Skocz do zawartości

[Śruby] Problem z odkręceniem


qps

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chciałem zmienić sobie V-ki w rowerze, ale napotkałem problem. Nie mogę za nic w świecie wykręcić jednej śrubki z piwota. Nie dość że już była trochę zrysowana, to ja jeszcze bardziej ją zjechałem (jak się mocno dociśnie, to śrubokręt będzie się trzymał w otworze). Macie jakieś pomysły? Można by to wyciąć (naruszając oczywiście hamulce, piwota i tą śrubkę) szlifierką i później kupić nowe piwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O wykręcaniu zapieczonych śrub było już nieraz pisane. Najlepiej użyć wykrętaków. Możesz też zrobić nacięcie w główce śruby żeby zaklinował się tam płaski śrubokręt, przykładasz go i stukasz młotkiem. Warto użyć WD40 przed próbami odkręcania, tak na noc zostawić żeby dobrze spenetrował. Rozwiercając ryzykujesz uszkodzenie gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak napisał sznib. Natnij główkę śruby tak aby wkrętak (jakiś płaski, w miarę duży ale też bez przesady) mógł się porządnie osadzić ale też nie za głęboko, żeby główka się nie ułamała. Spróbuj czy puści, jeśli nie to pryśnij od góry i od dołu (chyba, że nie masz tego otworu w którym siedzi śruba wywierconego na wylot) WD40 lub czymś "wudopodobnym" i spróbuj za jakiś czas ponownie odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąć na obrzeżu śruby i potem dobry śrubokręt (z metalowym rdzeniem przez całość), albo przecinak i nieduży młotek. Stukasz w kierunku odkręcania, oczywiście z wyczuciem, nie na chama. Praktycznie nie ma szans, że nie puści. Najszybciej i najskuteczniej. Bawienie się w wiercenie, wykręcanie i inne ciekawostki jest ryzykowne, bo można popsuć przy okazji coś obok, czasem urywa się jakaś część której nie da się wykręcić i po prostu jest czasochłonne i potrzeba narzędzi (wiertarka, wykrętaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...