Skocz do zawartości

[do 1700zł] Crossowy Kellys? Merida? Kross?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Szukam roweru crossowego do kwoty 1700zł. Poprzednio jeździłem na Giant Sedona ST, z roku bodajże 2005. Tak ten rowerek wyglądał ale niestety komuś się spodobał i podwędził mi go. Rower był kupiony w promocji za jakieś śmieszne pieniądze rzędu 600zł także żal mi go nie było. Nosiłem się już z zamiarem jakiejś większej wymiany osprzętu w Giancie albo kupna nowego roweru, złodzieje ułatwili mi wybór.

 

Szukam roweru do jazdy po drogach utwardzonych i leśnych ścieżkach również twardych.

Chciałbym żeby rower był na ramie 21" (187cm wzrostu) i tu moja pierwsza obawa. Mianowicie na kołach 26" rama 21" wydawała się być idealna, jednak jak kupię rower z kołami 28" nie będzie za wysoko?

Największy jednak problem mam z ocenieniem jakości roweru względem osprzętu i tutaj prosił bym starych wyjadaczy o pomoc.

Znalazłem kilka ofert i chciałbym byście je porównanali + mile widziane sugestie innych modeli.

 

Kellys:

Kellys Saphix 2009

Kellys Saphix 2010

Kellys Saphix 2011

(Cenowo różnica spora ale czy warto dołożyć do tego modelu z 2011 300zł z racji daty produkcji mimo niewielkich różnic? BTW. Wydaje mi się, że 2010 jest sprzętowo najlepszy)

Kellys Axis

 

Meridy:

Merida Crossway 40 V 2010

Merida Crossway 40V 2011 (ta sama historia z latami)

 

No i wreszcie Kross. Zawsze ta marka kojarzyła mi się niespecjalnie ale przeglądając forum znalazłem kilka pozytywnych opinii. Warto? Osprzęt chyba najlepszy z wszystkich wymienionych, ale... no właśnie potrzebuje wsparcia znawców :]

Kross Evado 1.2

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Lublinie znajdę Cheetah w tym sklepie to wezmę go(bo widzę, że promocje ma podobne jak ten w Rudzie Śląskiej) , jak nie to faktycznie Spyder bo jest za 1800 i na Deore cały, 200zł różnicy między nim a JumpPRO przeznaczę na dobrą zapinkę nauczony poprzednią historią i jakieś gadżety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...