Skocz do zawartości

[mostek] Kąt mostka


Tomass

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jak wpływa kąt ustawienia mostka na jazdę? Czy warto inwestować w mostek o zmiennym kącie nachylenia, czy lepiej stały? Mostki, które widziałem miały kąt ok. 10*, a regulowane 0-60*.

 

P.S. Mam nadzieję, że temat pasuje do tego działu, bo nie byłem do końca pewien gdzie go umieścić.

 

Pozdrowionka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wybór mostka to bardzo indywidualna sprawa i raczej dopiero po przetestowaniu kilku będziesz mógł stwierdzić jaki Ci pasuje. Regulowany to raczej kiepski pomysł bo kiepsko to wygląda a regulacja... raz ustawisz i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowanego nie kupuj gostek ze sklepu rowerowego mówił mi jak to ładnie jego kumpel który śmiga trekingiem wjechał w dziurę i wspaniały mostek mu się poskładał, koleś zamiast kierownicy nad główką ramy miał i jechał jak na Tour de France  co do dobory mostka najlepszy wybór to odwiedzić sklep i kolesie doradzą ja wsiadałem na bika i sprzedawcy zmieniali mi mostki poczym dobrałem taki jaki mi pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Najlepiej weź rower i w sklepie poprzymierzaj różne mostki - niech się chłopaki pomęczą tym bardzie że ruch teraz jak na lekarstwo w sklepach. Wybierz ten przy którym będziesz się czuł najlepiej.  

Rafaello

To może się wydawać najlepszy sposób jednak tak naprawdę nie przekona się czy mostek mu pasuje jak nie przejedzie na nim kilkudziesięciu km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się wydawać najlepszy sposób jednak tak naprawdę nie przekona się czy mostek mu pasuje jak nie przejedzie na nim kilkudziesięciu km.

Przyznaję że np. dla mnie jest to sprawa dość intuicyjna, na płaskim terenie jestem w stanie ze 100% pewnością sprawdzić czy mostek będzie ok również w konkretnym terenie - to też w dużej mierze kwestia doswiadczenia i znajomości własnej ulubionej pozycji na rowerze.

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie różnica pomiędzy normalnym a tym regulowanym nie jest większa niż 200g.

Tu 200g, tam 100, gdzie indziej 300 i nagle z 10 kg robi się 14... :P

 

BTW widzialem ze kolarze na czasówkach używają czasem mostków z regulacją kąta nachylenia... (wcs chyba... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu 200g, tam 100, gdzie indziej 300 i nagle z 10 kg robi się 14... :P

 

Teraz waży niecałe 13 i raczej nie chcę tej wagi przekroczyć :P

 

BTW widzialem ze kolarze na czasówkach używają czasem mostków z regulacją kąta nachylenia... (wcs chyba... )

 

Nie brałem udziału w żadnych zawodach. Jeżdżę dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzebuje stary temat ale nie dlatego, że chce sobie kilka postów nabić <_< Chciałbym się dowiedzieć jak się mierzy kąt wzniosu. Chetnie wymieniłbym swój stary mostek bo po pierwsze trochę mi się zrysał a po drugie nie pasuje mi do kiery ( kiera jest jakby matowiona a mostek nie ). Problem w tym, że chciałbym żeby taki sam kąt miał bo przez 4 lata już się do pozycji na rowerku przyzwyczaiłem. Mostek to jakiś Kalloy od Kelly'sa Spider (może ktoś już go obadał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja, bo ta grafika, którą dałeś acz fajna, to nie uwzględnia jeszcze tego, że rura sterowa jest nachlona i inaczej się to postrzega na rowerku :)

 

c9dbfb00fefb7957m.gif

 

Wystarczy chodzić na matme w podstawówce by wiedzieć, że suma 3 kątów to 180.

Więc rura sterowa jesli jest skierowana zazwyczaj pod kątem 70*

to oznacza, że jesli mostem da sie obrócić w pozycji poziomej, to ma aż 20 stopni. I tym samym można mieć mostem na poziomo do podłoża do az 40* !

 

Z katów pośrednich można sie zorientować, ćzy mostem miał 5, 10 czy wiecej stopni.

 

Jeżeli twój mostek był baaardzo zadarty, to miał pewno koło 20*

jeżeli tylko nieco sie odchylał od lini tworzonej przez rure sterową, to miał tylko z 5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...