Skocz do zawartości

[plyn hamulcowy] a lakier na ramie


mm8255

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Powiem Ci że zależy też dużo od lakieru ;)

Mam juicy 3 w rowerze przy odpowietrzaniu spoooro mi się go wylało... przy ścieraniu dota z roweru starłem napis avid z zacisku, zacisk został czarny, obręczy mavica en 521 też nie ruszyło mimo że tarłem dość pożądnie :)

Napisano

Jak dokładnie zmyjesz płyn hamulcowy z ramy to nic się nie stanie, natomiast jakby płyn miał styczność z lakierem przez kilka, kilkanaście dni to by go rozpuścił.

Napisano

Serwisuję stare hayesy, w których notorycznie gubione są zatyczki od zbiorników wyrównawczych. Oznacza to konieczność odpowietrzania hamulców oraz stałe spływanie dota po powierzchni korpusu. Lakier jest spuchnięty, odpada itd.

Jeśli stwierdzisz ubytek płynu to nie tylko wytrzyj go ale też wydmuchaj resztę ze szczelin np pomiędzy pokrywką zbiornika a jego krawędzią na korpusie, ze śrub odpowietrznika itd. Dot ma łatwiejszą robotę na wszelkiego rodzaju krawędziach gdzie często powłoka lakiernicza jest osłabiona i wnika pod nią.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...