Skocz do zawartości

[1000-1600] dojazd do pracy / rekreacyjnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może zacznę od moich "parametrów"

Wzrost: 190 cm

Waga: 135kg !!!

 

Szukam solidnej konstrukcji bez bajerów. Rower ma służyć głównie do dojazdów do pracy. Trasa wieś - miasto 15 km w jedną stronę.

Wolałbym już gotowy zestaw/złożony na zamówienie w kwocie jak w temacie, chyba ze dokładając 300-500 zł dostane coś lepszego wartego dołożonych pieniędzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę po necie i 29" nie widziałem ale za to są 28" - mam coś już na oku

 

- http://www.unibike.pl/vipergts.html

- http://www.unibike.pl/expeditiongts.html

 

* Co myślicie o tych 2 roweruch i który z nich będzie lepszy?

* Co ewentualnie wymienić aby pewniej czuć się na rowerku?

* Dużo czytałem o amorkach które wysiadają pod dużym obciążeniem... czy jeśli zablokuję amorek na widelcu, to będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Najpierw piszesz to:

Wzrost: 190 cm

Waga: 135kg !!!

Szukam solidnej konstrukcji bez bajerów.

a później serwujesz kozę dla babci: ;)

 

Ale na poważnie. Faktycznie masz rację w tej klasie cenowej, w którą celujesz amortyzowane widelce to są z nazwy, a ponad to duży z Ciebie chłop. Zablokowanie amorka zda egzamin, tylko po co w takim razie go kupować. Myślę, że 29er na sztywnym widelcu byłby najbardziej odpowiedni.

 

Bardzo fajne 29" sztywniaki ma REDLINE, tutaj krótki opis. Na wytrzymałej ramie Cro-mo, co w przypadku Ciebie ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te rowery... z tym że nie w google nie mogę znaleźć ani jednego sklepu mającego te rowery w ofercie...

Znalazłem tylko aukcję archiwalną (2008 r.) allegro gdzie rowery sprowadzają na zamówienie z USA

Model D440 za niecałe 2000 a Monocog ~3000 PLN

 

Mmoże znasz jakiś sklep mający te rowery w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saweq zastanawiałem się co jeszcze można Ci zaproponować i myślę, że powinieneś zobaczyć ten rowerek: Kona Unit.

 

Jest to tzw. single speed, czyli rower z jednym przełożeniem. Jest ono dobrane na zasadzie kompromisu pommiędzy jego szybkością, a twardością. Do tego masz ramę wykonaną ze stali Cr-Mo, co jest już dzisiaj dużą rzadkością. Do tej fajnej ramki są przypięte całkiem niezłe mechaniczne hamulce tarczowe Avida.

 

Kona jest oficjalnie dostępna w Polsce. Unit 2011 kosztuje katalogowo 3199 zł, ale myślę, że coś da się urwać z tej ceny. Można też spróbować poszukać jeszcze rocznika 2010, który byłby trochę tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie przedział cenowy 1000-1600 opcjonalnie dołożenie 300-500zł a wy tu rowerki za 3k trochę nie ten przedział

poza tym to ma być rower żeby do pracy dojeżdżać. Według mnie koła 28", napęd minimum deore, a tarcze raczej zbędne.

Single speed ? to jest wygodne w mieście a nie na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie fakt, że dostaję tyle ciekawych propozycji. Obecnie siedzę w pracy, jak wrócę do domu onejże proponowane rowerki.

Z poprzednich propozycji strasznie spodobał mi się Redline D440 ale niestety w Polsce raczej nieosiągalny.

 

Co do finansów to w sumie nie mam teraz wydatków, mogę wstrzymać sie miesiąc z kupnem i przeznaczyć na rower ~3000 PLN

 

Tak jak pisałem rower głównie do dojazdu do pracy (z 12km "szosa" i 3 km przez miasto) no i jak się "2 kółka" spodobają, to myślę w weekendy dłuższe trasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci dodam jeszcze taką małą lekturę obowiązkową :icon_wink:

 

Kross Unplugged do poczytania tu i tu.

Po przeczytaniu będziesz miał jakiś ogólny pogląd na to czy taki 29er z jednym przełożeniem to coś dla Ciebie czy może jednak nie.

 

W odwodzie pozostaje też Kross Street Scaper.

 

Są jeszcze Scott SUB, np. model 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki wszystkim za pomoc.

 

Wybór raczej padnie na Street Scaper'a lub Scotta SUB

 

SUB wydaje mi się solidniejszy ale za to Kross posiada ciekawsze rozwiązanie co do napędu... No nic mam jeszcze trochę czasu bo pieniążków muszę dozbierać :P

 

Rowerek kupować będę jakoś na początku maja, jak już wejdę w posiadanie jednośladu to podzielę się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga odnośnie modelu SUB: ten rower w standardzie ma naprawdę świetne opony tyle tylko, że to są slicki. Gdyby Ci przyszło jechać tym rowerem po mocno mokrej nawierzchni lub gdzieś po piachu to może być niewesoło :icon_wink:

W takim wypadku warto je wymienić na coś trochę bardziej uniwersalnego, z delikatnym bieżnikiem. Decydując się na wymianę można pomysleć od razu o trochę szerszej oponie, np 40. Zawsze to doda trochę komfortu.

 

Skoro zainteresował Cię napęd w piaście to jeszcze takie dwie propozycje do obejrzenia i przemyślenia:

 

Stevens z Nexusem (również slicki :icon_wink:)

 

Cube z Nexusem

 

Oczywiście nie mogą się one równać cenowo ze Scraperem na wyprzedaży.

 

Ostatnia propozycja: Stevens z klasycznym Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam trochę temat... niedługo wypłata :D i w końcu będę miał cała kasę na rower.

