Skocz do zawartości

[5000zł] full


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie.

Udalo mi się zgromadzić ostatnio troszke pieniążków na nowy rowerek. Mówimy o 5tys zł polskich. Jest to niestety granica gorna, gdyby wyszlo troszkę mniej byłoby ekstra. Mocno zastanawiam się co to ma być za maszyna. W chwili obecnej jeżdze dosć mocno przebudowanym kellisem excuisitem dsc 2006 (czy cos koło tego) czyli rowrem crossowym. Marzy mi się jakis full, ale czy w tej cenie dostanę w ogóle cos godnego uwagi? I czy to ma jakis sens? Mam 167 cm ok. 70 kg i powoli zblizam się do 40..zawodnikiem nigdy nie byłem i nie miałem takich ambicji wiec raczej wyscigowa geometria mnie nie interesuje.. Komfort owszem:) i stąd też mysl o fullu. Teren jazdy - lasy, piachy, trochę górek w ukladzie gora dół (tu ze wstydem muszę przyznać że nie jakos specjalnie stromych ale mam zamiar się podciagnąć;)). Chciałbym przyzwoita ramę i amorka reszta może isć do wymiany po kolejnym przypływie gotówki.. Podsunie ktos pomysł na rowerek dla mnie? Wiem, że zdecydowanie najlepiej byloby pojeździć po sklepach i poprzymierzać się do rowerków..niestety w mojej bliższej i trochę dalszej okolicy nie ma takich rowerków..muszę wybrać cos wirtualnie i ewentualnie przed samym zakupem przymierzyć się do pojazdu:) Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe:

 

Specialized: http://www.centrumrowerowe.pl/006109/SPECIALIZED-FSR_XC_COMP_2010_czarny/Produkt.aspx

 

Trek; http://www.ssc.pl/trek2011/FE5.html Bardziej spokojna ramka (zawsze możesz liczyć na jakiś upust)

 

Merida: http://www.rowerymerida.pl/produkt10/one-twenty-300-d-rower-merida.html (poniżej budżetu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym Tej Meridy <_< .

 

Jedynie Spec , chociaż ten model Speca...

Trek , i modernizacja ;>.

 

Edit:

 

Przy zakupie bajka za 5k. radziłbym lekką przymiarkę, zawsze możesz złożyć coś samemu. Masa jest teraz wyprzedaży frameset'ów lub samych ram z powodu dawnego końca sezonu.

 

http://www.chainreactioncycles.com/Brands.aspx?BrandID=1281

 

Przy większym budżecie ;>

 

http://www.merlincycles.co.uk/Bike+Shop/Frame++Forks/Frames+-+MTB/Commencal+Frames/Commencal+Meta+55+Carbon+Frame+2010_CM474.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by złożyć coś samemu.

 

Ale jak nowego to Trek wydaje się najlepsza opcją - nawet jak bym składał samemu mając takie priorytety jak Autor tematu pewnie wyszło by mi coś podobnego:) - możliwe ,że taniej i troche lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mongoose-teocali-elite-pike-409-na-xt-wawa-i1686806969.html

Na oko mała rama a jesli faktycznie jest S to powninna pasować idealnie. Do wymiany moze jedynie opony bo Nevegale chociaz pancerne to i jednak swoje ważą - za to zjazdy na nich jak po szynach. Kierownica także do przycięcia - chociaż taka szerokośc 685 mm też ma swoje zalety to chyba tego nie wykorzystasz, natomiast zawieszenie bardzo wygodne. Myśle że do kupienia za trochę mniej niz 4k. To enduro w opisie to troche na wyrost - moja żona takim ( trochę inna wersja - damska, ale i ten biały lekko pachnie mi damką ) jeździ sobie do pracy - zero stresu przy dziurach, krawężnikach itd a i w Kampinosie na zwyklej ścieżce także daje spokojnie rade ( po wymianie opon i kokpitu rower z pedałami waży 13,5 kg ). Na sportzakupy.pl jest jakby co wersja pomaranczowa gdyby biały okazał sie właśnie damką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie:) kolejne oczywiście jak najbardziej wskazane:)

Samodzielne składanie roweru raczej odpada..nie mam doświadczenia, miejsca na jego składanie, narzędzi..ale gdyby ktoś w okolicach Legnicy (Polkowic) chciał się podjąć tego wyzwania..możemy się dogadać:)

Z propozycji gotowców najbardziej podoba mi się ten Spec..zresztą zawsze chciałem mieć rower tej marki. Muszę go poszukać, pod wskazanym linkiem rama w rozmiarze L więc raczej zdecydowanie za duża.

Trek też fajny..i tylko cena zdecydowanie mniej mi się podoba..

