Skocz do zawartości

[Rama] Full do maratonu w rozsadnej cenie


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Nie mam funduszy na kupno calego roweru, dlatego chce powoli wymienic wszystko co tego wymaga. Zaczynam od ramy. Chce przejsc na fula, poniewaz mam problemy z kregoslupem i po dlugiej jezdzie zaczyna mnie bolec, poza tym na maratonie ful jest nieoceniony wedlug mnie. Mysle o ramie uzywanej, bo ceny nowych ram sa zbyt wysokie. Lubie sie poscigac, dlatego szukam czegos lekkiego, nie bujajacego mocno i sztywnego. Nie mam sprecyzowanej kwoty jaka moge wydac na rame, dlatego pytam was za ile kupie cos co bedzie nadawalo sie do maratonu, a nie tylko niedzielnych wycieczek do lasu. Podkreslam ze szukam ramy uzywanej, dlatego bedzie to zakup prawdopodobnie z allegro, z ebaya nie korzystalem i chyba nie bede.

 

Z góry dziekuje i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w rozsadnej cenie ...Nie mam sprecyzowanej kwoty jaka moge wydac na rame,

Dowcipny jesteś ale nie do końca, zależnie od statusu majątkowego "rozsądna cena" może być bardzo różna, więc jaka jest u Ciebie :icon_question: , ta tak żeby ludziska sie darmo nie produkowali ;)

 

PS

Nie podałeś co prawda ile masz wzrostu (może rozmiar Ci obojętny) :blink: , ale dla mnie to jest rama do ścigania w rozsądnej cenie : http://allegro.pl/specialized-epic-comp-2010-rozmiar-m-i1523885653.html#gallery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz rozsadna cena to po prostu rozsadna cena xD podales taka na jaka jeszcze moge sobie pozwolic :) Poza tym zapytalem ile trzeba wydac na rame zeby dalo sie na niej troche poscigac, zeby przede wszystkim nie bujalo. Waga oczywiscie wazna ale nie bez przesady. Wage bede zbijac na kolach i innych elementach. Spec to na pewno rewelacyjna marka, w sumie zawsze bylem na speca zajarany, ale slyszalem ze duzo przeplaca sie za sama marke, a mozna miec podobny jakosciowo sprzet za nizsza cene, innych marek. Maksymalnie moge dac okolo 2500 zl. 3000 przekracza moja granice psychiczna, biorac pod uwage reszte sprzetu :/ Jesli mozna wyrwac cos ciekawego nawet za 1500 czy 2000 to piszcie rowniez :) Co do rozmiwaru, to przeciez ramy maja rozne rozmiary, dlatego go nie podalem, poza tym nie kupuje dzis, tylko za jakies 3-4 tygodnie wtedy sytuacja na aukcjach na pewno sie zmieni :) Mam 180 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sivydym bardzo Ci dziekuje, nie wpadlbym na to. Napisalem tylko ze jak ja Jamisa i za taka cene to calkiem ladna :P

Kubek20 dzieki, ale teraz prosze o komentarz osob ktore mialy do czynienia z tymi ramami, czy sa warte kupna i swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polecę http://allegro.pl/giant-anthem-roz-l-20-fox-rp3-dodatki-i1519087671.html zawieszenie czułe i świetna platforma cena bardzo przyjemna stan też bdb używałem tej ramy z fox-em rp2 z tyłu i już nie bujał a tu masz mniejszą platformę. teraz używam tego roweru ale na 2011 rok i mogę śmiało polecić. Jak bym nie kupił w październiku swego to bym sobie kupił tą bo była lepsza geometria do ścigania niż w nowych. jak masz pytania co do ramy to mogę ci odpowiadać bo miałem ją 2 sezony wyścigowe a tu ktoś sprzedaje w fajnej cenie i widać że zadbana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez biore ta rame pod uwage, ale zauwazylem ze jest ich bardzo malo. Zastanawia mnie jaki jest tego powod...

Zapomnialem zapytac, co sadzicie o ramie krossa f7? Jeszcze nigdzie i nigdy nie widzialem jej na zywo. Jest lekka i az przerazajaco tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dla Ciebie kross to "marka" a nie marka, ale wedlug mnie produkuja ciekawe rowery w bardzo dobrej cenie, dlatego tez rama f7 mnie zaciekawila. Sam puki co mam rower na ramie kross level a4 i jesli podasz mi jakies jej wady ktorych nie mozna wybaczyc przy tej cenie to bede bardzo wdzieczny, nawet zaplace xD Mam szukac np. Scotta? tylko po to bo scott to marka a nie "marka" i ma lepsze rowery? Za cene scotta mam krossa z o klase lepszym osprzetem, amorem i kolami i swietna rama (podac przyklady?) dlatego nie gadaj glupot :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o małą ilość anthemów odpowiedź bo ciężko kupić w dobrej cenie i mało kto sprzedaje jak już kupi sam sprzedałem swoją a kupiłem nowszą też anthema za anthema i kolejnym powodem jest to że giant nie sprzedaje samych ram jak i rowery w pl są dostępne w małych ilościach (chciałem kupić model 2010 w kwietniu dystrybutor już go nie miał bo sprzedał wszystkie i tak czekałem do września na wystawę na 2011 i mam najnowszego)

