Skocz do zawartości

[~1300] Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jako ze moj komunijny rower powoli przestaje jezdzic, zaczalem szukac czegos dla siebie.

182cm wzrostu, 95kg wagi. Rower bedzie sluzyl do 30-50km wypadow 3-4 razy w tygodniu (przy weekendzie moze czasem dluzszych).

Co do tras, glownie dobrze utrzymane sciezki rowerowe, drogi (ogolnie asfalt) choc drogi szutrowe czy okazjonalna jazda po polach rowniez moga sie zdarzyc ;)

 

 

Poki co zwiedzilem dwa sklepy rowerowe w miescie.

Jeden posiadal tylko rowery Meridy. Sprzedawca doradzil mi Crossway 20-V/10-V (1399/1199zl)

Drugi natomiast to dystrybutor Kelly's i w tym przedziale cenowym mial tylko do zaproponowania Stylus'a (999zl)

 

Osobiscie sklaniam sie do Meridy - tylko czy jest w ogole sens ja brac w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w ogóle powinieneś się zastanowić czy warto brać rower crossowy. Bo do roweru MTB też można wsadzić węższe opony i spokojnie jeździć we wszystkich miejsca przez Ciebie wymienionych. W podanej przez Ciebie cenie jest większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz dużo lepszy rowerek MTB niż odpowiadający mu cross. No i weź sobie pod uwagę że ważysz 95kg, co oczywiście bez problemu wytrzyma niejeden cross, ale ciśnienie jakie będziesz musiał dostosować do opon przy tej masie sprawi że sama jazda nie będzie już tak komfortowa. W rowerze typowo górskim nie ma tego problemu bo tam z reguły opony są szersze, a tzw "balon" dużo lepiej amortyzuje nierówności terenu. To oczywiście tylko moje opinie i nie musisz się z nimi zgadzać.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i masz racje :) Ale to i tak wcale nie rozwiazuje mojego dylematu :D

 

I w roweruch MTB jest wiekszy wybor w tej cenie.

Z ciekawszych co znalazlem:

Unibike Fusion

Arkus VIP 6.0

Kelly's Scarpe

Kross Level A2

 

Do tego oponki za ~100zl i bylby komplet.

 

Najwiecej dobrych opinii do tej pory przeczytalem o Unibike, choc zastanawiam sie rowniez nad Kelly's lub Arkusem (ze wzgledu na cene :) )

Mial ktos lepsze lub gorsze doswiadczenia z jednym lub drugim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie pomagasz :D

 

No i ciezki wybor przedemna :D

 

Poki co moge tylko sprawdzic w sklepie Kelly's, cala reszta tylko i wylacznie na zamowienie z netu :/

Sprawdze go moze jutro w sklepie i pomysle. A poki co wciaz czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...