Skocz do zawartości

[Blog] RIH by me


smurv

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/naturalna-bydleca-skora-perforowana-i1468547230.html

 

tutaj miales bydlenca pewnie jeszcze ja maja

 

http://allegro.pl/skory-skora-italia-czarna-i1477853308.html

tutaj to co ja kupilem

 

I nie powiem troche jej szukalem, cena za jagnie,owieczke,koze to cos w granicy 50 zlotych + wysylka, najlepsza skora jest z zadu/tylnych nog [gruba miescista i dobrze sie naciaga], bydlencej skory raczej nie polecam kupowac przez neta bo juz bylem u szewca i to co mi zaproponowal to bardziej na podeszwe buta pasowalo takie bylo twarde. Wiec jesli ktos nie ma pewnosci lepiej niech nie kupuje takiej skory bo to beda wyrzucone pieniadze w bloto, i pozniej bedzie sie silowac nad tym pare dni zeby to zrobic a efekt bedzie mizerny. Praca z moja skora to byla czysta przyjemnosc, a skory zostalo mi jeszcze na +/- 2 siodelka.

 

polecam przede wszystkim 2 sprzedawcow [najlepszy wybor i srednio co tydzien nowy asortyment]

chopper_pll

LaaStudio

 

+ewentualnie

AS-111

Sklep-Hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie siodla kierowalem sie opinia innych + estetyka[bo nie mam ani znajomych z takimi siodlami ani w osiedlowym sklepie nie znajde takiego/takich], swojego Rollsa wyrwalem okazyjnie za 38,- wiec licze ze bedzie wygodny. Nie mniej jednak nie siedzialem/jezdzilem na nim, a 20 letnia gabka jest twarda jak cholera. Jak bedzie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... szukalem klasyka w dobrej cenie pod nowe obicie, celowalem w Rolls'a i Concor'a, przeczytajac opinie i korzystajac z okazji wybor padl na to pierwsze.

 

W sobote wrzuce polerowane MA3, piasta na przod jest w drodze [taka mam nadzieje ;d], a na tyl czeka na $$.

W przyszlym tygodniu rama tez idzie na piasek, lakier samochodowy, perla itp odpadaja cena za ta usluge 200 nie daje mi wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo chcialem robic zdjecia krok po kroku ale byly by one nudne. Jesli bedzie potrzeba i wyrazicie chec moge opisac dokladnie co i w jaki sposob robilem co bym zmienil nastepnym itp. A taki opis juz jeden tutaj chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rower rośnie, tylko ja mam teraz mało czasu na rozpisywanie się.

Co do siodła to śrubki poprawione na "oryginały".

 

a21d.jpg

 

 

 

No i mały poradnik pod tytułem "robimy własne siodło"

 

 

1) Przygotowania materiałowo zakupowe.

 

Jak większość chyba tak i ja nie ma dojścia do tapicerów/rzemieślników a i ciężko o takiego, co miałby robić siodła. Więc zajmiemy się tym sami, a najważniejsze albo jedno z najważniejszych rzeczy, jeśli o to chodzi jest dobre przygotowanie się do pracy. Co potrzebujemy?

Stare siodło - tutaj najlepiej wybrać stary klasyczny wzór, dlaczego? A no, dlatego ze można znaleźć bardzo stare egzemplarze w bardzo dobrej cenie [mój Rolls za 38,-] idealne pod nasze cele, a przy ewentualnej odsprzedaży możemy liczyć nawet na wyjście, na + jeśli zrobimy wszystko jak należy. Ważne żeby gąbka nie była uszkodzona, da się to poprawić, ale efekt i nakład pracy/kosztów nie opłacalne

 

