Skocz do zawartości
  • 0

zmartwiona


Gość Patrycja

Pytanie

Gość Patrycja

Kochani piszę tutaj ponieważ wydaje mi się że dostanę naprawdę dobre i sprawdzone porady od profesjonalistów.

Mam zmartwienia jesli chodzi o moj rower - shimano z wersji limitowanej 10,5 .Najpierw był to rower ojca ale go przejęłam ponieważ jest lżejszy niż mój:) . Jeżdże dużo,codziennie praktycznie ok 35-40 km jakieś 2h . Od jakiegoś czasu pojawił się taki stukot w tylnym kole, znajomy rowerzysta powiedział że to mechanizm i trzeba naprawić ,zastanawiam się i obawiam czy można z czymś takimś jeździć czy przypadkiem nie rozwali mi się po drodze i zawsze modlę się aby dojechać cało,zdrowo i szybko. Co na to sądzicie?

 

mam też inne 2 problemy:

 

1) zawsze jak zaczynam jeździć to bardzo bolą mnie nogi,szczególnie łydki .Strasznie jakbym miała kamienie zamiast nóg,z czasem przechodzi ale początki są straszne. Czy to wogóle ustanie?

 

2)od paru dni zauważyłam że znacznie ciężej mi się jeździ, szybciej się męczę i mam wrażenie że rower stawia mi jakiś opór,szczególnie w tylnej części co naprawdę mnie martwi bo nie wiem co się dzieje ,dawniej nie miałam problemów z pedałowaniem a teraz są momenty że jestem wykończona i nie mam siły. Czym to jest spowodowane? p.s. jeżdzę zawsze na przerzutce z lewej 2 a z prawej 4.

 

dziękuję serdecznie za wszystkie porady i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zaczęło coś stukać chrobotać w kole proponuję udać się do serwisu albo dobrego sklepu rowerowego celem zdiagnozowania usterki i naprawy.

Myślę,że należało by również wyregulować przerzutki i hamulce. B)

Jeżeli od niedawna zaczęłaś jeżdzić większe dystanse,to raczej normalne,że mięśnie nie są przyzwyczajone do dłuższego i większego wysiłku i z biegiem czasu powinno być coraz lepiej.Ponadto jeśli rower ma przerzutki i wiele trybów do pedałowania ;to należy używać przełożeń w większym zakresie,a nie jak piszesz ,że jeżdzisz tylko zawsze na przełożeniu 2x4. :no::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może jesteś przetrenowana czyt. przemęczona jeżdżąc codziennie takie dystanse. Nie wiem jak wyglądała twoja dotychczasowa aktywność fizyczna, jeśli była niewielka to normą jest ból nóg, zmęczenie a w efekcie może to doprowadzić do zniechęcenia do jazdy rowerem. Proponuje zrobić sobie krótką przerwę na odpoczynek i w tym czasie zrobić porządek z tylnym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...