Skocz do zawartości

[do 1200 zł] używany MTB / Szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chcę kupić rower na dobrym osprzęcie. Zastosowanie jak na razie bardzo szerokie: teren / szosa - 50/50.

 

W wakacje objazdówka po Europie, a w większe weekendy krótsze trasy nie wykluczając lżejszych gór (Świętokrzyskie).

 

Swego czasu miałem okazję jeździć na rowerze na pełnym osprzęcie deore z dobrymi oponami, o niskiej wadze i amortyzatorem Boomber i to mnie przekonało, że warto zainwestować w dobry sprzet.

 

Od dawna w tematach rowerowych nie siedziałem i nie jestem za bardzo na bieżąco dlatego też prosiłbym Was o poradę na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać.

 

Budżet to do 1200zł.

To co na pewno bym chciał:

Rower MTB z dużą ramą (188cm wzrostu, waga 85kg)

Osprzęt Deore

Amortyzator przedni z regulowanym skokiem.

Zależy mi też na stosunkowo niskiej wadze.

 

To co na razie znalazłem i wydaje mi się warte uwagi:

http://allegro.pl/sh...item=1601164527 - rower z 2004 roku, więc cena wg mnie dość mocno wygórowana, a opinie w necie o tym modelu różne

 

http://allegro.pl/sp...1590655105.html - tylko tutaj mniejsza rama

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1602449865 - całkiem ciekawa propozycja, ale sprzedający chce za niego 1500zł.

 

Bardzo dużo jest rowerów sprowadzanych, ale nie wiem na ile warto zwracać na nie uwagę.

 

Będę Wam wdzięczny za pomoc, bo chciałbym kupić dobry sprzęt, zwłaszcza że plany mam dość ambitne na najbliższą przyszłość...

 

Jeśli założony budżet jest za niski jak na moje oczekiwania, to też proszę o info. Dawno nie siedziałem w sprzęcie i nie orientuję się w wartości rowerów używanych

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Czy brak odpowiedzi na mój post (jako jedyny chyba pozostaje bez odpowiedz), wynika z błędnego sformatowania, brakujących informacji, źle sprecyzowanego opisu?

 

Będę wdzięczny za informację. Zależałoby mi bardzo na Waszym doświadczeniu w tym temacie, a w ciągu 2 tygodni chciałbym dokonać zakupu, a jak już inwestować pieniądze, to tak, żeby zakupiony sprzęt dawał radość, a nie negatywne odczucia :)

 

Dziękuję za zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj linki do rowerów, bo ten na allegro nie działają.. ;)

 

Kellys Magic - Kellys, duza rama, ale z 2004 roku więc trochę wysoka cena i te modele mają różne opinie w necie.

 

Specialized - Specialized, tylko nie wiem czy rama nie za mała...

 

Scott - tutaj właściciel chce 1500zł, więc chyba na razie trochę poza moim budżetem...

 

Kross mocno zmodyfikowany - ciekawie wygląda, tylko nie wiem jak z osprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott najlepszy osprzet, jednak cena 1500zlt, wiec albo sie targuj albo dozbieraj bo warto. Reszta tez calkiem ciekawa,kellys tez jest w miare na dobrym osprzecie. Kross moze fajny osprzet, ale rama Hexagona, a taki dobry mtb to nie jest. Wheeler fajny jesli chcesz zaoszczedzic. Jak nie mozesz dolozyc do scotta to bierz kellysa, lub zachowaj stowke dla siebie i bierz wheelera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott najlepszy osprzet, jednak cena 1500zlt, wiec albo sie targuj albo dozbieraj bo warto. Reszta tez calkiem ciekawa,kellys tez jest w miare na dobrym osprzecie. Kross moze fajny osprzet, ale rama Hexagona, a taki dobry mtb to nie jest. Wheeler fajny jesli chcesz zaoszczedzic. Jak nie mozesz dolozyc do scotta to bierz kellysa, lub zachowaj stowke dla siebie i bierz wheelera.

 

Dzięki za odpowiedź! Scott niestety już nieaktualny. Te pozostałe to nie są jedyne warte uwagi, tylko te, któe wpadły mi w oko, a cały czas pojawiają sie kolejne.

 

Zastanawiam się czy lepiej kupić rower sprowadzany na handel, czy używany od polskiego właściciela (choć to pewnie zależy od konkrentego modelu).

 

No i dochodze do wniosku, ze najbezpieczniej bedzie kupic rower z mojej okolicy, tak zeby go obejrzec i sie przejechac przed kupnem, bo kazdy na zdjeciu ladnie wyglada.

 

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi i mam nadzieje ze z Waszą pomocą w ciągu 2 tygodni uda mi się coś kupić :)

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...