 

Piszę bo ostatnio przypadkiem na allegro trafiłem na fajny (tak mi się wydaje) rowerek

 

Kona Smoke

 

Co o nim sądzicie?

W sumie też mi się podoba... no i kasy już by mi starczyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus tego roweru możemy zapisać stalową ramkę oraz dobre i dość szerokie opony. Wszystko razem przyczynia się do tego, że jak na sztywny rower, Smoke powinien być dość komfortowy. SRAM MRX to manetki obrotowe. Gdybym ja się na niego decydował to bym wymienił tylną przerzutkę na Alivio.

 

Rama na długość powinna być dobra. Warto jednak zapytać sprzedawcę czy długość sztycy będzie wystarczająca na Twój wzrost, bo to jednak rama 18 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rowerek ma w sumie fajny odlschool'owy wygląd. No i błotniki masz już z głowy. Pozostaje tylko dokupienie lampionów.

 

Przemyśl sobie tą wymianę przerzutki. Tylna przenosi większe obciążenia niż przednia no i jest częściej używana. Osobiście Altus na tyle nie wzbudza u mnie zaufania. Wolałbym wspomniane Alivio, tym bardziej, że jego koszt jest niewielki.

 

P.S. Kona ma chyba najfajniejsze opisy rowerów w branży :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet rama 22” może być dla Ciebie za mała – sprawdź to w realu. Przy okazji zalecam też dokładnie poznać jego nośność - zapis w karcie gwarancyjnej lub oficjalne dane producenta. W Warszawie rozmiar 22” może też jeszcze mają tu: http://sklep.rower.com/view.php?idp=1916

Jesteś dość ciężki i nie każdy rower nadaje się pod Ciebie. Nośność większości rowerów kończy się na 120 lub 140 kg. Kona Smoke akurat ma mocną ramę, lecz napęd i inne komponenty mogłyby być lepsze - dlatego raczej należałoby skorzystać z podpowiedzi mojego przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przymierzeniem się na miejscu może być problem...

 

Waham się miedzy:

- Kona Smoke - właśnie skłaniam się bardziej w stronę tego roweru, mogę go tylko wysyłkowo zamówić, więc odpada przymiarka przed zakupem. Jeśli chodzi o komponenty to wymienić należałby cały osprzęt, czy tak jak nadmienił Pitof (któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie) wystarczy zmienić przerzutki?

- Street Scaper - pod uwagę biorę jeszcze ten model, jest dostępny na zamówienie w lokalnym sklepie.

 

Scaper jest ciut droższy ale jeśli w smoke będzie trzeba zmienić cały osprzęt to chyba warto dopłacić...

Co do ramy myślałem, że 20"-21" w zupełności wystarczy - w końcu rozmiar ramy dobiera się pod wzrost a nie wagę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saweq generalnie musisz się liczyć z szybszym zużyciem napędu i piast. Natomiast nie uważam, żeby w Smoke trzeba było od razu wymieniać cały osprzęt. Zastosowana w tym rowerze kaseta to jeden z najtańszych modeli, ale trochę km na niej zrobisz. Jak się zużyje to wtedy można włożyć lepszą. Korby FSA nie potrafię odnieść do odpowiednika u Shimano, ale patrząc na jej cenę to powinna być przyzwoita. O przerzutkach już wspomniałem - Altus jest niskich lotów.

 

Co do Street Scraper'a to napęd Alfine to po prostu inna filozofia, a zarazem wyższa klasa. Ta piasta z racji swojej konstrukcji wewnętrznej oraz odseparowania od niekorzystnych czynników zewnętrznych przeżyje większość z tradycyjnych kaset i przerzutek. Wydaje mi się też, że sam dość masywny korpus piasty powinien korzystnie usztywniać tylne koło. Sama korba Alfine również jest wysokiej jakości. Jest zintegrowana z osią suportu, co zwiększa jej sztywność. W modelu 8 biegowym, czyli z jedną tarczą z przodu łańcuch zawsze pzostaje w lini prostej co również wydłuża jego żywotność. Fajną cechą w jeździe po mieście jest możliwość zmiany przełożeń nawet podczas postoju.

 

Za ile proponują Ci tego Scraper'a i jaka to jest wersja 8 biegowa czy 16 biegowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji twojej słusznej wagi, niestety z Krossem Street Scraper jest poważny problem. W karcie gwarancyjnej, jako maksymalne dopuszczalne obciążenie roweru (tj. nośność) jest napisane 100 kg. Na dodatek, to ta nośność jest definiowana jako suma wagi rowerzysty, tego co ma na/przy sobie oraz samego roweru.

Od SPORTSALES , dowiedziałem się zaś, że Kona Smoke z ramą w rozmiarze 22” była/jest zalecana dla użytkowników o wzroście 185÷195 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupować smoke z 22" ramą i przygotować się na szybkie zużycie komponentów i wymianę na solidniejsze... :)

 

Swoją drogą podoba mi się wykonanie Kony i ten czarny kolorek ;)

 

Dzięki wszystkim za rady, myślę że temat możemy zakończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dostałem i złożyłem rowerek...

Po złożeniu odniosłem wrażenie, że rower może być ciut za duży ale jak tylko na niego wsiadłem zmieniłem zdanie :)

Jak na razie zrobiłem na nim niespełna 10km ale wrażenia z jazdy super... jest szybki, stabilny i co ważne ma wygodne siodełko :P

Jedyne co budzi jakieś wątpliwości, zastrzeżenia to sposób w jaki montowane są koła... tzn na jakąś taką dźwignię bez użycia narzędzi... nie jestem do końca pewny czy taka konstrukcja da sobie rade z taką masa ;) pojeździmy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...