Skocz do zawartości

[do 1000] dylemat "zielonej" kobiety


Gość amber

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

proszę o podpowiedź, który rower wybrać:

 

Merida K-Seven (K-7) czy Merida Matts 10-V? Obydwa wpadły mi w oko - są akurat w promocji w dość fajnej cenie, ale kompletnie nie znam sie na ich parametrach:-(

 

Rower nie będzie używany wyczynowo. Palnuję używać go często, ale nie na jakieś górskie szlaki:-0

Dopiero chcę wyrabiac kondycję, ale i nie chcę zmieniać roweru co pół roku.

 

Mam 165cm wzrostu, długość wewn. nogi - 75cm, waga 50kg - jaką ramę wybrać? W sklepie polecono mi 16'', ale wg forum i wyliczenia*0,57/2,54 wychodzi że minimum 17.

 

Będę wczięczna za jakąś sugestię - sama kompletnie nie znam sie na rowerach (to pierwszy od kilku lat...:-), a nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto, tylko się nim nacieszyć...:-)

 

Pozdrawiam serdecznie i niecierpliwie czekam na Wasze opinie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Meridę na pewno nie wyrzucisz pieniędzy w błoto, bo to zacne rowery. W tej cenie, do Twojego sposobu urzytkowania wybrałbym 10-V z tych co podałaś. Ja jednak proponował bym zastanowić się nad tańszym 5-V, a różnicę w cenie przeznaczyć na np. zabezpieczenie, kask, czy oświetlenie.

Za nim kupisz usiądź i przymierz się do roweru. Możesz to zrobić w sklepie stacjonarnym, a kupić konketny model i rozmiar ramy w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...