Skocz do zawartości

[do 1200] MTB/Treking


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niestety,ludzie z rowerów wyrastają więc i mój z czasem zrobił się o dużo za mały,co utrudnia znacznie jazdę i mocno przeszkadza.

Szukam roweru,który nada się na nasze polskie(podziurawione) drogi,oraz do jazdy w terenie.

Dokładniej-60% jazda asfaltem,40% teren(m.in kamienie,żwir).

Tak dla wyjaśnienia wujek google zaoferował już swoją pomoc i wiem czego mniej więcej oczekuję.

Chyba najlepiej sprawdziłby się góral-no ale nie mam pewności.

Więc pytam. Mam tu takie przykładowe 2 aukcje:

treking

mtb

 

Chodzi mi o to,czy szukać roweru trekingowego z amortyzowanym widelcem+hamulce tarczowe,czy sobie odpuścić i poszukać lepszego MTB.

I znów kolejna wątpliwość,bo nie wiem czy MTB brać z amortyzowanym widelcem i ramą,czy z samym "przednim amortyzatorem".

Wiem,że tzw. full wpływa na ciężar roweru,ale za to świetnie nadaje się do takich górskich terenów.

Teraz jeśli chodzi o rower trekingowy-dane mi było przjechać się szosówką i to była niesamowita frajda. Po prostu zmęczenie nie dawało się we znaki.

Ale wiem,że u mnie szosówka niestety-nie wypali.

Wzrostu i wagi nie podaję ze względu na to,że na razie się za rowerem rozglądam,wiem jak dostosować rower do wzrostu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie rower który podajesz jako trekking to w rzeczywistości cross. Rowery te są krzyżówką górala z szosą. Opisz dokładnie teren w jakim będziesz jeździł to wtedy będę mógł pomóc. P.S. Ten Hercules to naprawdę dobry wybór w tej klasie cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałam i stwierdzam,że na mój typ drogi (0,5 km żwirowana) treking się nie nadaje.

Znalazłam coś takiego z MTB: kross hexagon v3, kross hexagon v4, kross level a2, schwinn mesa gs.

Obliczyłam,że dla mnie odpowiednia jest rama "18",ale wydaje mi się,że przy moim wzroście (166cm) "17" będzie odpowiednia.

 

Mam możliwość kupna krossa v4 za 650zł z gratisami, lub krossa level a2 za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uważaj bo możesz się naciąć na różnego rodzaju tandety w stylu "kross level replica" albo wersje ze zubożonym sprzętem, na wszelki wypadek sprawdź czy komponenty się zgadzają z tymi u konkurencji za 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...