Skocz do zawartości

[sprzęt] co musze dokupic przy zmianie widelca?


siwiutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam dokupic amortyzator suntour axon d-rl do meridy 510 kalahari z roku 2005. Po przegladaniu tego forum spotkalem sie z opiniami ze ten model ma mozliwosc zastosowania rur sterowych 1-calowych. Sprawdzilem u siebie ze mam stery aheadset na 1i1/8 cala. Nie wiem, moze po prostu merida wprowadzila to od roku 2005. Zdziwilo mnie jednak to mostek jest typu klasycznego. Mozliwe jest takie polaczenie, czy po prostu mostek zalezy tylko od rury sterowej? Drugie pytanie to czy bedzie mi pasowal ten amortyzator, bez wymiany sterow? Czy tylko wystarczy dokupic nowy mostek ahead?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stronie Meridy i model 510 z 2005 ma stery 1"

Stery 1" odróżnisz od AheadSet(1 1/8") po tym że w 1" mostek i sztyca kierownicy to jeden element który wchodzi w rurę sterową widelca a rura sterowa widelca jest gwintowana.

W 1 1/8" mostek to osobny element który montuje się na rurę sterową widelca która jest gładka i znacznie dłuższa niż w poprzednim przypadku. Takie stry są np. w Meridzie 580 zwróć uwagę na dwie charakterystyczne śrubki z tyłu mostka...

Jeśli nadal masz wątpliwości zapodaj fotke swojego bika.

Co do montażu amotryzatora: Do ramy przystosowanej do sterów 1" nie zamontujesz amortyzatora pod stery 1 1/8". Odwrotnie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

No ale mam na sterach napisane AHEADSET 1 1/8 cala, pomimo tego ze mostek jest klasyczny. Wlassnie tego nie rozumiem za bardzo...

 

masz mozliwosc pykniecia zdjecia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tak napisane to pewnie sterowka jest 1 i 1/8 " . Najproscie to zmierzyc :)

 

Sa mostki wkladane w sterowke rownierz pod 1 i 1/8 " ale to rzadkosc , jak widac u siebie tak jest :)

 

Najlepiej zmierz rure sterowa widelca ktory teraz masz wlozony , jakbys zrobil foto tez bylo by wygodnie , stery sa nakrecane ?? Jesli tak to oprocz amorka potrzebne beda nowe stery zwykle nie nakrecane pod 1 i 1/8 " no i w zasadzie mostek by sie przydal :)

 

Po fotce se stronki merdiy widac jakby to byl 1" ale nie zawsz etak jest . Moga byc rownierz stery redcudkcyjne zalozone ( to jest totalnie bez sensu ale i takie rzeczy widzialem ;] )

 

Zmierz to bedzie wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luz. Pojade do sklepu i tam mi sprawdza co i jak. jak bede musial jeszcze stery wymienic to pol biedy, byleby jakis amor wszedl. A zdjecia zrobilem, leza teraz na karcie obok kompa i czekaja na skopiowanie :) niestety nie zabieram aparatu do akademika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...