Skocz do zawartości

[Rama] Full do maratonu w rozsadnej cenie


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Jezdze juz na nowej ramie i uwazam ze nic lepszego niz zmiana na fula zrobic nie moglem :) Zawieszenie jest czulsze od amora z przodu, szok ;D Jedyne co to minimalne bujanie, nie da sie ukryc ze jest, ale az tak nie przeszkadza :)

Pojawil ze za to pewien problem... okropne skrzypienie w korbie. Mam deore ht2. Na poczatku wkrecilem miski nie smarujac gwintow, skrzypialo niemilosiernie. Teraz odkrecilem wszystko i posmarowalem gwinty, i w sumie wszystko co sie da, mimo to skrzypi. Zauwazylem ze ta os czy jak to nazwac ktora jest zintegrowana z prawym ramieniem, bardzo ciezko wchodzi przez miski. Opor pojawia sie na okolo polowie jej dlugosci, tak jak by byla tam za gruba. Zawsze mam problem z wyciagniecie, moze to ma jakis wplyw ale watpie. Zastanawiam sie tez czy zbyt mocno nie przykrecam tych misek. Jest tam napisane jaka sila powinna byc uzyta ale nie mam klucza takiego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zgrubienie osi to jest to normalne :) co do przykręcania misek to nie żałuj sobie ale też bez przesady. Ja klucza dynamometrycznego używam do przykręcania lewego ramiona do osi i tylko tam jeśli mowa o korbach (no jeszcze śruby do blatów), ale gdy go kupiłem okazało się, że za lekko bez niego dokręcałem te śruby, wbrew pozorom te 10-12Nm to nie tak mało :) a skrzypieć Ci może np bo woda dostała się do łożysk, albo masz już je styrane (to moja opinia :P) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie damper na pewno nie. Ewidentnie to cos w suporcie. Poza tym to nie skrzypoenie hmmm, w sumie to takie trzeszczenie :P Najlepiej byloby wkrecic nowe miski i sprawdzic, ale w sklepie mi na pewno nie pozwola tego zrobic :(

Zdjecia wstyd wrzucac bo mam zlomiasty osprzet;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...