Skocz do zawartości

[1800zł] Dirt/Street


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post.

 

Poszukuję roweru do dirtu/streetu w przedziale 1500-1800. Jestem początkujący, jeśli chodzi o znajomość sprzętu, jak i o jazdę, stąd też taki przedział cenowy. Nie chcę inwestować w droższy sprzęt, który najprawdopodobniej ulegnie zniszczeniu podczas nauki. Przebiłem się przez dziesiątki tematów i wyczytałem, że niezłym rowerem na start jest Kross DS, DS2. Problem jest jedynie z dostępnością DS2. Na stronie producenta kosztuje 2400, co jest stanowczo za dużo.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie:

Czy nie lepszym rozwiązaniem jest kupienie DS, zmiana amortyzatora na Duro, ewentualnie hamulców na bb5/bb7 i zamknięcie się w 1800 (przy zamontowaniu bb5)? Czy może różnica w osprzęcie między DS a DS2 jest tak duża, że warto za wszelką cenę (przez pół sezonu, albo i dłużej) szukać po sklepach, magazynach DS2, za miejmy nadzieje, podobne pieniądze, co modyfikowany DS? Chodzi mi głównie o to, czy jako laik odczuje znaczną różnicę między hamulcami (tektro auriga vs avid bb5), amortyzatorem (duro vs rts space jump) czy przerzutkami (X-5 vs X-7)?

 

Oczywiście mile widziane są propozycje innych modeli (przeglądając tematy trafiłem na kilka propozycji, jednak w większości były to aukcje rowerów używanych lub cena była zbyt wysoka), modyfikacji DS (informacje o amortyzatorze i hamulcach zaczerpnąłem z innych tematów o DS, które do najnowszych niestety nie należały). Ważne, żeby nie przekroczyć 1800 zł.

 

Interesują mnie tylko nowe rowery i osprzęt. Póki, co nie chcę się bawić w kupowanie używanych. To chyba tyle. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dość długo szukałem czegoś do streetu w miarę taniego. Za 1500-1800 raczej z amorkiem nic nie dostaniesz nowego...

 

Ze sztywnych i w miarę tanich to NS holy 1 lub 2.

Z amorkiem, ale to już wyższa cena, dartmoor quinnie, widziałem jakiś czas temu model 2010 nowy na allegro sporo taniej niż 2011, ale nadal droższy niż Twój zakres.

 

Hamulcami bym się nie przejmował, niektórzy jeżdżą bez, imho najlepiej 1 mieć na początku.

A przerzutki też tylko będą przeszkadzać... Dodatkowo następny element do psucia się, no i wagę zwiększa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny widelec niestety odpada. Dartmoor jest stanowczo za drogi. Jak pisałem wyżej, dopiero zaczynam, więc sprzęt nie musi być nie wiadomo jak dobry. Ważne żeby możliwie jak najbardziej zmniejszał ryzyko mojego uszkodzenia. Wystarczy, że części wytrzymają jeden sezon. Przez jesień/zimę wymienię to co będzie trzeba na nowe/lepsze. Oczywiście o ile będzie taka potrzeba, wszystko będzie zależało od moich umiejętności nabytych w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za takie pieniądze zbyt dużego wyboru to nie ma. Dlatego postanowiłem zmienić maksymalną kwotę na 2500zł. Za tyle mam nowego DS2 prosto od producenta. Pytanie teraz czy za taką kasę są ciekawsze/lepsze propozycje niż kross? Czy może bez zastanowienia powinienem brać DS2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w promocji za 2495zł (z 3000zł) w jakimś sklepie. Z tego co widzę to dostępne są z 12" ramą. Pytanie tylko czy przy 185cm wzrostu nie będzie ona ciut za mała? Może jeszcze jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tego typu ramy są unisize, czyli do każdego wzrostu. Generalnie to szczyt wygody nie będzie, ale i tak większość czasu będziesz stał, a nie siedział.

 

Z tego co pamiętam to Alexey Sinayko jest też dość wysoki, a jeździ na ramie dartmoor cody - 11,8'.

 

Dobry wariat :)

http://www.youtube.com/watch?v=R2nBBcHZ8Ig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest mi potrzebny sprzęt z prawie najwyższych półek? Dopiero zaczynam, więc myślę, że wystarczą mi średniej klasy części/rower. Nie nam się również na częściach, dlatego kupowanie używanych nie wchodzi w grę. A co myślicie o Dartmoor Two6Player ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...