Skocz do zawartości

[Pedały] Shimano PD-520 - warto?


Youlek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoję przed wyborem pedałów SPD do mojego Corrateca X-Vert DEORE.

Chętnie poznam opinie użytkowników własnie pedałów SHIMANO SPD PD-M520.

Niebawem będę nabywał również buty: co polecicie w cenie do ok. 250zł

Ja mam na oku : Shimano SHM038 214pln oraz Shimano SHM072 - 248pln.

Ogólnie rower będę wykorzystywał do jazdy w lekkim terenie, no raz do roku lightowy maraton :rolleyes:

pozdrawiam

i z góry dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Było sporo identycznych tematów dotyczących wyboru pedałów i butów, wystarczy poszukać

Właśnie.

 

A z tych buciorków, które podałeś wybrałbym 038. Mam 072 i dla mnie podeszwa jest za sztywna przez co ciężko jest zasuwać pod górkę z rowerem na plecach czy pchając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jezeli lubisz miekko to po co Ci spd?

Nie rozumiem tutaj czegos...

Bo tak lubię, tak mi się podoba i już. W SPD się lepiej jeździ. Po co według Ciebie są produkowane SPD turystyczne z miękką podeszwą? Żeby na nie patrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak lubię, tak mi się podoba i już. W SPD się lepiej jeździ. Po co według Ciebie są produkowane SPD turystyczne z miękką podeszwą? Żeby na nie patrzeć?

Na pewno nie pod kątem uzyskiwania najlepszych prędkości i jazdy typowo sportowej. SPD jest w każdym przypadku wygodniejsze w użytkowaniu nawet przy jeździe parkowej i takie buty są produkowane głównie pod kątem osób które dojeżdżają np. na rowerze do pracy i tam nie wypada im chodzić w "stukających" butkach albo jeżdżących typowo rekreacyjnie dla których głównym argumentem jest mozliwość m.in. wygodnego chodzenia po zejściu z roweru lub normalny wygląd butów . Jeśli Youlek szuka butów które mają zwiększyć efekty jazdy to raczej powinien wybrać buty sztywniejsze co się przełoży bezpośrednio na jego wyniki

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedalki 520 mam od roku okolo 4000km moze wiecej ciut i do tego buty shimano 120 bardzo zadowolony jestem z tego zestawu choc pewnei sporo osob powie zeby dolozyc do modelu 540 bo nie zlapie tak szybko luzow jak 520...no coz poki co ja luzow nie mam :)a buty to jeszcze cos z northwavea mozesz poszukac w tej cenie moze nawet z kolcami trafisz...(tego mi pare razy brakowalo w moich butkach.... :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty m038 - od oltora roku sa ok, ani za sztywne ani za miekkie - jak co komu pasuje.... mankamentem jest to ze wjedziesz w wode i od razu jest mokra stopa, reszta ok

pdm520 - jak masz wybor to wez 540. niewielka - juz teraz - roznica w cenie, a jest drobna roznica w konstrukcji lozyska w srodku. przez to 540 jest wytrzymalsza - 520 ma w srodku plastikowa tuleje slizgowa, ta tuleja sie z czasem wyciera i chlopaki po paru tysiacach zaczynaja czuc 'luzy'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
buty m038 - od oltora roku sa ok, ani za sztywne ani za miekkie - jak co komu pasuje.... mankamentem jest to ze wjedziesz w wode i od razu jest mokra stopa, reszta ok

Myślę że z 072 byłoby to samo bo są bardzo przewiewne i też woda by się od razu nalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...