Skóra - zaraz po siodle, a w pewnych sytuacjach nawet i przed siodłem, jest to najważniejsza rzecz, i nie należy być w gorącej wodzie kąpanym i znaleźć dokładnie to, czego szukamy. A czego tak właściwie szukamy? Najlepsza ze względów na obróbkę jest skóra jagnięca/kozia/cielęca, myślę ze w takiej właśnie kolejności. Czemu taka a nie na przykład tapicerska? Nie wchodząc za bardzo w szczegóły, rodzaje skór i jej wygarbowania, bo jest tego około 10 podstawowych rodzajów, starajmy się unikać skór krowich, jeśli nie możemy ich zbadać organoleptycznie. Takie skóry są już spreparowane i będą gorsze w naciąganiu. Oczywiście nie neguje ze tego się nie da zrobić, ale będzie to dużo cięższe i może sprawić wiele problemów. Wszelakiego typu skóry z recyklingu tez omijamy szerokim lukiem [stare spodnie i kurtki]. Jeśli ktoś miał do czynienia z jagnięcą skóra nie będzie miął wątpliwości ze właśnie ta skóra jest najlepsza [jeśli nie wiesz jak ona wygląda, mimo iż nie sezon np. w Zarze maja bardzo często skóry jagnięce, można podejść i podotykać]

 

Allegro › Rękodzieło › Szycie i dziewiarstwo › Tkaniny › Futra i skóry

 

U jakich allegrowiczow to pisałem chyba gdzieś wyżej wiec nie dubluje

 

1553405791.jpg

http://allegro.pl/skora-naturalna-fiolet-sliczna-licowana-platy-i1553405791.html

 

Błam na zdjęciu obrazuje, czego mniej więcej szukamy, ja za swoje jagnię zapłaciłem ~60,- jest to sporo, ale skory mam jeszcze na 2 siodła jak nie 3. optymalnie 0,8-1 mm. Część "1"-zad to najlepszy kawałek skóry, najbardziej mięsisty i gruby, "2" jednolicie gruby, ale mniej mięsisty, resztę polecam na drobniejsze rzeczy, w zależności od tego, co nam się trafi może być trudny w zagospodarowaniu.

 

Inne duperele:

-klej szewski ~5,-

-sznurek/taśma gumowa 1-2/m dostępny w sklepach szewskich i pasmanteriach, 5metrow starczy w zupełności

-nic/dratwa ja użyłem dratwy, warto poszukać takiej już zawoskowanej, można spróbować tez użyć sznurka woskowanego do biżuterii [odsyłam do allegro] lub podejść do szewca i poprosić o nylonowy/syntetyczny sznurek w potrzebnym kolorze 10,- max

-igła/szydło - mi wystarczyła igła, ważne żeby zaopatrzyć się w taka profesjonalna do skóry lub tapicerską, bo jej konstrukcja jest inna, igła 5,-max, szydło ~30,-

-rozpuszczalnik - tylko kropla do usunięcia tłuszczy z części plastykowych

-przybory: ja miąłem z lat młodzieńczych/modelarskich zestaw dentystyczny, był bardzo pomocny

 

dscf6863k.jpg

 

dscf6627resize.jpg

 

 

2)Plan działania

 

- pierwsze, co potrzebujemy to duży kawałem stołu dobre światło weekend czasu i piwo dla rozrywki w umiarkowanych ilościach, bo chcemy żeby wszystko było proste

 

- w zależności od projektu przygotowujemy materiały

 

- ściągamy skórę [jeśli masz jakiekolwiek siodło z nitami jak moje Rolls, wyciągając je bardzo uważaj, wsadź do środka jakiś gwóźdź zapobiegający wybiciu się delikatnego nitu, bo później go nie da się dostać, stare siodła są obarczone naprężeniami i jak widać wyżej ja musiałem kombinować ze swoimi nitami które się pogięły przy wyciąganiu, jeśli nie masz Rollsa pomiń ten etap]

 

Skore ściągamy powoli i delikatnie, szczególną uwagę zwracamy na gąbkę, możemy pomoc sobie żyletką.

