Skocz do zawartości

[do 1500] crossowy - Kelly's czy Unibike?


Rekomendowane odpowiedzi

Po długich wycieczkach i studiowaniu specyfikacji na placu boju zostały dwa modele:

 

Kelly's omega 2010 - ok 1500zł -

 

lub

unibike viper lds 1799zł (niestety nie udało mi się znaleźć żadnego roweru z rocznika 2010...:(

 

http://www.unibike.pl/viperlds.html

 

Unibike ma lepszy osprzęt (?) ale jest też o ok. 300zł droższy, pytanie czy różnica w jakości osprzętu jest warta tej różnicy w cenie...?

Druga kwestia - gdyby wybór padł na kelly'sa to mogę zostawić stary rower w rozliczeniu (niewiele wart, ale zawsze kłopot z głowy i gotówki trzeba mniej mieć naszykowane)

 

Jazda rekreacyjna, po terenie mieszanym, trochę asfalt, trochę utwardzone drogi terenowe, ...sporo wzniesień :blush:

Obydwa rowery przymierzyłam, wygodniejszy jest dla mnie Kelly's, z tym, że może unibike'a dałoby się nieco adaptowac? - zmiana mostka (na krótszy) lub kierownicy (na lekko wygiętą?)

 

A może jeszcze jakiś inny model mam sprawdzić?

 

Może coś jeszcze innego byście polecili?

 

Zdaje się, że znalazłam kelly'sa jeszcze taniej... 1319zł - tyle, że w sklepie internetowym... trochę obawa jest o taki zakup, potem realizację gwarancji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike ma lepszy osprzęt (?) ale jest też o ok. 300zł droższy, pytanie czy różnica w jakości osprzętu jest warta tej różnicy w cenie...?

 

Unibike ma lepszą tylną przerzutkę i zdaje się klamki hamulcowe (deore, co do przerzutki to nie powinno być odczuwalnej różnicy, moja mama posiada taką jak jest w Kellysie i pracuje bardzo fajnie, bez zarzutu.) Do tego unibike ma amortyzowaną sztyce, która to raczej jest pic na wodę, bo taka która naprawdę działa wygląda tak:

http://allegro.pl/nowa-amoryzowana-sztyca-suntour-nex-26-6mm-2011-i1639369355.html

 

Co do adaptacji musisz się dowiedzieć czy to nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów, jednak sugerowałbym ten rower na którym od razu lepiej się czujesz.

A może coś bardziej sportowego?

http://www.kross.pl/rower/136-LEVEL_A1_Lady.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie 17" Rubble?

 

Może znajdziesz z amortyzowaną sztyca suntour Nex i Deore LX (p/t).

Może po prostu kierujesz sie uroda , a nie własciwościami jezdnymi czy osprzętem.

 

 

W podanej przez Ciebie wyżej aukcji jest wyraźnie rama 19". W sklepie stacjonarnym też tylko w takim rozmiarze był ten rower (trochę droższy niż na aukcji) - mierzyłam 19" była zdecydowanie zbyt duża.

Co do osprzętu i właściwości - wierzę, że jest to dobra propozycja choć jak mam być szczera, to koła z taką małą ilością szprych jakoś szczególnie solidnie dla mnie nie wyglądają - ale ja się nie znam, stąd pytam bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar skonczyc wydawanie na kupnie unibike, to lepiej kupic kellysa i dokupic sobie akcesoria i smar. Crow Rubble to dobry wybor, tym bardziej jak nie potrzebujesz sportowej ramy, tutaj jest taka dosyc niska, sam nad nim myslalem, jednak wybralem vipera, ale to ze wzgledu stylistycznych, bo osprzetowo kross jest ok jak za taka kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle dumam, bo jednak nie zdecyduję się na zakup roweru przez internet.

 

Do mojej listy doszedł jeszcze taki rower - Leader Fox Toscana:

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/566/foto:3/

 

Leader Fox i Kellys są właściwei w tej samej cenie - ok. 1400zł. Leader fox ma lepszą przerzutkę z tyłu... Oba są tańsze od Unibike Viper :whistling:

 

Czy ta Toscana jest warta rozważenia?

 

Stray rower udało mi się sprzedać za gotówkę, zatem nie jestem związana zakupami w jedynym sklepie, w którym mogłam stary zostawic w rozliczeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie....

upiłam Kellys'a Omegę rocznik 2010 - Utargowałam do 1400zł (zeszłoroczna katalogowa to 1759). Doszłam do wniosku, że wygoda w czasie jazdy ma dla mnie największe znaczenie, do tego cena była najbardziej przyjazna ze wszystkich rozważanych modeli.

Jak pojeżdżę trochę to może opiszę swoje subiektywne wrażenia z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...