Skocz do zawartości

[Rama] Full do maratonu w rozsadnej cenie


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Full dla mnie to nie tylko lekarstwo na plecy, mnie nigdy nie bolały, a bez fulla nie wyobrażam sobie jazdy w ciężkim górskim terenie, na zjazdach ht nie ma żadnych szans i tu proszę nie pisać o technice, bo jak ktoś ma dobrą technikę + fulla to nie ma z nim szans żadne ht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlisek, mimo że z Rulez'em na temat samego zawieszenia się nie zgadzam (choć to zupełnie inny temat :) ) to w kwesti rozwiązania blokady w tłumiku Brain ma całkowitą rację.

To rodzaj "inteligentnej" (przesadnie modne i zbyt często używane słowo ostatnio) blokady, która prawie całkiem blokuje Ci tył w trakcie podjazdów, jednak przy najechaniu na przeszkodę się odblokowuje. Rozwiązanie tyleż logiczne co dość trudne w DOBREJ aplikacji. Specowi się udało to dopracować.

Mnie akurat takie rozwiązanie nie pasowało - ale ja nie jeżdżę w maratonach i zawodach, więc nie zależy mi na maksymalnej efektywności.

Jeśli chcesz coś na maratony, to albo Brain, albo coś innego. Uważam że tutaj zawieszenie FSR bez Brain'a się nie sprawdzi.

 

Jeśli się okaże, że do dobrego Speca z Brainem kasy Ci jednak zabraknie, proponuję zastanowić się nad takim rozwiązaniem:

http://allegro.pl/rama-steppenwolf-tundra-fs-100-fox-rp23-nowa-i1552557050.html

 

Nieczęsty widok na naszych trasach, ale świetna rama ze świetnym damperem. Stopień platformy możesz sobie zmienić przed trasą i nie grzebać na niej - w ten sposób znajdziesz odpowiedni kompromis, żeby nie bujało na podjazdach a jednocześnie żeby zawieszenie było czułe na zjazdach i korzeniach.

No i nowa rama mieści się w zakładanym początkowo budżecie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten steppenwolf calkiem ladny, i przynajmniej oryginalny. Powiedzcie cos dot. gianta trance. Bardzo podoba mi sie jego kolor, rozmiar 20" na moje 180cm i dlugie nogi to raczej dobry wybor co nie? Obecnie mam 19" i sztyca wyciagnieta ponad ta cala kreske narysowana;p Ktos pisal ze brain jednak lepszy, tyle ze ja sie nie scigam zawodowo i nie zalezy mi az tak bardzo na tym zeby nigdy nie bujal. Ja po prostu nie chce sie wkur**** podjezdzajac pod jakas gorke ze amor pracuje jak na wybojach. Jesli minimalnie pobuja to nic nie szkodzi, zrekompensuje to na zjezdzie i na wygodzie jazdy :) Wielka zaleta tego tranca sa piwoty. Dzieki daro za te cwiczenia, na pewno skorzystam :)

