Skocz do zawartości

[Opony] W miare uniwersalne


majql

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zmiany opon bo te moje Kendy Kolossale DH 2.35 do zwykłej jazdy trochę się nie nadają. I tu pojawia się moja prośba, czy moglibyście doradzić jakieś oponki w miarę uniwersalne. Grubość jaka mnie interesuje to 2.3 i to żeby nie miały jakiś bardzo dużych oporów( bo te Kendy mają :P). Moje propozycję na dzień dzisiejszy do Continental Slash 2.3 lub Kenda Blue Groove. Kwota jaką planuje wydać to ok 100zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trudno określić jaka jest definicja słowa "Uniwersalna", więc potraktuję to jako opony głownie w teren (zazwyczaj sucho) i troche asfaltu:

1 kenda small block - Bardzo fajna oponka w suchy teren (niskie opory toczenia), jednak przy mokrych nawierzniach lubi się ślizgać, dlatego poniżej podaję linka do następnej opony.

2 continental Vertical - opona bardzo dobra w terenie , niestety wieksze opory toczenia, ale coś za coś

 

używam obu modeli opon od kilku sezonów i moim zdaniem to bardzo dobre opony w tym przedziale cenowym

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat z tym że przesiadam się z K. Nevegal 2,35...

 

Której z opon byś nie kupił to odczujesz różnice na +. Kendy są ciężkie i do normalnej jazdy się nie nadają bo mają b.duże opory toczenia. Po majowej wycieczce 70kilometrów na k. nevegal (60/40 szutr/asfalt) miałem dość, nawet po małym piachu mnie rzucało... i mimo że w ciężkim terenie moje się sprawdziły to postanowiłem je jednak wymienić na coś lżejszego.

 

Trochę poczytałem m.in. na zagramanicznych forach, popytałem tu i tam:

- conti slash: ogólnie niepolecane słaba przyczepność mimo że wyglądają jak typowo napędowe i szybko się zużywają,

- smart sam: polecane, uniwersalne, jak na mnie dość ciężkie i na błotko/ślizgie ponoć niezbyt,

- small blocks tak jak kolega wyżej - fajne ale ślizgają się :)

- conti m. king: my braciszek na nich jeździł i ogólnie dobre, ale nietrwałe i często łapał gumy,

- conti vertical: ogólnie polecane, w teren uniwersalne - zbyt trwałe nie są, ale te postanowiłem kupic :), mam nadzieje że w naszych Sudetach się

sprawdzą a i po lesie się nie zasapie :)

 

Ogólnie tanie opony i każda ma jakieś wady i cudów nie ma się co spodziewać ale na pewno jeździ się na nich przyjemniej niż na kendach-kołach zamachowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...