Skocz do zawartości

[Piasta] Joytech vs Novatec


Corratec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę złożyć swoje pierwsze ostre koło

znalazłem 2 rodzaje piast

 

http://allegro.pl/novatec-a166-zlota-ostre-kolo-bikestudio-krakow-i1480433258.html

 

http://allegro.pl/nowa-joytech-tor-szosa-ostre-kolo-wolnobieg-wys-0-i1475996678.html

 

czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tymi piastami, czy ta Joytech będzie ok. jest ona o połowę tańsza a zależy mi na kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joytech rokuje dobrze ze względu na to, że ma tradycyjne łożyska na stożkach. Oczywiście uwzględniając też cenę. Nawet jak coś padnie to za grosze kupujesz części, a w Novatecu podobno wyrabiają się gniazda łożysk, a to już trudno naprawić. Szkoda, że nie znalazłem takiego Joytecha jak składałem swoje ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy długość osi pasuje do tradycyjnego rozstawu ramy ?

Zależy jaką masz ramę. Współczesne ramy torowe mają rozstaw 120mm, a stare bywają węższe. Ramy szosowe współczesne mają 130mm, a stare 126mm.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę założyć tą piastę do ramy od szosówki z lat 90tych

 

To musisz zmierzyć rozstaw. Do tych piast ostatecznie można zastosować jakieś dystanse. Najważniejsze żeby długość osi była wystarczająca. Jeżeli masz stalową ramę, to kilka mm można też naciągnąć.

 

 

Jaki rodzaj haków masz w ramie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samą piastę jak oceniacie? Ktoś używa/używał?

 

Miałem doczynienia z Joytechami ale nie konkretne z tą torową. Ogólnie nie ma się czego doczepić uwzględniając półkę cenową. Nic lepszego w tej cenie pod ostre nie znajdziesz. Chyba sam sobie kupię tą piastę żeby mieć uniwersalną wersję (ostre + wolnobieg) tylko koniecznie polerka, bo czarna mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mi przyszła ta piasta i jak za 60 pln no to jest dobra, lecz chinole chyba za dużo ryżu dostają i konusy za mocno dokręcają i piasta się nie chce za bardzo kręcić.

 

To często się zdarza. Nową piastę ze stożkami przeważnie zawsze trzeba wyregulować. Zostaw jej minimalny luz, taki ledwo wyczuwalny. Luz zniknie po wkręceniu koła do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...