Skocz do zawartości

[Rower] Giant Roam 2 vs Unibike Viper


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie,

 

Wiem, że kolejny, zapewne nudny temat :) Ale mam chyba dość konkretne pytanie. Jak pisałem już na innym forum, chciałbym od Was uzyskać informacje, nie tyle który rower wybrać (choć to zapewne zależeć będzie nieco od odpowiedzi ), ale o jakość. Wiem, że unibike jest na alivio, a giant na altusie (?), a cena praktycznie ta sama. Zatem więc zapytuję (nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi w sumie...), czy rama Gianta jest lepsza, czy to tylko kwestia tego, że jest robiony poza UE (i w związku z tym droższy - cło).

Wiadomo - jak każdy - chcę kupić najbardziej optymalny produkt, jaki się da. Osprzęt mogę za jakiś czas wymienić (i tak w końcu będzie trzeba) a ramę chciałbym jednak mieć dłużej. Wybieram właściwie między tymi rowerami - te opcje są już dokonane pod względem wzrostu, wagi, moich potrzeb, etc. Aha - chcę kupić nowy rower. W przyszłości będę się bawił we własnoręczne upgrady (mam nadzieję ), ale na "dzień dobry" wolę dopłacić i mieć z głowy

 

Z góry dzięki za pomoc.

(wiadomo, że w każdym sklepie będą chwalić swoje i tak naprawdę nie uzyskam 100% pewnej informacji).

 

Pzdr,

P.

 

Ps. Do tych dwóch rowerów "doszedłem" po jakimś czasie, początkowo myślałem o trekkingach, ale zmieniłem trochę poglądy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Unibike'a. Rama nie jest zła, łatwo można oczywiście modyfikować do niej osprzęt. Osprzęt na wstępie lepszy niż Giant. Za samą naklejkę Giant trzeba dopłacić ze 2 stówki, więc moim zdaniem nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wg mnie pytanie powinno brzmieć:

Czy warto dopłacać do naklejki Giant?

Abstrahując jednak od postrzegania obydwu marek ( i współczynnika lansu rzecz jasna) nie wydaje mi się ,żeby w tej klasie cenowej rama Giant'a była zdecydowanie lepsza niż Unibika. prywatnie wolałbym kupić rower o mniejszej wartości lansu ale z lepszym, trwalszym osprzętem.

Przeznaczenie obydwu rowerów raczej nie predysponuje ich do bardziej ekstremalnych jazd- podejrzewam,że obydwie ramy wytrzymają tyle samo.

Poza tym do Unibike'a dostajesz dzwonek i odblaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...