Skocz do zawartości

[narzędzia] Idealny Multitool


endless11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wiadomo tego typu bajerów jest mnóstwo. Moje pytanie jest takie który według was byłby idealny jako narzędzie potrzebne w drobnych naprawach/regulacjach w terenie? Jak napisałem powyżej jest tego opór i tak naprawdę są różne opinie na ten temat. Niektórzy mówią, że jakiś wielki kombos to strata pieniędzy, za dużo i tak nie potrzebnych narzędzi, cena, nieporęczność. Co właściwie powinien taki idealny multit. zawierać? jaka waga?Co polecacie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nieważna, ale ja poprostu zaliczam się do ludzi, którzy nie rozumieją idei odchudzania roweru kosztem jego sprawności/wytrzymałości/ dużych pieniędzy, tak samo z narzędziami. Na pewno powinien zawierać:

ampule w rozmiarach od 2 do 7mm

skuwacz do łańcucha

łyżki do opon

klucz do szprych przyda się, ale nie jest niezbędny

klucz do tarcz hamulcowych

wkrętak krzyżakowy (płaski raczej się nie przyda....)

 

 

Sam w tej chwili szukam multitool'a dla siebie ( jazdy rzadko dłuższe niż 70km, dużo w terenie ) i zastanawiam się pomiędzy Crank Brothers Multi 17 a SKS Tom 18. Łyżki i tak mam Pedrosa i to ich będę używał, więc w Cranku mi niepotrzebne, ale za to SKS ma otwieracz do butelek który się jednak przydaje dość często :icon_lol: ale za to nie ma bardziej, ale za to rzadziej potrzebnego klucza do szprych, który jest w Crank'u... możesz jeszcze spróbować Kellys Scout II dużo osób go poleca, ale mi nie pasuje jego wygląd, a ileż przyjemniej się pracuje ładnym narzędziem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie multitoola idealnego :icon_mrgreen: a nie zestawu dla mcguyvera z którego 75% elementów nigdy nie skorzystam a będzie ważył tyle co mrożonka chociaż maniakiem wagi nie jestem ale lubię funkcjonalność. Otwieraczem butelek się nie przejmuj krzyżakiem albo skuwaczem też się otworzy a jeśli nie kupisz w puszce :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście korzystam z Crank Brothers Multi 19 lub BBB MINIFOLD M - w zależności gdzie jadę i co prędzej złapie.

 

CB Multi 17 byłby w zupełności wystarczający, imho jeden z lepszych zestawów na rynku. brakuje w nim jedynie łyżek do opon i ewentualnie "trzeciej ręki" do spinania łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tymi dwoma:

 

Topeak Ratchet Rocket - kliknij

- ampule: 2/ 3/ 4/ 5/ 6

- Torx: T25

- imadełko - odlew Cr-mo

- łyżki do opon z utwardzanego, anodyzowanego aluminium

- śrubokręty: krzyżakowy i płaski

- skrzyneczka z polimeru/termoplastiku

 

oraz

Crank Brothers Multi 19 - kliknij

- skuwacz łańcucha kompatybilny z łańcuchami 8/9/10 rzędowymi

- Klucz do szprych w rozmiarach 1, 2, 3, 4mm

- Klucze imbusowe w rozmiarach 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 mm

- Wkrętaki 2 x płaski + 2 x krzyżakowy

- klucze płaskie 8mm, 10mm

 

W sumie Crank ma więcej imbusów, bo jeszcze 2.5 i 8 ;d i do tego łyżki do szprych. No i jest tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys Chainey! Używam go już dość długo. Mogę nim wykonać praktycznie każdą regulację roweru w trasie. Ustawić hamulce, siodełko, kierownicę, klamki, manetki, mostek, przerzutki. Dosłownie wszystko. Tak się do niego przyzwyczaiłem, że wożę zawsze przy sobie, nawet po bułki do sklepu. Do tego regulacje w garażu w dużej mierze wykonuję multikluczem. Po prostu jest wygodny i mam wszystko w jednym. Ma do tego skuwacz, który daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tymi dwoma:

 

Topeak Ratchet Rocket - kliknij

- ampule: 2/ 3/ 4/ 5/ 6

- Torx: T25

- imadełko - odlew Cr-mo

- łyżki do opon z utwardzanego, anodyzowanego aluminium

- śrubokręty: krzyżakowy i płaski

- skrzyneczka z polimeru/termoplastiku

 

oraz

Crank Brothers Multi 19 - kliknij

- skuwacz łańcucha kompatybilny z łańcuchami 8/9/10 rzędowymi

- Klucz do szprych w rozmiarach 1, 2, 3, 4mm

- Klucze imbusowe w rozmiarach 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 mm

- Wkrętaki 2 x płaski + 2 x krzyżakowy

- klucze płaskie 8mm, 10mm

 

W sumie Crank ma więcej imbusów, bo jeszcze 2.5 i 8 ;d i do tego łyżki do szprych. No i jest tańszy...

 

Ja mam tego pierwszego i bardzo sobie chwalę. Super zabaweczka (ta grzechotka :wub: ) dla cykloświrów. Niedługo wstawię recenzję bo używam go od stycznia i coś niecoś przy pomocy tego zestawiku już zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja używam wspomnianego wcześniej Kellysa Scouta II i sprawuje się bardzo dobrze, a przede wszystkim nie tłucze mi się nic ciężkiego na plecach, bo zwykle jednak multitool tylko z nami jeździ, a nie jest w użytku ;) Jedyne czego może brakować to imbusa 8 do korb dla pechowców ;) i łyżek do opon. Może jak ktoś kiedyś wyprodukuje coś podobnie małego do Scouta z tą 8-ką i plastikowymi! łyżkami to się skuszę, na razie nic lepszego i względnie taniego dla siebie nie odnalazłem :)

 

EDIT Dopiero teraz zauważyłem link do tego Topeaka Hexusa II, czyli jednak zrobili coś dla moich wymagań :D

Uznajmy więc że mój post to propozycja budżetowego multitoola bo jest 40 zł tańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Hexusa i sie nawet nie zastanawiaj. Idealnie dobrany zestaw. Nie potrzeba nic wiecej ani nic mniej miec przy sobie. I cenowo tez wychodzi bardzo dobrze. Jakosc wykonania super. Wytrzymalosc wg mnie swietna. Odkrecalem nim bardzo mocno podokrecane sruby i nie zrobilo to na nim zadnego wrazenia. Polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...