Skocz do zawartości

[ok. 1000 zł] Rower w teren i na asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jest to mój pierwszy post na forum i proszę o wyrozumiałość :icon_wink: Jako, że powoli zaczyna się już sezon rowerowy postanowiłem zakupić coś nowego. Mój dotychczasowy rower, który kupiłem ok. 4-5 lat temu nadawał się jedynie do krótkich podróży, gdyż każda dłuższa kończyła się ogromnym bólem pleców i nóg, chociaż mogło to być spowodowane niezbyt aktywnym trybem życia. Jeśli chodzi o jazdę to zdecydowanie preferuje tereny wyboiste, górzyste, różnego rodzaju puszcze, rezerwaty itp. więc z dróg przeważnie korzystam tylko po to by w takie miejsce dojechać. Mam do wydania ok. 1000 zł i wolałbym kupić już coś złożonego, gdyż specjalnie się na tym nie znam. Chodzi mi głównie o wygodę oraz by nie był specjalnie ciężki. Zapewne za dużo wymagam, aby znaleźć coś za te pieniądze, ale mam nadzieje, że pomożecie amatorowi. Z góry dzięki :thumbsup:

 

Moje "wymiary"

-wzrost: 195 cm

-waga: 75 kg

 

EDIT: Przeglądając inne tematy natrafiłem na ciekawą propozycję :icon_wink:

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-3-s-2010-117014695/

 

Od razu mi się spodobał. Oczywiście brałbym rozmiar XL :icon_wink: Waga podana jest tylko w wersji L więc zakładam, że w wersji XL niewiele więcej. Dwa hamulce tarczowe, aluminiowa rama, amortyzowany przód. Tylko, że jest napisane: "nie może być użytkowany jako BMX, Dirt, na zjazdach i zawodach", więc o bardziej wyboistych terenach mogę zapomnieć? Czy miał ktoś styczność z tym rowerem i mógłby coś o nim powiedzieć? Z góry dziękuje :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra propozycja, ale umiarkowanie cieszyłbym się z tych tarczówek - to tylko przeciętne mechaniki. Ten zapis to chyba tylko po to dali, żeby w razie czego mogli się wymigać od gwarancji :P W końcu jest to rower górski i po terenie jak najbardziej można nim jeździć.

Dobrymi propozycjami w tej cenie są jeszcze:

- Unibike Evolution,

- Mbike Renegade 0.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest niestety zdecydowanie za mały. Z tego co znalazłem w internecie jest to dla osób o wzroście 155-7, a ja mam prawie pół metra więcej więc to byłoby problemem i wyglądało co najmniej dziwnie :icon_lol: Być może na innej aukcji, bądz innym sklepie będzie odpowiedni rozmiar :thumbsup: A duża jest różnica między A2, a A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak już bym miał brać to tylko 21". Szkoda tylko, że nigdzie nie można znaleźć A4 w tym rozmiarze, a na stronie producenta jest po 1800, co znacznie przewyższa ilość pieniędzy, które chce przeznaczyć na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znacznie przewyższa ilość pieniędzy, które chce przeznaczyć na rower.

czasami warto dorzucić więcej i mieć zapewniony komforty i radość z jazdy, nie ma co oszczędzać na rowerze i trzymać się ścisłe budżetu. Dokładasz więcej i masz już większe pole manewru.A propozycje chłopaków są bardzo dobre ten z decathlonu wypada mizernie na tle Unibike i Mbike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jednak jak już bym miał brać to tylko 21". Szkoda tylko, że nigdzie nie można znaleźć A4 w tym rozmiarze, a na stronie producenta jest po 1800, co znacznie przewyższa ilość pieniędzy, które chce przeznaczyć na rower.

Nigdzie nie można znaleźć A4 w rozmiarze 21", bo tego roweru z taką ramą po prostu nie ma. Na stronie producenta również.

 

Mowa tu oczywiście o Krossie A4 z 2010 roku, który występował jedynie w parzystych rozmiarach 16/18/20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio http://www.kross.pl/rower/132-LEVEL_A4.html - Rozmiary 17" , 19" , 21" :icon_wink:

tomekvolvo240 czyli mówisz żeby tego Rockrider'a sobie odpuścić i raczej poszukać właśnie MBIKE i UNIBIKE? Wiem, że warto dopłacić, ale chciałbym go kupić gdzieś tak na początku kwietnia tylko nie wiem czy dałbym radę dozbierać odpowiedniej sumy. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...