej wymienić sztycę.

Napisano

A jaką masz gwarancję na rower kupiony przez allegro? Będziesz wysyłał rower do sklepu z każdą usterką? Jaki jest koszt wysyłki roweru?

 

Spójrz na to jeszcze inaczej. Rower włoskiej firmy (tak deklaruje sprzedawca) sprowadzony do Polski kosztuje 800zł. Odliczając koszty transportu i marże dystrybutorów wychodzi, że włoski producent miał ok. 100EUR na złożenie roweru. Sama 8-miobiegowa piasta Shimano (o której wspomniał Pan Goncian tyle kosztuje).

Produkując tak tani rower producent musi oszczędzać. Robi to produkując rower bardzo prostej konstrukcji (bez drogiego wyposarzenia) z tanią w produkcji stalową ramą,

przykład:

http://www.ceneo.pl/1663680

 

albo wyposażając rower w mnóstwo najgorszej jakości komponentów. Klienci często kupują rowery oczami (czyli byle rama się błyszczała) i producenci o tym wiedzą.

Trochę to smutne, ale prawdziwe.

Tak dla porównania nowy Batavus taki jak ten z Twojej ostatniej propozycji kosztuje w Holandii ok 700EUR.

 

Przed zakupem roweru powinno się go dokładnie obejrzeć i przede wszystkim, usiąść, przejechać się, wypróbować. Polecam wycieczkę do sprzedawcy upatrzonego roweru. To znacznie lepsze niż papierkowa gwarancja.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...