Skocz do zawartości

[do 1000zł] Rower miejski


zuk

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam solidnego roweru miejskiego mężczyzna 183cm wzrostu 82kg wagi rower ma służyć do jazdy po mieście i czasem po utwardzonej polnej drodze (mtb już mam) liczba biegów dowolna marka dowolna cena najlepiej do 1000

 

witam szukam solidnego roweru miejskiego mężczyzna 183cm wzrostu 82kg wagi rower ma służyć do jazdy po mieście i czasem po utwardzonej polnej drodze (mtb już mam) liczba biegów dowolna marka dowolna cena najlepiej do 1000

zapomniałem dodać, że ważny jest komfort podróżowania i wyprostowana pozycja za kierownicą i czy rama 19 będzie odpowiednia przy moim wzroście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem rozmiwry ram jak do trekkingu, przecież do MTB rama była mnie mniejsza... :blink:

 

Tu wchodzi w rachubę przelicznik 0,63, a nie 0,57...

 

Oczywiście nie wiem jaką odległość na kroku do podłoża ma zuk, ale biorąc pod uwagę mój wzrost i moją odległość (jestem wyższy) to z obliczeń wynika, że 20" będzie jak najbardziej ok. Najlepiej się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nieco poprę Pana Gonciana. Rowerem miejskim jeździ się wygodniej, gdy jest duży. Wystarczy minimalna przestrzeń między kroczem a górną rurą ramy.

Ja mam 188cm wzrostu i jeżdżę na rowerze z ramą 61cm (24cale).

Stosując rozmiarówkę i przeliczniki podawane na tym forum musiałbym kupić rower mniejszy, a obecny bardzo mi odpowiada.

Często pokazuje też tą tabelkę (jest bardzo dobra dla rowerów miejskich):

http://www.gazelle.nl/Service/Framemaat

 

Prawdą jest natomiast, że najlepiej przymierzyć. Każdy ma własne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest natomiast, że najlepiej przymierzyć. Każdy ma własne preferencje.

I właśnie dlatego ciężko jest doradzić "na sucho". Mi kiedyś doradzano ramę 21" do mojego wzrostu, a po przymierzeniu się do bike'a okazało się, że 19" jest ciut za duża... Nic tylko iść do sklepu, bez tego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...