Skocz do zawartości

Nie mogę porządnie zakręcić kontry


Nikt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam dwa ostre koła, jedno składane chałupniczo, drugi rower to Charge plug z piastą flip flop (wolnobieg i ostre). W obydwu rowerach występuje ten sam problem, a mianowicie odkręcam zębatkę przy mocniejszym hamowaniu, o skidowaniu w ogóle można zapomnieć. Pierwszy rower to składak z zaklejoną piastą, jak założyłem do niego zatrzaski to przy pierwszym hamowaniu rozkręciłem. W przypadku drugiego roweru jest podobnie, tam przy hamowaniu pojawia się odkręcenie o jakieś pół obrotu korby i wtedy się blokuje, ale co z tego skoro przy ruszaniu znów te pół obrotu korby idzie do przodu. W obydwu przypadkach dokręcałem najmocniej jak to możliwe, a nawet dobijałem młotkiem i dłutem kontrę żeby jest dokręcić - nic to nie dało. Rower Charge Plug jest praktycznie nowy. Czekam na rady, jak dokręcić tę kontrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem pazurkowym , takim jak m.in do odkrecania kontry w klasycznym suporcie, plus młotek.

Samą koronkę należy mocno dokręcic i dopiero brać sie za zakladanie kontry.

 

Dosyć dziwna sprawa , ja w moim kole dokrecalem koronke palcami a kontre kluczem i nic nie drrrrgnelo :)

 

Kup klej anaerobowy (technicol , loctite) kropelka na gwint i dopiero nakrecaj. Klej ten nie "trzyma" mocno , służy jako takie zabezpieczenie polączeń gwintowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klejoną koronkę z kontrą. Koronkę dokręcałem stając na pedały i jakoś wszystko się trzymało kupy ;-)

Mój drugi przypadek to Miche (adapter z koronką i kontra) miałem tak jak mówisz. Mocno wszystko dokręciłem (tak mi się przynajmniej wydawało) i pierwsza jazda pierwszy skid i czuje jak się odkręca (jakieś pół obrotu). Potem ostro depnąłem i adapter z koronką dokręcił się baaardzo solidnie. Potem tylko mocno dokręciłem kontrę i jak do tej pory zero luzów. Czyli chyba podstawa to mocne dokręcenie koronki (w moim przypadku adaptera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcaj koronkę kołem, tzw. rotafixem. Trzeba mocno, ale z wyczuciem bo podobno słabsze piasty można przekręcić. Potem kontrę nawet od biedy młotkiem i śrubokrętem i powinno być OK. Może jest jakiś minimalny odstęp między koronką a zębatką i jakiejś podkładki potrzeba?

 

Edit: no wlaśnie, kaemes już napisał.

 

Edit: kaemes, to jest taka sama podkładka jak ta 1 mm do kasety 10 rzędowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...