Skocz do zawartości

[5500] full MTB jaki model ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stoje przed niezlym dylematem! Myslalem ze jak ma sie pieniadze to z kupnem wymarzonego roweru nie bedzie najmniejszego problemu. I tu sie ostro przeliczylem! Chcialbym Was poprosic o opinie i porade odnosnie kupna full MTB do max 5500 pln . Pytalem kilku " ekspertow" i kazdy z nich ma inna teorie i przekonania.

 

Pojedynek rozgrywa sie pomiedzy MERIDA NINETY SIX http://allegro.pl/merida-ninety-six-hfs-1000-d-2009-od-merluk-i1524503994.html

a KTM lycan - chyba o ten model chodzilo (najtanszy z lycan'ow )- http://ktm-bikes.net/rowery-ktm-2010/item/tour/ktm-lycan-30

 

Przyznam sie ze bedzie to moj pierwszy tak drogi jak dla mnie rower i nie chcialbym wtopic. Wczesniej jezdzilem sporo na rowerach ale byly to zwykle skladaki i marketowe "gorskie" :icon_wink:

Nowy nabytek chcialbym ciorac po gorach(dlugie wypady) ,lasach , szosach i oczywiscie po miescie . Moze macie w zanadrzu jakis inny godny uwagi i sprawdzony model? Dzieki z gory za wszelkie informacje!!

 

Moja wymiary - wzrost 177 waga 85... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem za rama jest wazna a byc moze nawet najwazniejsza ale co z pozostalym osprzetem ? nie rozleci sie? Poki co nie chcialbym dokladac do roweru. Wytypowalem te dwa modele ( merida i ktm ) poniewaz odpowiadaja moim mozliwoscia finansowym a o inne parametry wlasnie pytam Was :icon_lol: Wiem ze najlepiej bylo by kupic fulla za 10 kola ale jeszcze nie w tym wcieleniu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku zastanów się... różnica jest tylko w częściach mechanicznych np. manetki amortyzator hample. Tańsze komponenty są zawsze cięższe i to jest praktycznie jedyna różnica, często nawet alio jest trwalsze od xtra(chodzi mi o napęd) a nawet jeśli Ci się coś zjedzie to im "gorszy osprzęt" tym tańsza wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa że amor padnie jest praktycznie taka sama w każdym amortyzatorze, chodzi mi o jakąś usterkę, o to nie trzeba się martwić ponieważ może stać się każdemu i wszędzie, tak jak z samochodem.

Polecam Ci taki rowerek: http://bike-arena.pl/index.php?p1827,viper-nitro-xt-slx-2011-fox-shimano-okazja

 

ps. jeśli chcesz jednorazowo wydać na rower 5.5k i cieszyć się jazdą nie pchaj się w rowery z "dobrą ramą" bo to będzie bez sensu, lepiej mieć lepszą amortyzację manetki hamulce niż "lepszą ramę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu od razu zakładasz, że coś padnie? :) jak coś padnie to masz gwarancję 2 letnią na osprzęt w SCOTT'cie możesz dodatkowo przedłużyć gwarancję na ramę do 5 lat. Poza tym co do samych ram to nie chodzi tylko o wykonania a geometrię :). Poza tym SCOTT jest jednym z wiodących producentów rowerów. Cały osprzęt wysokiej grupy Shimano więc nie rozleci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonoVan dobrze piszesz! Musicie zwrocic uwage ze nie jestem zawodowcem dla ktorego wazne jest 0,5 kg masy roweru i nie latam w maratonach ani tez nie jezdze down hill'owo na czas . Potrzebuje dobrego uniwersalnego roweru ( z dobrym osprzetem) zeby moc wyskoczyc sobie w weekend w gorki a w tygodniu po miescie do roboty. Jest taki rower pytam Was koledzy? Czy trzeba miec jeden do jazdy w gory drugi na miasto a trzeci na plaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko jeśli nazywasz rower SCOTT'a kitem hehehehe ja bym bardziej zwrócił uwagę na zawieszenie w ramie niż to że może ma ciut gorszy amortyzator z przodu :D porównaj sobie cenę amortyzatora a cenę ramy :) Poza tym jeśli amortyzator Rock Shox Recon Silver nazywasz też kitem to brawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku irytujesz mnie Scotta można kupić jak chce się pchać co roku kasę w rower i to nie małą... tam jest tylko cenna rama, co do amortyzatora porównaj Recona coil z foxem :icon_mrgreen: tak samo na zawieszenie w damperze na 100% nie będzie narzekał ponieważ ma rp23 z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku pchać kasę? hahaha dobre :) co do roweru to tak czy siak radziłbym się przymierzyć się do danego roweru przed zakupem i zobaczyć czy odpowiada pozycja na rowerze :) bo co z tego, że będzie miał nawet xtr'y, foxy i inne bajery jak pozycja na nim nie będzie Ci odpowiadać.

