Skocz do zawartości

[rower] budżetowa baza pod lekkiego crossa


raydal

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,

 

Zainsiprowany crossem na ramie authora synergy, który ma użytkownik fw66 http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=garage&do=view&id=515 postanowiłem, mimo niezbyt wygórowanego budżetu zacząć z tworzeniem "czegoś podobnego", zważywszy, że idealnie to odpowiada moim obecnym preferencjom.

Mając ok. 1700 pln chcę kupić możliwie sensownego crossa, którego sukcesywnie po zużywaniu się konkretnych elementów będę odciążał - jednak bez popadania w skrajność. Składanie od początku w tym budżecie nie wchodzi w grę. Chcę na czyms jeździć w tym czasie, a nie patrzeć na części. Tu pojawia się problem braku danych dot. wagi całości rowerów, a przede wszystkim ram.

 

Z oglądanych, na żywo kilku rowerów, w oko wpadł mi polecany przez sprzedawcę właśnie pod kątem rozbudowy KTM: http://www.ktm-bikes.at/de/trekking/offroad/hardtail-alu/Lifeone.php

Jestem przygotowany na gorszy osprzęt, ale lepszą (lżejszą) ramę na początek. Czy w tym przypadku tak jest?

 

Inne typy:

 

Cube, w którym 12,8 kg na początek wygląda bardo zachęcająco (niemal 1 kg mniej od razu od KTMa) http://www.skiteam.pl/rower/Cube/ltd-cls-comp/

Hercules Jump - wielokrotnie wspominany w tematach "crossowych" jako tani i dobry, wg katalogu 12,9 kg bazowo.

 

Ewentualnie, od jakiego sensownego innego roweru zacząć - pomysły mile widziane.

Napisano

Moloch89, tak jak napisałem wyżej, wzoruje się na rowerze fw66, z tym, że na mniejszym budżecie i stopniowej rozbudowie, także nie jest dla mnie rozwiązaniem pozbywanie się amortyzatora. Mam 184 cm wzrostu, 80 kg wagi, dość krótką jednak nogę - 82 cm od podłogi do krocza.

Napisano

Nie napisałem wcześniej - rower musi być niestety nowy (faktura niezbędna :rolleyes: )

Obecnie po przemyśleniach celuje w dwa rowery: Author Reflex (wg opisu rama ta sama co w wyzszych modelach, aż do codexa włącznie) oraz kusząco egzotyczny nazwą oraz wyglądem Checker Pig. Będę wdzięczny za porady, ewentualnie nadal inne opcje do rozważenia.

 

AUTHOR REFLEX 2010

 

RAMA:aluminium 6061-T6, 700C

WIDELEC:RST Vita TnL (60mm), blokada skoku

KORBA: SUNTOUR XCT-V2-308 48-38-28 (170/175mm)

PRZERZUTKA PRZEDNIA:SHIMANO C-102 (34,9mm)

PRZERZUTKA TYLNA:SHIMANO Deore

MANETKI:SHIMANO Alivio EZ (24 biegi)

KASETA: SHIMANO HG-40-8I (11-32)

PIASTY: QUANDO 32 otwory

HAMULCE:TEKTRO 57AL

OBRĘCZE:JALCO ATB 220 dwuścienne 32 otwory czarne

OPONY: AUTHOR PANARACER Silk Road Cross 700x35c

SIODEŁKO:AUTHOR Ergo Gel

WAGA (kg):13,30 kg (20")

 

CHECKER PIG VILA 2010

 

Rama: CP Lite Alloy

Widelec: RST Neon Pro ML

Stery: Cane Creek

Mostek: FSA OS190

Kierownica: FSA XC300

Sztyca: FSA XC280

Siodło: Selle Royal Freccia

Korba: Shimano FC-M361

Przerzutka tylna: Shimano Deore RD-M592

Przerzutka przednia: Shimano Altus FD-M360

Manetki: Shimano SL-M410

Kaseta: Shimano CS-HG30 11-32

Obręcze: Rigida ZAC 2000

Piasty: Shimano RM 60

Hamulce: Shimano BR-M422

Ogumienie: Schwalbe XC Comp 35 mm

Pedały: CP

Gripy: CP

Waga: 13,0 kg

Napisano

Cieszę się, że mój rower się podoba B)

Co do ram Author, to nie są takie same.

Modele Codex i Airline mają inne (lżejsze) ramy od pozostałych.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...