Skocz do zawartości

[Smary/kleje] Wszelakie


szydl0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jakich smarów/klejów/innych środków używacie i polecacie do sztyc/mostków/suportów/łożysk/łańcuchów/wszystkiego w waszym ostrym? Tak by się nie zapiekał, jeździł gładko, równo i posłusznie?

 

W skrócie: czego używacie do konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyce/mostki/suporty/piasty kulkowe - poczciwy ŁT 43, jak kogoś stać to można czymś lepszym ale ełtek daje radę.

 

Łańcuch, pancerze- różnie, kiedyś Brunox w sprayu, później pedros ten uniwersalny- fajnie zasychał i nie łapał syfu, ale bywało że po 60km łańcuch skrzypiał. Teraz mam shimano smar, starcza na długo ale jest mokry przez co łatwo brud łapie. Najlepsze opinie słyszałem o Rohloffie i zielonym Finishlajnie, jak mi się skończy shimano to przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gwintów Technicol niebieski , chyba ,że w portfelu zostało więcej niz na piwo to loctite.

Do łańcucha używam Rohloffa i jestem zadowolony , starcza na dosyc długo syfu aż tak nie łapie a świetnie wycisza napęd.

Kulki jako że mam ich dosyć dużo w rowerze - używam Motorex 2000 - ma bardzo podobne parametry do Dura Ace.

 

Wszystko co się może zapiec czyli sztyce mostki inne komponenty - ŁT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...