 

MonoVan prezentujesz postawę typu kupujcie Mercedesa bo BMW jest do dupy :D - strasząc bóg wie czym.... Kolega chciał jakąś propozycje fulla do 5500 zł więc dałem mu ją w formie SCOTT'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Za 6 kafli sprzęt na Foxie z przodu, z tyłu nawet RP23. Jeśli się nie ścigasz to ramy i tak nie warto Ci kupować Scoota. Bo nic poza ramą w tym biku nie ma

 

A że do roweru za taką sumę należy się przymierzyć to inna sprawa.

No i Recon to nie jest amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za wpisy ale tak prawde mowiac niewiele sie dowiedzialem :rolleyes: Mam do Was jedno pytanie - na jakich Wy rowerach jezdzicie?

 

tak czy owak problem nadal nie zostal rozwiazany bo ciagle nie mam faworyta. Podejrzewam ze kase przepuszcze i roweru jak nie bylo tak nie bedzie. Chlopaki help!! Dajcie cos konkretnego !!!!. Moze z innej strony - gdybyscie to Wy mieli 5500 na zakup roweru to co byscie sobie kupili ladnego na wiosne ? :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne na jakich jeżdżą, bo to jest zależne do czego oni ich używają więc się tym nie kieruj!

 

Rama to pdst, a gdy rower jest składany fabrycznie rama ma dobraną odpowiednią geometrię z kokpitem itp, napęd,koła,amor itp można wymienić. Liczy się geometria ramy!! ja to zrozumiałem to kupnie nowego rowerku (Scott Scale 40)wszystko inaczej lepiej współgra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Vipera co MonoVan polecił. Osprzęt wyśmienity i wygląd niczego sobie. APEL DO WSZYSTKICH CO UPIERAJĄ SIĘ DO SCOTTA! PO CO MU RAMA KTÓRA WYTRZYMA ZAWODY, MARATONY I ITP?! CHCE FULLA DO REKREACYJNEJ JAZDY... WIĘC RAMA NIE MA TAK DUŻEGO ZNACZENIA. BARDZIEJ POLEGAŁ BYM NA OSPRZĘCIE KTÓRY MU ZAPEWNI PRZYJEMNĄ JAZDĘ NA ROWERZE!

 

 

Irytacja i bulwers: SCOTT, scott, SCOTT, scott, SCOTT, scott, SCOTT, scott, SCOTT, scott. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei sadze, ze nie ma rozwiazania dla ciebie w takim budzecie, bo porzadnego sprzetu z dobra rama i super osprzetem nie kupisz, dlatego zdany jestes na alternatywe: albo dobra rama albo osprzet.

 

Sam jezdze na Scott Hardtail, ale juz fulla bym nie kupil. Sam nie wiem dlaczego, ale sadze, ze Scott nie jest firma, ktora robi tego typu rowery najlepiej. Hardtaile do scigania (czyli te ze sztywna rama tylna, bez amora), robi na pewno dobrze i jest za to ceniona, ale jesli chodzi o fulle, to mysle, ze dobrze zrobisz, jak nie kupisz Scott'a.

 

Viper to stosunkowo tanie rowery, czy dobre ci nie powiem, ale mysle, ze warto sprobowac z takim osprzetem. Tylko musisz pamietac, ze serwis takiego widelca jak FOX nie kosztuje malo, a jesli juz takiego masz, to musisz o niego dbac.

 

Ja bym sie skusil na tego Viper'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonoVan namiary na moje gg 4961851 Dzieki JaniszMTB za zrozumienie moich potrzeb i oczekiwan co do roweru :D tak czy siak kazda opinia jest cenna i mam nadzieje ze zbliza mnie do kupna dwoch kolek :icon_mrgreen:

 

zdaje sobie z tego sprawe ze 5500 na zakup dobrego fulla to przynajmniej kilka razy za malo. Z drugiej strony rower za 5500 na poczatek przygody rowerowej to i tak za duzo. Wiec Panowie prosze o jakis dobry kompromis a wtedy bedzie wilk syty i kanzas syty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...