A i jeszcze jedna wazna rzecz, jak wyglada geo tranca. Domyslam sie ze anthem jest bardziej scigancki pod tym wzgledem hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance bierz śmiało, praca taka jak każdego gianta z maestro czyli super :) według mnie jeśli nie jesteś zawodowcem, to nie zauważysz strat energii spowodowanych tymi minimalnymi wahnięciami w maestro no i koło ciągle będzie się kleić do podłoża :) wystarczy tylko dobrze napompować damper i wszystko będzie tak jak trzeba na podjazdach, a na zjazdach zobaczysz piękno pracy tej zawiechy :) Napisz do kolesia, ramka zejdzie najtaniej ze wszystkiego z czego możesz wybierać, około 1400-1500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo by mi odpowiadalo gdybym wyrwal do 1500 zl bo moge kupic juz dzis, i ma PIWOTY! :P czyli kupuje i przekladam osprzet i jezdze. Teraz tak, ja mam stery polzintegrowane, w trance jak jest? Druga sprawa to damper? Powie ktos cos wiecej o nim? co ma itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny damper ma propedal ustawiony fabrycznie na poziomie dwa i nie da się tego zmienić, może w serwisie się da (mam u siebie w biku foxa rp23 i zawsze jeżdże na propedalu na 2 ustawionym). Do tego ma regulację prędkości powrotu czerwonym pokrętłem :) Stery są tak samo półzintegrowane, ale koleś dodaje stery w komplecie nówki firmy GUB więc tym bardziej nie problem, a jeśli cena przekroczy 1400zł to dodaje sztycę Ritchey WCS :) według mnie nie masz się nad czym zastanawiać tylko pisz do kolesia i będziesz miał fajny sprzęt, a nie będziesz musiał wymieniać 3/4 roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to jest optymalne zawieszenie, nie jest zupełnie usztywnione, ale na asfalcie nie buja praktycznie wcale jeśli masz dobre ciśnienie w damperze :) totalnej blokady nie ma, ale w systemie maestro dawać blokadę to profanacja ;P Ustawienia w modelu powiedzmy rp3 są 3... ale tak naprawdę i tak się śmiga na jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale pomiedzy R a RP2 jest duuuuuża róznica w pracy platformy - jak dla mnie R pracuje poprawnie jedynie nabity praktycznie na max a to niestety nie wróży długiej i bezawaryjnej pracy. Poza tym kilkuletni damper to na 100% serwis ( uszeczelki i olej to na poczatek ), a klkuletnia rama to i brak gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nową ramę i też bez gwarancji i co to ma do rzeczy? popatrz sobie na jej stan, był idealny, więc nie wiem do czego się można przyczepić. Dał za nią trochę ponad połowę swojego budżetu więc chyba może sobie pozwolić ewentualnie na wymianę dampera jeśli by mu coś nie podpasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kupi teraz RP23 za kolejne 700-800... Sorry ale na zwykłym R nie da się jeździć bez bujania i strat i tyle... Wiesz jest takie powiedzenie - nie stać cię na dwa, nie kupuj jednego... Nie moja sprawa - kilka propozycji dostał np anthema z duzo lepszym damperem i geoemtrią a kupił wiekowego transa z wzgledu na piwoty i vbrake, które już niedługo będą wspomnieniem w mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowany Anthem jest moją ramką ;) ale jak widzisz nie zależy mi wyłącznie na sprzedaniu jej skoro powiedziałem mu, że trance też da radę spokojnie i według mnie on jest bardziej do jazdy lajtowej niż anthem typowa racingówka :) Damper sprzedając ten a kupując rp3 (wystarczy) dołoży może z 100-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, masz jeszcze jakies ciekawe propozycje ramy/ lub ramy z rozbiorki roweru do 3500zl? Meride odrzucilem.

Prosilbym o ciekawe linki z ofertami jesli ktos cos widzial/slyszal lub ma dojscie do sklepu z rama scott spark 40 2010 rozmiar "M" ;)

 

Anthem

Spark

Nowy Author?

Lappiere - wez to dostan, no chyba ze ktos wie gdzie za granica.

 

Ktos liczyl ile wychodzi sama rama z damperem po rozbiorce nowego Authora?

Ewentualnie jak ktos widzial gdzies Alu sparka w rozmiarze "M" z DT210 sama rame badz caly rower po przecenie to prosilbym o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kupi teraz RP23 za kolejne 700-800... Sorry ale na zwykłym R nie da się jeździć bez bujania i strat i tyle... Wiesz jest takie powiedzenie - nie stać cię na dwa, nie kupuj jednego... Nie moja sprawa - kilka propozycji dostał np anthema z duzo lepszym damperem i geoemtrią a kupił wiekowego transa z wzgledu na piwoty i vbrake, które już niedługo będą wspomnieniem w mtb.

Anthem ma mniej skoku i też jest wiekowy, a taka wylajtowana rama gorzej znosi upływ czasu. Co do vbraków to to że stają się mniej modne nie spowoduje że przestaną działać... Z dostępnością jeszcze wiele lat nie będzie żadnych problemów poza tym tu zużywają się tylko klocki i ponoć obręcz. A jak coś to przecież rama ma również mocowanie na tarcze.

Co do dampera to prawda, float R nie pozwoli poczuć w pełni potencjału dobrego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi tarcze? Na plaskie maratony u Grabka? A moze +10 do szpanu? bez przesady :) nigdy nie poczulem potrzeby mocniejszej sily hamowania :) a jesli poczuje to zmienie i wszystko na temat :) Co do bujania to tez bez przesady, samo maestro chyba w jakims stopniu niweluje bujanie :) nie bedzie mi odpowiadac to za jakis czas zmienie i wszystko :) No chyba ze sie posypie po kilku dniach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...