a co do ramy krossa co do marki nie mam zarzutów bo miałem levela a2 2006 ale zawieszenie nie powala kulturą pracy a skok jest bardzo mały o ile dobrze pamiętam 50mm co sprawia że rower ma gdzie tracić energię na bujanie a w terenie brak mu skoku kolejnym minusem jest niska sztywność i mały minus ale mi kolor nie odpowiada z zalet to cena i manetka blokady zawieszana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma alternatywy krossa do wymienionego przez Ciebie Gianta, i nie o to mi chodzilo. Kross puki co ma uboga oferte jesli chodzi o fule. W sumie nie ma chyba zadnego bo F7 juz nie ma w ofercie. Moze pojawia ze na przyszly sezon. Mi chodzilo o to ze kross robi dobre rowery za dobra cene, i doplacanie czasem kilku tysiecy do tego zeby miec inny napis na ramie jest dosc glupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anthema x jeśli do maratonów podchodzisz poważniej nie polecę stare mają lepszą geometrię i wygodniej sięgać do dźwigienki na amorze co niestety jest moją bolączką jako posiadacza wersji 2011 i zdecydowałem się na zakup tylnego bujaka z manetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o to ze kross robi dobre rowery za dobra cene, i doplacanie czasem kilku tysiecy do tego zeby miec inny napis na ramie jest dosc glupie.

Nie nie robi dobrych fulli do ścigania, a F7 był nieudany więc go nie produkują, inny full Krossa Crime to też w gruncie rzeczy lichota i też go nie ma, jeszcze Kross musi popracować nad porządnym fullem, :bye2:

Możesz sobie oczywiście kupić Krossa F7, tyle, że nie będzie to porządny full do maratonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o małą ilość anthemów odpowiedź bo ciężko kupić w dobrej cenie i mało kto sprzedaje jak już kupi sam sprzedałem swoją a kupiłem nowszą też anthema za anthema i kolejnym powodem jest to że giant nie sprzedaje samych ram jak i rowery w pl są dostępne w małych ilościach (chciałem kupić model 2010 w kwietniu dystrybutor już go nie miał bo sprzedał wszystkie i tak czekałem do września na wystawę na 2011 i mam najnowszego)

a co do ramy krossa co do marki nie mam zarzutów bo miałem levela a2 2006 ale zawieszenie nie powala kulturą pracy a skok jest bardzo mały o ile dobrze pamiętam 50mm co sprawia że rower ma gdzie tracić energię na bujanie a w terenie brak mu skoku kolejnym minusem jest niska sztywność i mały minus ale mi kolor nie odpowiada z zalet to cena i manetka blokady zawieszana

"Netta1987" dziwną politykę Giant prowadzi na polskim ryneku,skoro zagranicą można bezproblemu kupić dowolną ramę tego producenta.

http://www.giant-bicycles.com/nn-NO/partsaccessories/series/919/

"dlisek"

Może jednak skusisz się na zakupy na ebay-u

http://cgi.ebay.co.uk/Giant-Anthem-Zero-Suspension-Frame-Blue-3-5-Trav-Large-/140523371238?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item20b7d87ae6

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=giant+anthem&_sacat=See-All-Categories

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 325 + przesykla to wcale nie tak tanio :P podobnie mam tu u nas chyba, ale bede obserwowal, najwyzej pokusze sie na ebay :) Poza tym czemu ciagle o tym Giancie piszecie?:D to faktycznie taki "KOX" jesli chodzi o zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Anthem wcale nie jest dobry jako jedyny rower na polskie maratony. Zawieszenie wydaje się efektywne tzn. mimo lekkich ruchów pod wpływem pedałowania (bez platformy) nie umiem zaobserwować strat mocy nawet na asfalcie (czasy na testowym podjeździe). Ostatecznie ja jej nie włączałem, ale przyznaję dostęp jest mało wygodny. Poważny problem to dla mnie błoto. Przez położenie dampera zbiera się go bardzo dużo. Jeśli kupować fulla jako jedyny rower to ja bym szukał czegoś innego niż VPP jeśli się poważnie traktuje starty. Jestem jeszcze zdania że full do maratonów ma sens tylko jeśli nie boi się prędkości na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie ja jej nie włączałem, ale przyznaję dostęp jest mało wygodny. Poważny problem to dla mnie błoto.

to tyczy się wersji z x i pisałem że w starszej było lepiej pomyślane jak również

Poważny problem to dla mnie błoto. Przez położenie dampera zbiera się go bardzo dużo.

ale na to znalazłem sposób dzięki któremu mam i przerzutkę przednią czystą mimo błota jak i tłumik nie zbiera syfu

co do dobroci anthema to spec mu nie ustępuje jak i santa a jeśli chodzi o rower typowo wyścigowy to znajomy chwalił sobie scotta ale na wycieczkach już mówił że do tego się nie nadaje- do wycieczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu wiele firm pozycjonuje niedoceniany jednozawias z całkowita blokadą skoku jako "wyścigowy" full na maratony czy też xc. Anthem X jest ok ale na luźne wyprawy, na maraton to raczej poprzednia wersja z mniejszym skokiem i lekko inną geometrią. I nie wiem jaki cel polecać ramę 20" na wzrost 180 skoro i tak mówimy o maratonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...