Skocz do zawartości

[Haki] Asymetryczne - można przerobić?


rfks

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

W ramie którą chcę przerobić na ostre haki są co prawda poziome i otwarte do przodu, ale prawy jest znacznie krótszy od lewego - jak na zdjęciach:

http://goo.gl/V0ieG

http://goo.gl/2yziI

 

przy powyzszym ustawieniu osi kolo jest idealnie w osi roweru, widac ze przy rozciaganiu lancucha bedzie problem z napinaniem.

 

Można "przedłuzyć" dziurę w prawym haku tak, żeby była identyczna jak w lewym?

Zewnętrzne wymiary są identyczne, więc powinno dać się to zrobić symetrycznie.

 

Czym to zrobić? Spiłować, próbować rozwiercić czy oddać komuś kto obrabia metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem. Nie posiadałem okrągłego pilnika więc dało radę kwadratowym :D, ale kolega mi mówił że jak miał coś takiego u siebie w rowerze to szlifierką ponacinał sobie tan hak do pożądanej długości i reszte pilnikiem - cięcie szlifierką po prostu ułatwiło mu trochę pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się tylko z asymetrią w drugą stronę, tzn. prawy hak był dłuższy, wynikało to z tego, że był tam jeszcze mocowany hak przerzutki. W tą stronę jak u Ciebie nie mam pojęcia, ale stawiałbym, że nie ma to żadnego zastosowania, a jest jedynie skutkiem ubocznym czegoś. Może prawy hak był przelutowany? (bo np. ktoś prostował hak przerzutki i przedobrzył). Albo po prostu taka uroda tej ramy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mieć takie same haki i w obu dopchnąć ośkę do samego końca i przykręcić? Skoro już zakładamy, że nie ma konieczności regulacji przesunięcia osi w hakach - bo wg. takiego wytłumaczenia nie ma żadnej regulacji, oś zawsze przesunięta do końca prawego haka. Nie twierdzę, że nie jest tak jak piszesz, moje wytłumaczenie nie było lepsze, ale jeśli tak jest to takie rozwiązanie to totalny suchar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spotkałem się tylko z asymetrią w drugą stronę, tzn. prawy hak był dłuższy, wynikało to z tego, że był tam jeszcze mocowany hak przerzutki. W tą stronę jak u Ciebie nie mam pojęcia, ale stawiałbym, że nie ma to żadnego zastosowania, a jest jedynie skutkiem ubocznym czegoś. Może prawy hak był przelutowany? (bo np. ktoś prostował hak przerzutki i przedobrzył). Albo po prostu taka uroda tej ramy:D

 

Mogę się domyślać, że akurat Chińczycy w fabryce przechodzili na nowsze mocowanie przerzutki a zostały im stare haki więc zastosowali je po bezprzerzutkowej stronie. Zastosowania nie miało żadnego poza zagospodarowaniem złomu.

Zgadza się, to rozwiązanie to suchar ale rower się sprzedał. Przyznaj sam, spojrzałbyś na drugą stronę ramy kilka lat temu widząc taki hak z prawej :) ?

 

 

PS: czy mi się wydaje, czy ta rama jednak była spawana? Daj ostre (makro) zdjęcia prawego haka w dobrym świetle. Powierzchnia jest gładka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się domyślać, że akurat Chińczycy w fabryce przechodzili na nowsze mocowanie przerzutki a zostały im stare haki więc zastosowali je po bezprzerzutkowej stronie. Zastosowania nie miało żadnego poza zagospodarowaniem złomu.

Zgadza się, to rozwiązanie to suchar ale rower się sprzedał. Przyznaj sam, spojrzałbyś na drugą stronę ramy kilka lat temu widząc taki hak z prawej :) ?

 

 

PS: czy mi się wydaje, czy ta rama jednak była spawana? Daj ostre (makro) zdjęcia prawego haka w dobrym świetle. Powierzchnia jest gładka?

 

 

Takie haki są podobno typowe dla Raleigh'i np. tu http://allegro.pl/raleigh-reynolds-i1616282812.html i paru innych co się przewinęły przez allegro ostatnio

 

Podobno taki hak służył do mocowania jakiegoś starego typu przerzutek, które opierały się o tę "pełną" część.

 

Moim zdaniem nie byly spawane, przed piłowaniem były zupełnie gładkie, jutro wrzucę foto z czegoś co ma makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...