Skocz do zawartości

[pedały spd] jak się jeździ bez butów spd????


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nawet z takimi nakładkami nie ma co się dalej wybierać niż do sklepu obok domu :)

 

ja z takimi nakładkami na pedałkach praktycznie identycznych (pdm540) byłem na rowerze na wycieczce - 9dni w pradze i powrót na rowerze do Polski - z sakwami

po mieście jeździłem właśnie z nakładkami w sandałkach i sprawowały się naprawdę bardzo dobrze :D

na drogę do Polski jednak wróciłem do SPD, bo z bagażnikiem załadowanym na 35kg bez Systemu Pozytywnego Dopalania byłoby ciężko

ogólnie mówiąc - polecam nakładki, a zwykłe buty na sam 520-tki to praktycznie samobójstwo bo na miękkiej podeszwie strasznie wbijają się w stopę, a twarda podeszwa ślizga się po nich i łatwo sobie zrobić krzywdę

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem raz z musu jakies 7km do sklepu i z powrotem w zwyklych butach(NIKE do biegania)i 520stkach i dramat ogolnie noga latwo sie zsuwa podrzucic tylne kolo to chyba cudem ogolni predkosc przelotowa wyniosla chyba z 15km/h bo wiecej strach jechac po miescie bylo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 6 latek temu często pomykałem w zwykłych butkach na spd, do tego na dwóch roweruch jednocześnie ;-) Pracowałem w wakacje w sklepie rowerowym który miał drugi sklepik jakieś 3 kilosy dalej i tak się przewoziło rowerki. I dało radę. Jakby obliczyć to z 3 setki kilometrów tak zrobiłem w ciągu 2 miesięcy po centrum miasta. Rekordzik to na 3 roweruch jednocześnie :grin:

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam jazdy na pedałkach SPD bez butków SPD, noga się ześlizguje, stopa nie jest stabilna i można sobie zęby o kierwnice wybić. Latem kolega pojechał moim rowerkiem do sklepu i wracając optłukł sobie klejnoty, bo mu się nóżka ześlizgnęła jak jechał na stojąco :-o Jeżeli chcesz śmigać w normalnych butkach od czasu do czasu to najlepiej jakieś platformy do tego zaczepić i będzie dobrze. Pozdrawiam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

W innym temacie olali moje pytanie, więc zadam je tutaj, sorry że odświeże stary temat.

 

Jak długo trwa wymontowanie jakichś pedałów i zamontowanie innych, kiedy ktoś ma wprawe? Zawsze można jeśli trzeba na jakiś czas wymontować SPD i zamontować zwykłe platformy. Nigdy tego nie robiłem, więc nawet nie wiem jak się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie olali moje pytanie, więc zadam je tutaj, sorry że odświeże stary temat.

 

Jak długo trwa wymontowanie jakichś pedałów i zamontowanie innych, kiedy ktoś ma wprawe? Zawsze można jeśli trzeba na jakiś czas wymontować SPD i zamontować zwykłe platformy. Nigdy tego nie robiłem, więc nawet nie wiem jak się to robi.

 

kurde, przeciez to na oko widać ze wystarczy odkrecic i wkrecic [szybka robota..] , nie udawaj sierotki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...