Skocz do zawartości

[do 2200zł] MTB XC - Flite, Level A6 lub inny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Stoję przed wyborem roweru MTB XC (od razu mówię że używki nie wchodzą w grę). Jeżdżę głównie po lesie czasami asfalt. Ważę 70kg i mam 173cm wzrostu.

 

Znalazłem jak na razie 2 rowerki:

 

Unibike Flite 2011 (mogę go mieć za 2250 zł)- http://www.unibike.pl/flite.html

Kross Level A6 2010 (on w cenie 2200zł) - http://kross.pl/rower/24-Level_A6_V-brake.html

 

Zależy mi na przerzutce tylnej lepszej niż DEORE a przednia może być nawet ALIVIO.

Może zaproponujecie jakiś inny model osiągalny w tej cenie i z dobrym osprzętem ?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze KROSS'a Level A6 z 2008r. posiada chyba bardzo dobry amortyzator i bardzo dobre przerzutki - http://allegro.pl/kross-level-a6-najlepszy-model-sunour-axon-wawa-i1697892026.html

 

Jest on lepszy od Flite ? Jeżeli nie to w czym Unibike jest lepszy ?

 

(Krossa z 2011 wykluczyłem)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie lepszy"? Jakoś nie rozumiem tych ostatnich tutaj zachwytów nad Flitem 2011. (inna sprawa, że w każdym temacie tylko Unibike i Unibike...) Flite kosztuje ponad 2400 zł, a za tą kwotę otrzymujemy rower z osprzętem niemal wyłącznie Alvio (poza SLXem z tyłu). Mnie to średnie przekonuje. Zgoda, ma bardzo dobre opony, niezłe siodło, kierownicę. Ale amortyzator już nie powala. Na temat ramy i obręczy się nie wypowiadam. Skąd te wszystkie zachwyty i opinie pokroju "nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz"? Tak, to pewnie solidny rower, ale zarzekanie się, że nie ma konkurencji jest raczej przesadą.

 

P.S. Nie piszę tego, aby wywołać jakieś spory... Tak po prostu mi się rzuca w oczy "unibike'owa" propaganda w wielu tematach ostatnimi czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt 2500zł to nie mała kwota za którą w poprzednich sezonach można było dostać więcej. Zaproponowany kross ma lepszy amortyzator (zastanawia mnie tylko sposób zamocowania linki polokady skoku na zdjęciu nr 2 i 4 - czy to tak ma być poprowadzone?) ale co ze specyfikacją reszty elementów. Sam niejednokrotnie polecałem Uniobike od fusion do experta bo wydają mi się mieć naprawdę optymalnie zestawione podzespoły na tle konkurencji...

 

Flite jest ogólnie lepszy, ale KROSS rzeczywiście amor ma lepszy i to o dwie klasy od XCR'a. 

 

Dart faktycznie lepszy... ale przy wadzę 70 kg wg. mnie lepiej sprawdzi się XCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dart faktycznie lepszy... ale przy wadzę 70 kg wg. mnie lepiej sprawdzi się XCR

 

Dart ? Tam jest Axon powietrzny chyba lepszy od powietrznej Tory.

 

 

Może podajcie jakieś inne rowery w cenie do 2200 zł ? (zależy mi na dobrym osprzęcie co najmniej DEORE, oczywiście nie wszystko DEORE bo to by chyba dużo kosztowało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze linków które wkleiłeś rozpoczynając temat jak byk stoi w specyfikacji Krossa "Rock Shox Dart 2, 100mm" natomiast w Unibiku "SR SUNTOUR XCR / BLOKADA HYDRAULICZNA Z DŹWIGNIĄ NA KIEROWNICY / SKOK 100MM" wiec nie wiem o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się kłócić ale podjedź troszkę do góry. Dałem link do Krossa level A6 2008 z powietrznym AXON'em i napisałem że KROSS'a 2011 wykluczam.

 

A wracając podacie coś godnego uwagi w tej cenie (2200 zł) (zależy mi na dobrym osprzęcie) ?

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina;) przeoczenie - sorka. Fakt amorek lepszy niż dart z wykluczonego i Unibike - spotkałem się z nim przy okazji innych postów. Zastanawia mnie dlaczego nie ma pełnej specyfikacji tego roweru... i kurcze jak ja bym robił zdjęcia na aukcję to poskładał bym go na "cycuś" i jakoś razi mnie ta linka od manetki blokady amorka, ale może to tylko mój pedantyzm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa i flite i a6 to fajne rowerki, sam polowalem na takiego a6 swojego czasu. Dla mnie bylby idealnym wyborem. Nie wiem czemu chcesz szukac czegos innego jak mozesz kupic nowy, na dobrym osprzecie, solidny rower. Dla mnie obie opcje sa swietnie i raczej wybralbym tego co mi sie bardziej podoba, bo roznice w osprzecie bardzo male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z gościem. Powiedział, że tylko u niego. Był u niego KROSS LEVEL A6 2010 to mówił, że we wszystkich serwisach krossa, ale w 2008 nie.

Prawdopodobnie go wezmę ;) Ale, pomóżcie poszukać czegoś innego (siedzę od 3 dni bez przerwy i szukam, lecz nic sensownego nie znalazłem).

Nie wiem czemu w tym levelu a6 2008 nie ma pełnej specyfikacji. Ile kosztuje taki mostek jaki w nim jest (bo taki srebrny trochę nie pasuje xD) ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocną stroną jest sztywny i trwały napęd. Byłbyś zadowolony z precyzji przerzutek bo stoją na przyzwoitym poziomie (SLX/XT). Amortyzator z najniższej półki i Vki - jedno kosztem drugiego. Polecił bym go osobie która nie będzie szaleć na zjazdach i nie będzie się zapędzać w las kiedy jest mokro i błotniście bo wtedy warto szukać czegoś z tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-ki mi w zupełności wystarczą (nie jeżdżę w jakimś ciężkim terenie i raczej unikam deszczu podczas jazdy). Ten amor będzie musiał mi na jakiś czas wystarczyć, chociaż ten sezon do końca a później się będę zastanawiał. A co sądzicie o ramie tego Magic'a ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...