Skocz do zawartości

[buty Spd] Jakie W Normalnej Cenie?


Puma [JFK]

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś tanich butów SPD bo zdecydowałem że na przyszły sezon przydadza się SPD'ki. No i Chciałbym coś w normalnej cenie nie przekraczającej zbytnio 200 zł. Znalazłem MT30 za 183 zł ale jest napisane*, że są do jazdy rekreacyjnej :029: - link

Z droższych butów to podobają mi sie 661 Expert za 223 zł - link

Pedały, jakie kupuje to Shimano 520. Jeżdże tylko w suchych warunkach, nie biore udziału w maratonach itp. głownie jeżdże las, ścieżki i asfalt. Czy te MT30 wystarczą na taką jazde?

 

* zmienione z "pisze" na prośbę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też nie jeździsz bardziej agesywnie

i tu sie może pojawić problem :wink: A co sądzisz o tych 661? Cena 223 ale pewnie 10% spokojnie można zejść z ceny, więc za 200 powinienem je kupic.

BTW: na RP-pawlak jest napisane* w specyfikacji tych butów(mt30) że są do rekreacji/crossu/mtb więc może wystarczą też na troche ostrzejszą jazde...

 

* zmienione z "pisze" na prośbę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje te buciki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78421545. Sprzedawca sprawdzony bo u niego brałem swoje Hydrogeny. A co do 661 to nie brałbym ich, rękawiczki tej firmy są lipne więc z butami może być podobnie. MT30 powinny wystarczyć na początek ale apetyt rosnie w miare jedzenia więc wziąłbym coś lepszego np. te Northwavy co w linku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezme te MT30 bo te z linki wogóle mi sie nie podobają z wygladu a to odgrywa tez dość duża rolę w moim przypadku w wyborze. Może zejde z ceną do 170 zł to nie będzie zła cena.

 

Aha i mam 1 pytanie - czy jak kupie te MT30 to bez bloków chodzi sie w takich butach normalnie tzn. czy mogą służyć jako zwykłe buty do chodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Puma [JFK] bardzo Cię proszę nie pisz więcej "pisze" tylko "jest napisane" bo to "pisze" aż w oczy razi. A co do butów to na Twoim miejscu brałbym te MT30. Sam mam Shimano 072 i jak dla mnie podeszwa jest w nich za sztywna przez co pchanie/wnoszenie roweru pod górę jest katorgą. Myślę że buty o przeznaczeniu turystycznym będą wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma [JFK] bardzo Cię proszę nie pisz więcej "pisze" tylko "jest napisane"

Ale sie czepiasz :roll: Może od razu powinienem napisać w poście, iż na stronie producenta zamieszczona jest informacja o przeznaczeniu tych butów i wynika z niej, że buty są przeznaczone do jazdy turystycznej, aczkolwiek także do MTB czy Crossu? :wink: :lol:

 

ale OK, będę od dzisiaj pisał w poście "jest napisane" a żeby to było widoczne to pogrubie to w taki sposób:

Znalazłem MT30 za 183 zł ale jest napisane, że są do jazdy rekreacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem buty shimano na nogach i jakoś lipnie się w nich czułem - mam wąską stopę a one miały bardzo szerokie podeszwy. Niby twarde, ale nie aż tak jak yvr IIIjakoś czuć po prostu tandetą, co w tej cenie nie powinno się zdarzyć (miałem na nogach model do mtb na 2 rzepy w okolicach 300pln). Zdecydowałem się na nike i nie żałuję - materiały lepsze a ergonomia po prostu nieporównywalna. Podeszwa sztywna - trzeba się przyzwyzcaić, ale mają dodatkowo nalany gumowy protektor przez co chodzi się całkiem przyjemnie na krótkich dystansach (po uczelni na przykład jak się dojedzie na miejsce). Cannondale z kolei mają miękkie podeszwy i jak dla mnei odpadają przez to właśnie. Dodatkowo połaź i poszukaj po zwykłych sklepach promicji - teraz im słabo buty schodzą i szukaja miejsca na narty - dla mnie koleś spuścił cenę we Wrocku o 150 pln (ze 429 na 279)!!! Targowałem się 2 dni aż w końcu miał mnie dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='28.12.2005, 10:31' post='141048']

Szukam jakiś tanich butów SPD bo zdecydowałem że na przyszły sezon przydadza się SPD'ki. No i Chciałbym coś w normalnej cenie nie przekraczającej zbytnio 200 zł.

 

Warto polować na okazje na Allegro. Mi się np udało kupić bardzo tanio buty AXO - w sklepie kosztują 280 zł a mi się udało je dostać za 110 zł.

A jeżeli chcesz do 200 zł buciki to teraz są na Allegro bardzo fajne buciki. Jakaś firma Diament ale widać że buciki sa porządnie wykonane.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79714684

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79710189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcesz do 200 zł buciki to teraz są na Allegro bardzo fajne buciki. Jakaś firma Diament ale widać że buciki sa porządnie wykonane.

Nie wiem czy to jest okazja, buty niezbyt ciekawe i obniża cenę bo nikt nie chce ich kupić, a ja jakoś nie mam wrażenia żeby były jakoś porządnie wykonane, nawet za 50zł bym nie kupił... Wyglądaje jak jakieś trampy sprzed 20 lat no i te kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przeczytał to, co napisałem wcześniej? Połaź po normalnych sklepach i odpuść sobie allegro na razie. Buty to cieżka sprawa i moim zdaniem samo allegro nie wystarczy. Pozatym wygląd nie jest ważny a to jak je na nodze czujesz (w sumie to moze wygląd trochę się jednak liczy :wub: ). Każdy producent ma inną rozmiarówkę. Przymierz i nie zdawaj się na ślepy los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać butów w sklepach, przymierzyć i zamówić te same w internecie. Ja dobrałem sobei rozmiar butów w sklepie normalnym, a zamówiłem taniej u Arnika. Fajne i tanie butki pokazał Kaloryfer, ale widze że nie podobają Ci sie sportowe modele, tylko te bardziej turystyczne a z tych tańszych zostaje chyba shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche odkopie temat i zapytam sie o buty na rower ale zeby wygladaly jak najbardziej cywilnie, najlepiej w jasnych kolarch np bezowym. oczywiscie cena gra tu duza role wiec okolice 200 zl to max. dzieki za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...