Skocz do zawartości

[do 1200zł] niewyczynowy rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym powitać wszystkich miłośników ekologicznych jednośladów, ponieważ to mój 1. post :icon_wink:

 

Jako, że mój stary rower "górski" po 10 latach odmówił posłuszeństwa, postanowiłem zakupić nowy egzemplarz.

Moja wiedza w temacie jest praktycznie zerowa, dlatego przy dokonywaniu wyboru potrzebuję pomocy. Poczytałem bardzo dużo wątków i mętlik coraz większy :)

Jeżdżę niewyczynowo, po bardzo różnych nawierzchniach. Wydaje mi się, że najlepszym dla mnie typem roweru będzie MTB.

 

Mierzę 193cm i ważę 80kg. Na rower mogę przeznaczyć do 1200zł.

Żeby nie zakładać nowego tematu, proszę też o wskazanie dobrych błotników do zaproponowanych modeli.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę (wydaje mi się) dynamicznie i całkiem szybko, często z plecakiem na plecach. Lubię wypady do lasu i tam trochę poszaleć, ale jak pisałem wyżej - żadna wyczynówka.

Z tego co wyczytałem to po utwardzonej nawierzchni wszystkimi typami jeździ się dobrze, a ja potrzebuję roweru na krótkie trasy (do 7km) i wolałbym, by pokazywał pazur w terenie, niż zapewniał trochę lepszy komfort na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg4434, mam identyczny problem! Jedynie co nas różni to fakt, iż ważę 64kg i mam 177cm wzrostu.

Więc również poszukuję jakiegoś roweru, który zapewniłby mi szybki przejazd trasy, która ma 3,5km (z powrotem kolejne 3,5km dając 7km ogółem :)) przez park WPKiW - może ktoś kojarzy, taki na śląsku.

-Też jeżdżę z plecakiem

-Trasa składa się głównie z pagórków i sporadycznie kostki brukowej

-Ważne by pokazywał pazur, jak to napisał kolega wyżej ;)

 

Koszt zakupu to również do 1200zł, ogółem zastanawiam się nad kupnem Kross Level A2, Hexagon V3 lub Hexagon V4.

Z góry dziękuje za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może identyczne problemy, ale wg. mnie greg powinien zainwestować w XC, natomiast Tobie bardziej by pasował cross. Niestety obydwaj wybraliście fatalny moment na zakup roweru, więc zaleciłbym poważne zastanowienie się nad zwiększeniem sumy (kredyt, kupno na raty), bo obecnie różnica między rowerem za 1200 a takim za 1600 jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jeżeli crossy to demony szybkości to raczej w nie bym celował! Teraz się tak zastanawiałem nad modelami Evado 1.1 lub 1.2 jeśli dostał bym podwyżkę czy premie, a jak nie to poczekam do jeszcze następnej wypłaty.

Lepiej poczekać i zakupić coś naprawdę porządnego, a z crossów, jakie byś polecił właśnie do 1500-1600zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...