Skocz do zawartości

[kask] Giro Encinal - czy warto


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić kask i nasunął mi się na myśl Giro Enicinal, teoretycznie najwyższy model Giro w kategorii "Sport" na sezon 2006. I jeżeli ktoś używa to byłbym wdzięczny za opinie. Aha wiem że kask trzeba mierzyć, ale mierzyłem sobie inny kask Giro ale chyba każdy ich kask jest na taką samą głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez mam Giro Encinala i jestem z niego raczej srednio zadowolona. ;) Moze to dlatego, ze po prostu weszlam do sklepu i kupilam go bez przymierzenia innych kaskow.

 

Taka mala rada: zanim go kupisz, koniecznie pomierz rozne kaski i zobacz, w ktorym sie najlepiej czujesz, bo Giro Encinal wprawdzie fajnie wyglada, ale nie wszystkim idealnie lezy na glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mam Encinala jak to juz kolega Riker mowil. W koncu sam mi go sprzedawal, wiedzial co koledze zaproponowac, dobra jakosc za dobre pieniadze. Ale nie chodzi o pieniadze, chodzi o to jak sie czujesz w danym kasku. przymierzalem duzo innych kaskow, ten okazal sie najlepszym na moja lepecyne. Podczas jazdy zachowuje sie switnie, nic sie nie przesowa, nic nie luzuje, lezy jak ulal, i tak powinno byc!!

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą jest to że Włocławek to niezbyt wielkie miasto i tutaj go nie dostanę będe musiał jechać chyba do Torunia, i tam mierzyć. Zastanawiam się czy nie kupić Giro Targa co prawda nie będzie produkowany w 2006 ale w sklepie go dostane a leży na mnie idealnie :) I dlatego sądze że skoro Targa leży dobrzew to inny kask firmy Giro też powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Torrent leżał mi średnio a Indicator świetnie.

Mnie najlepiej leżały Lazerki i Cratoni z pozostalych innych firm nie bylem zadowolony co do układu na moim łbie <_<B)

Zawsze myślałem, że Giro to kaski dla mnie, ale jednak nie pasują mi za bardzo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze odpowiadalem w tym temacie......hm. nowe forum?

 

Encilnale na 2OO6 wygladaja tak samo jak 2OO5....za wyjatkiem, wprowadzonego we wszystkich uniwersalnie rozmiarowanych Giro, nowego systemu AcuDial z koleczkiem. Skoro koleczka nie masz, to kask jest modelem O5 ( chyba ze na Europe nie wprowadzono AcuDial ).

 

A kask jest swietny.

 

Nowy Limar 801 tez niezle daje.......ale tak naprawdę, wszystko zalezy od ksztaltu czaszki [nie tylko obwodu].

 

Mnie przypasowal niestety tylko E2 [a chcialem Limara badz Louis Garneau.....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też myślę nad Giro Encinal. Ale ma jeden problem. W całej okolicy...nie ma sklepu, który oferowałby coś innego niż jakieś no name'y czy ewentualnie Author i Kelly's. I choćbym chciał na zamowienie..też nie da rady jak pytałem. A sklepów zwiedziłem już 12 :/ I jak tu do cholery kupic dobry kask..tak żeby pasował. Przecież do Warszawy czy Wrocławia specjalnie nie pojadę po kask. A w woj. opolskim taka biedota w wyborze kasków, że szok. Normalnie wyprowadzam się stąd :) Czy w akcie desperacji można kupić przez internet?? Czy może coś innego wykombinować. Myślałem też nad jakimś MET czy Cratoni albo Lazer...oczywiście też takich kasków nie prowadzą. Czy może ktoś przypadkiem zna jakiś sklep w woj. opolskim gdzie można kupić sensowne kaski..a najpierw oczywiście je przymierzyć?? Bo już nie mam pomysłów.

PS.Aha..zwiedziełm już sklepy w Strzelcach Opolskich, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu...:/ i nic..a sezon się za niedługo zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukalem jakiegos info w szukajce na temat - "rozmiar butow" - wyskoczyl temat o kasku :P

Ale sie "dopisze" :) . Jezdzilem caly czas w lupince i nie myslalem o kupnie innego kasku - ale znalazlem wlasnie Enciala na wyprzedazy i kupilem - w ciemno :eek: bez przymierzania - na necie. Udalo sie - kask lezy swietnie a wykonanie jest tip top. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arto może uda się Tobie umuwić ze sklepem internetowym że jak kask będzie kiepsko leżał to go poprostu zwrócisz :) Ja czekam aż poczta przyniesie mi trochę kasy i kupuje Encinala. Tylko że ja mam dobrze ze sklepem rowerowym we Włocławku, sprowadzą w zasadzie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

powiem Wam, ze tez "celowalem" w Giro, a o kasku MET nie myslalem z tego wzgeldu, ze ogolnie sa one kojarzone z UFO. Wczoraj przymierzylem MET CrackerJack no i sie bardzo zdziwilem, kask jest dosyc zgrabny i wcale nie jest szeroki, na mojej malej glowce lezal dobrze :D takze tak czy inaczej zawsze warto przed zakupem przymierzyc rozne modele, jak juz nieraz na tym forum pisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ;) po długich poszukiwaniach znalazłem w Opolu sklep, który bedzie miał ofertę Giro, Met, Uvex w tym roku. Zatem wizja kupowania w ciemno kasku odeszła w zapomnienie. Może to i lepiej :D W każdym razie żeby było śmieszniej to w jednym ze sportowych sklepów, w którym w ogóle nie sprzedawają rowerów dowiedziałem się, że mają ofertę Cratoni. Także wszystko co mnie interesowało to bedzie..nic tylko przymierzać i kupować :) Ciekawe tylko co w końcu bedzie najlepiej pasowało na moją "dyńkę". Przekonam się w marcu. :wink:

PS.Kto szuka ten znajdzie... :033: coś w tym rzeczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...