Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Proszę o poradę: zamówiłem rower szosowy, ale mogę go jeszcze zwrócić. Mam 171 cm wzrostu, wziąłem rower w sugerowanym przez Corratec rozmiarze(51), ale dopiero doczytałem, że efektywna długość górnej ramy (551 mm) to sporo:/. Jeśli chodzi o przymiarkę, pozycja wydaje mi się wygodna, natomiast czy nie jestem za bardzo ,,wyciągnięty'' do przodu?(chodzi o ewentualne niedogodności przy dłuższych przejażdżkach).

 

 

IMG_6355_Easy-Resize_com.thumb.jpg.529401a7ef49aba26bd2085425247fbd.jpg

rowery_szosowe_race_klasyczne_corratec_cct_team_pro_disc_0cbf6.jpg

IMG_6368_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2024 o 14:46, Czcibor napisał:

a że jestem na granicy rozmiarów, mam 180 cm wzrostu, mam problem podjęciem z decyzji co wybrać, M czy L

M i ewentualna, późniejsza wymiana mostka na dłuższy. Za ile masz zamiar go kupić bo katalogowa cena szału nie robi

11 minut temu, Jakubbb89 napisał:

Jeśli chodzi o przymiarkę, pozycja wydaje mi się wygodna,

Przez chwilę to na wszystkim jest wygodnie🙃

12 minut temu, Jakubbb89 napisał:

, natomiast czy nie jestem za bardzo ,,wyciągnięty'' do przodu?(chodzi o ewentualne niedogodności przy dłuższych przejażdżkach).

Ja bym wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za ile masz zamiar go kupić bo katalogowa cena szału nie robi

Widzę, że za około 5700 zł, te rowery można teraz kupić, biorąc pod uwagę cenę katalogową, to upust te rowery zanotowały spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Lepiej się przymierz, najlepiej z jazdą próbną, bo o ile 20 -tka na długość byłaby OK, to już na wysokość niekoniecznie - chyba, że rower będzie jeździł głównie po mieście (po tzw. bułki).  Tabelce nie do końca można wierzyć, bo np. Stack to niby tyle samo w obu rozmiarach, co jest praktycznie niemożliwe, albo mało prawdopodobne przy 5 cm różnicy długości podsiodłówki...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, poniżej obrazek to jest geo Whistlera. Klient ma wzrost 175, wewnętrzną długość nogi 85, ręka do nadgarstka 58-59. Wizard na stronie producenta podpowiada rozmiar L do jazdy komfortowej. Czy to by się zgadzało z rzeczywistością?

A po za tym, biorąc pod uwagę rozpiskę geometrii, jaka jest pozycją rowerzysty, rekreacyjna czy bardziej sportowa?

 

geo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Mam 187 cm wzrostu. Chceczakupić rower Giant talon 2. Jeden z doradców mowi że rama xl a drugi że moze być zarówno xl jak i l bo jestem na pograniczu tych dwóch wielkosci ram. Ja, skłaniam sie ku rozmiarowi L. Mam wysokisc przekroku  88 cm. Którą rame wybrać L czy XL? 

 

 

 

Edytowane przez peter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...