MONGOOSE sprzedawca z allegro coś kręci..nie podoba mi się ta transakcja..nie wiedział o jaki rower co chodzi, w końcu stwierdził, że to nie jego rower i podał mi namiary na faceta który jest niby właścicielem..za dużo kombinacji jak dla mnie.. natomiast ten pomarańczowy ze sportzakpów też w rozmiarze L. Poza tym to model chyba z 2006 roku..nie muszę przepłacać za tegoroczną kolekcję..ale czy 2006 to nie przesada..?

Merida..no cóż..o rowerach tej marki bardzo różnie mówią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a co jest złego w 409 ? Skoro budżet nie pozwala kupić 10 kg fulla to od czegoś tańszego trzeba zacząć, a ze fulle tanie nie są to na jakieś kompromisy isć trzeba - tu waga i "nadmiar" skoku. Porównałbym to do jazdy suvem w mieście - określasz azymut i jazda :) co kto lubi. Meridy nie polecasz bo słabo wyposażona ? Górnych lotów to ona faktycznie nie jest ale jakby kupić ją w granicach 3k - a można - to czemu nie. No chyba że jakaś ogólna awersja do firmy - wtedy należałoby przecież od razu skreślić także Speca i Scotta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet nie pozwala kupić 10 kg fulla to od czegoś tańszego trzeba zacząć, a ze fulle tanie nie są to na jakieś kompromisy isć trzeba - tu waga i "nadmiar" skoku. Meridy nie polecasz bo słabo wyposażona ? Górnych lotów to ona faktycznie nie jest ale jakby kupić ją w granicach 3k - a można - to czemu nie. No chyba że jakaś ogólna awersja do firmy - wtedy należałoby przecież od razu skreślić także Speca i Scotta :)

 

A kto zaczyna od 10kg full'a ?. Nie widziałem jeszcze takiej osoby. Można wyłapać tanie , wystarczy szukać. A nie wyłapywać 1-sze 'lepsze' z brzegu wyszukiwarki. Jeżeli Autor ma na wydanie 5k. to spokojnie można polecić coś za 4k jeżeli chodzi o niższą kwotę do wydania. BTW za 3k też można coś wyrwać , końcówki sezonu ;-).

 

 

 

,,Hmmm a co jest złego w 409 ? ''

 

 

A co jest w nim dobrego?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - jeszcze miesiac temu sam pytałeś co kupić za 7k a teraz - btw coś kupiłeś ? - a tu proszę juz dajesz linki do ram Yeti od 4k w góre za sam set lub rower na "karbonie" Meta 55 za 5k - bałbym się na to wsiąść a co dopiero zjechać... Nie pieje jak widzę 409 ale ja chociaż na tym jezdziłem i nie uważam aby był to zły amor - wystarczy poczytać także mtbr żeby dowiedzieć sie że nie jestem sam w tym twierdzeniu - a że w podanym biku to trochę przerost formy nad treścią to chyba wiadomo. Cos za coś... Akurat do mangust mam sentyment bo mają dobre zawieszenia - i znów kinematycznie jednozawias - a ze dodatkowo ceny też są przystępne to czego chcieć więcej. Pewniakiem byłby tu np Rockrider 9.1 moze 9.2 ale czy jest sens podawać tego typu rowery ? Chyba nie o to chodzi aby poł kraju jeździło na A6 Krossa a drugie na 9.1 z Decathlona bo tanie i dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten link ?.

 

http://www.chainreactioncycles.com/Categories.aspx?CategoryID=1890

 

A czy ja mówię , że ma kupować ? . Pisałem jedynie , że to okazja. Coś na Pike'u nie musi być ostatecznym rozwiązaniem . Można znaleźć coś lepszego . Jeszcze jak widzę geo tego Mong.

Wystarczy poczytać?. Chyba wystarczy mieć opinię ludzi, którzy na tym jeżdżą lub jeździli. Nie mówię , że 409 jest zły totalnie i omijać go łukiem.

Ale w tej cenie można poszukać czegoś lepszego. O Mecie 55 się nie wypowiadaj jak nie testowałeś i nie widziałeś na własne oczy ;).

Akurat do mangust mam sentyment bo mają dobre zawieszenia

 

Tak, tak . To tak samo jak mieć sentyment do Krossa i wmawiać sobie , że to jedyna możliwość 'dobrego bajka' nie patrząc na nic innego <_< .

 

Jak autor ma 5k na wydanie to na spokojnie można coś zapodać lekko ponad 4k?.

Do 3k nie wiem czy jest sens schodzić, bo i tak przeskok osprzęt-owy jest trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM:)

Treka ex7 z rocznika 2009..za 5300. Może i troszkę przepłaciłem..ale przynajmniej sklep prawie na miejscu wiec nie trzeba było się bujać przez pół Polski!

Mam tylko nadzieję że był to dobry wybór:)

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze i udział w dyskusji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...