Skocz do zawartości

[kierownica] Kbix vs. Tioga vs. DM vs. Kalloy - porównanie


X-(L)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

jako, że jesień (a już prawie zima) jest najlepszym okresem na modernizacje roweru, bo oprócz liści spadają także ceny, przyszła u mnie kolej na modernizację układu kierowniczego. :) :grin:

Kilka tygodni temu ustaliłem z wami, że najlepszym rozwiązaniem jest komplet kiera i mostek KBIXa. Co do mostka, to nadal się zgadzam, ale w gronie kierownic pojawiło się kilka poważnych konkurencji i dlatego proszę o porównanie:

 

KBIX PRO RACE

Waga: 145 g

Cena: 79 zł

kbixracepro5kp.jpg

 

TIOGA XC TASKFORCE FACTORY

Waga: 130 g

Cena: 59 zł

736659899je.th.jpg

 

DANGEROUS MIKE XC MARATHON

Waga: 135 g

Cena: 49 zł

kieraxcbig4xe.th.jpg

 

KALLOY UNO XC

Waga: 145 g

Cena: 43 zł

724486058sz.th.jpg

 

Czy na pewno ta najdroższa jest najlepsza? Która jest rozsądną propozycją? Skłaniam się do DM, ale nie znam nikogo kto by jej używał...może wy znacie? Wiem, że sprawdzona jest tioga, ale jak jest z ich jakością i wytrzymałością? Bo może te wszystkie to żadna konkurencja dla KBIXa. Propozycja kalloya wydaje mi się jakąś podpuchą z tą wagą, ale może....

Dla mnie liczy się oczywiście trwałość i niska waga.

Jeśli macie inne propozycję to proszę zapodajcie, tylko coś z tej kategorii cenowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tioga, bo ja mam Tiogę s spisuje sie ok :) Tzn lekka, faktycznieważy 128 - 130 g, zależy od egzemplarza, jeszcze się u mnie nie wygięła... co można więcej powiedzieć na temat kierownicy... Tioga - czarna, wąska, mocna ;) [ ostatnie zdanie dla tych co korzystają z takiego wynalazku jak tv ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 g różnicy a za cenę KBIXa można mieć dwie Kalloya (DamianYukon z niecierpliwością czekam na twój test tej kiery).

 

Jedyną konkurencje wagową dla Tiogi z tych podanych może stanowić DM tylko czy ona serio tyle waży???

Mial ktoś styczność z tą DM :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś doszła do mnie kiera :grin: zapakowana wazyla 300g :P odpakowalem i pierwsze wrazenie super-ladny czarny matowy kolor z ladnym napisem uno.. dlugosc 570mm(miala byc 560mm...) poszedlem po wage i... 180g??? ale niestety niemoge powiedziec ze tyle wazy bo waga jest stara i niedokladna :-( i nawet jak nic sie na nia niepolozy to niewskazuje zera... wiec niemam jak jej dokladnie zwazyc, pewne jest tylko ze na pewno nizej niz 180g ale ile to niewiem...ale do oryginalnej kierownicy Gianta ta sprawia wrazenie ze wogole niewazy heh ;)

ogolnie zadowolony ;) i to chyba najwazniejsze... teraz czas na rogi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...