 

- przymiarka skóry

Zakupiony błam mierzymy 10x szukając najlepszego miejsca, unikamy skaz i mamy na uwadze ze w przyszłości skora jeszcze się nam przyda.

W przypadku dobrego zakupu będziemy w stanie naciągnąć skore tak jak było w oryginale.

 

- ciecie skóry

Zaczynamy od szablonu, mierzymy go dokładnie parę razy [zdjęta skóra w tym etapie może pomoc, ale naprawdę stara nie przyda się nam na, wiele bo będzie sztywna jak "Brooks"] wymierzona skore tniemy z zapasem [zakładka od wewnętrznej strony + delikatny zapas]. Cały błam rozkładamy na stole tak żeby leżała prosto, jest to bardzo ważne.

 

- wyciętą skórę

Mierzymy, docinamy, sprawdzamy, w jaki sposób ja będziemy naciągać żeby to zrobić to jak najlepiej. Skóra powinna być położona na środku i naciągana równomiernie na zewnątrz, nie da się tego lepiej opisać, ale kiedy już będziesz miął wycięty odpowiedni kawałek skóry, to tylko w taki sposób unikniemy zmarszczek w newralgicznym miejscu siodła - jego czubek.

 

- szycie

Robimy to po częściowym przyklejeniu najmniejszego z elementów, jeśli mamy dobra wyobraźnie przestrzenna i chcemy to zrobić z jednego kawałka szyjemy po częściowym przyklejeniu skóry. W każdym przypadku otwory na nici powinny być wymierzone a nie robione na oko.

 

- kleimy skórę

Najważniejsza rzecz, nie spieszmy się i podzielmy sobie prace na kilka etapów. Używamy naszej gumy, i pamiętajmy ze skora pracuje, przy każdym etapie klejenia ściskamy nie za mocno cały element wycięty tak by skóra nawet w miejscu nie klejonym miała czas się ukształtować, bardzo ułatwia prace. W moim przypadku zanim skończyłem klejąc ostatni kawałek był on praktycznie tak dopasowany ze moja ingerencja była znikoma. Oczywiście siodło odtłuszczamy.

 

- klejenie wykończające + dodanie elementów

Czyli doklejanie skóry od wewnętrznej strony, tutaj nasza guma mniej się przydaje, ja użyłem klamerek. Dobry kawałek będzie nie zabezpieczony, wiec bezbarwna pasta do butów + polerka będzie idealna :)[Jeśli mamy właśnie taka skórę ostrożnie z klejem, ubrudzić łatwo, wyczyścić bardzo ciężko].

Późnej pozostaje nam już tylko dołożenie nitów, ja zrobiłem to jak na zdjęciu, z śrubką w środku, tak jest najłatwiej.

 

 

 

To jest opis pokrótce, jak ja to robiłem, zajęło mi to około 2dni.

Na wszelkie wątpliwości postaram się odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no cóż... szkoda oryginalnego malowania. wyszedł Ci ten mat? bo na zdjęciu nie widać.

 

o widelcu już była mowa, więc nie będę powtarzał, że to nędza.

 

co to za kierownica? wygląda jak odwrócona jaskółka a nie bycze.

 

i dlaczego z przodu masz niski profil a z tyłu wysoki stożek? to był celowy zamysł czy tak wyszło? jaki jest tego sens? dla poprawy komfortu? jak tak, to trzeba było zapleść przód na co najmniej 2x. słoneczko jest sztywne. no i ten aluminiowy wideł też na pewno komfortu nie podniesie.

 

jakie przełożenie?

 

a i z siodełka masz zjeżdżalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mat wyszedł, malowanie jest bardzo dobre wszystkie mufy są świetnie widoczne i żadna nie jest zalana farbą

 

najprawdopodobniej jest to model z 1980 "Condor" ale mogę się mylić,3ttt

 

estetyka/upodobania własne

 

2,7

 

siodełko oczywiście do zmiany kąta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...