Skocz do zawartości

[pancerze] Obcieranie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy temat na nowej wersji forum :) a bynajmniej : linki pancerza ocierają mi główke ramy, juz po około 5 ostrych wypadach na bajka widze lekkie przetarcia na ramie. obskoczyłem główke ramy taśmą izolacyjna aby dzisiaj znowu nie przetarło sie jeszcze bardziej. Ma ktoś sposób na to? skuteczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem , bo tu lepiej pasuje.

Z uwag moda jeszcze tylko prośba o niecytowanie posta poprzedniego , odpowiedź wynika przecież z kontekstu. :)

A w temacie to używam w tym celu taśmy izolacyjnej w kolorze zbliżonym do ramy.Nawijam ja kilkakrotnie i jeszcze nigdy pancerze jej nie przetarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kolorowych foli samoprzylepnych. Wystepuje w różnych kolorach, tak że można dopasować pod kolor ramki. Ew. jest też wersja przezroczysta o róznej grubości.

Kupić można to cudo w sklepach papierniczych itp. Są tzw zeszyty np format A5, jest tam kilka kolorów, koszt ok 5zł, lub w belkach z metra. Można kupić np pasek z m.b. 10cm, belka ma szerokość 1m,koszt ok 2zł

Stosuje je już od kilku lat, zawsze się sprawdza. Nakładam niekiedy kilka warstw, tej przezroczystej prawie nie widać. Do minusów można zaliczyć nieco słabe trzymanie się co niektórych typów (zależy pewnie od producenta), ale na kilka miesięcy spokojnie wystarczy.

 

ps. można podskoczyć do jakieś firmy robiącej reklamy itp, czesto mają jakieś ścinki, resztki, sam tak robiłem. Nigdy nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łatki (co je zapodał kolega zaraz na poczatku) są super mocne - dopiero jak sie zacznie ostro jeździc i skakać to mogą puścic ;] tak wiec nadają się i do ramy.

Kiedys widzialem takie "carbon-look" naklejki co mają chornić przed obtarciami - moze sie to sprawdzic w Twoim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

No więc mój tata coś takiego produkuje. Wężyk z czarnej gumy. O danej średnicy. Przecinam na pół-wzdłuż i zakładam. Jest super. I nic nie obciera. Nie wiem czy taki można kupić wężyk w sklepie zwykłym.

Jest 2 opcja zdjąć można linkę i wyjąć pancerz i poprostu wsunąć w wężyk gumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...