Skocz do zawartości
  • 0

wybor roweru


Gość Szymon

Pytanie

Gość Szymon

Witam. Planuje zakup roweru, postawile na dwa modele Kross Hexagon V8 i Merida Matts 40D. Planuje podruzowac poza miastem raczej czesciej po asfalcie niz po bezdrozach i trudnym terenie. Zauwazylem ze te dwa modele roznia sie geometria ramy. Czy Merida nie jest przystosowana bardziej do jazdy w terenie i off road-ów? Kros wydaje sie miec prostsza konstrukcje ramy, bardziej prosta, przez co wydaje mi sie bardziej nadawac na szosy, choc moge sie grubo mylic. Nie interesuja mnie zadne inne modele. Prosze mi doradzic w tej kwestii i jaki rozmiar ramy dobrac do wzrostu 183cm. Bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

No więc rowerki bardzo zbliżone pod wględem klasy osprzętu i amortyzatora jak i ceny.Ten Kross ma bardziej klasyczną geometrię dla roweru górskiego czyli dla jazdy bardziej sportowej,agresywniejszej zarówno w terenie czy na szosie.Ma dłuższa rure górną od tej Meridy.Natomiast ta Merida to raczej typ bardziej uniwersalny do spokojniejszej jazdy w różnym,ale nie zatrudnym terenie z nieco mniej pochyloną sylwetką określa się takie rowery jako ATB(All Terrain Bicycle).

Co do rozmiaru ramy dla ciebie to wielkosć 18,5 do 19 cali powinna być odpowiednia.Najlepiej sprawdzać na żywo korzystając z jazdy próbnej. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...