Skocz do zawartości

[max. 4000 zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Miałem się podpiąć pod inny temat, ale postanowiłem jednak założyć osobny. Bardzo zależy mi na pomocy, gdyż na rowerach MTB znam się, delikatnie mówiąc, słabo.

 

Szukam roweru do 4000zł, choć nie ukrywam, że wolę wydać mniej. Ma służyć do wypraw ze sportowym zacięciem - "treningów", czasem maratonów, może XC i od czasu do czasu do jazdy po mieście. Mam 172 cm i 72 kg.

 

Oceńcie czy podane typy są warte swojej ceny i nadają się do wyżej opisanych zadań.

 

1. Lapierre Tecnic 700 2011 http://klinikaroweru.pl/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=181 3599 zł

Nie ukrywam, że to mój faworyt. Strasznie mi się podoba. Nie ma typowo wyścigowej geometrii, gdyż ta występuje w droższej serii: "Pro race".

 

2. Cannondale Trail SL 1 2011 http://www.isport.pl/rower-cannondale-trail-white-2011-p-4081.html 3999 zł

Jak wypada w porównaniu z Lapierre?

 

Jak ocenicie te rowery i co możecie jeszcze polecić? Giant, Cube? Może są mniej renomowane modele, które wypadają znacznie lepiej?

 

Chciałbym działać zgodnie z zasadą: dobra rama i amortyzator, resztę wymieni się z czasem.

 

Za wszelkie rady będę niezwykle wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i jak na moje oko bardzo dobry osprzęt w stosunku do ceny, napęd z jednej półki - duży plus, bardzo fajne hamulce. Z tym cube to delikatnie mówiąc nie trafiłeś... do scotta nie ma co dopłacać chyba że brać pod uwagę teoretycznie lepszą markę ale dla mnie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My fault ;) Lapierre taż ma powietrzny... ale jakoś nie przemawia do mnie ta marka (bez powodu - ale jakoś z czystym sumieniem nie potrafił bym tej marki komuś policić;) )

 

jest i jak na moje oko bardzo dobry osprzęt w stosunku do ceny, napęd z jednej półki - duży plus, bardzo fajne hamulce. Z tym cube to delikatnie mówiąc nie trafiłeś... do scotta nie ma co dopłacać chyba że brać pod uwagę teoretycznie lepszą markę ale dla mnie nie ma sensu

 

Zaproponowałem ze względu na napęd 10, blokowanie amora z kierownicy może drobne niuanse ale ja uważam je za istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube zaproponowany przez ciebie to chyba geometria pod kobietę, na pewno okropnie dziwnie by się na tym jeździło ;) i w zasadzie o to mi chodziło. Co do scott'a to wypowiedziałem się jasno. Ten napęd x10 jeszcze. (w lapierre też jest) Moim zdaniem zbyteczny bajer jeśli z przodu jest korba z 3 blachami, napęd 2x10 ma dla mnie sens, 3x10 - nie, w sensie nie jest niczym lepszym od 3x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze!

 

A jak wypadają Lapierre i Cannondale w porównaniu ze sobą? Która geometria ramy,sportowa w Cannondale czy bardziej łagodna w Lapierre, teoretycznie będzie bardziej odpowiadać moim wymaganiom?

 

Rock Shox Recon Solo Air 100mm i Rock Shox Recon Silver TK Solo Air 100mm - czym się różnią i który wypada lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...